Elektromobilita

Nejnovější příspěvky k tématu

Němci utnuli dotace elektroaut, tvrdě zasáhla i Francie. Na české cestě se politici neshodnou

Německo zrušilo státní podporu nákupu elektroaut. Důvod? Musí šetřit. Zrušení dotace však bylo velmi náhlé. Tamní vláda podporu zásadně omezila už letos v lednu, kdy zrušila ze dne na den dotace na hybridní auta. Německé úřady zatím na dotacích vyplatily přes 245 miliard korun. České firmy naopak mohou v elektromobilitě dosáhnout na dotaci ve výši až dvě miliardy korun. Podle europoslankyně Kateřiny Konečné (KSČM) se jedná o vyhozené peníze. Zákonodárce Mikuláš Peksa (Piráti) ale na celou věc nahlíží jako na komplexnější problém.

Vondra: Euro 7 je výhra rozumu, auta mučit nebude. Paskvil podpořený extrémisty, řekl Kolaja

Za vítězství zdravého rozumu označil schválení upravené emisní normy Euro 7 europoslanec Alexandr Vondra (ODS). V pořadu 360° na CNN Prima NEWS zároveň chválil svůj „experiment“ postavit v Evropském parlamentu jinou koalici. Podle europoslance Marcela Kolaji (Piráti) ale norma Euro 7 není kvalitním textem a jde až o legislativní paskvil, který vzešel z koalice s extrémní pravicí.

TEST: Elektrická Cupra Born skrývá ve sportovním těle praktické auto, cenou je však mimo

Jestli se má některá kategorie elektromobilů šanci na trhu reálně uchytit, jsou to pravděpodobně vozy kompaktní velikosti, jako je Cupra Born. Sesterský model Volkswagenu ID.3 od Seatu sází na atraktivnější vizáž, jezdí však velmi podobně a nabízí i impozantní výkonové parametry. Bude to ale stačit na nastupující čínskou konkurenci, která bojuje úplně jinými zbraněmi?

Nový Hyundai Kona se v elektrické verzi vyrábí pro celý svět jen v Nošovicích. Je to univerzál

Elektrické provedení vozu Hyundai Kona Electric je pozoruhodným křížencem konvenčního a ryze elektrického pojetí mobility. Zvenku vypadá jako běžný crossover, uvnitř ale připomíná futuristické modely Ioniq, jimž se podobá i kultivovaným vnitřním prostorem a plavným svezením. Přesvědčí zákazníky benzinové, či hybridní verze téhož modelu?

Elektromobilita je jedním z největších trendů současné doby. Srovnáváme elektromobily s konvenčními auty a sledujeme, jak o budoucnosti automobilů rozhodují nejen jejich výrobci, ale také politici prostřednictvím směrnic a zákonů. Budou elektromobily efektivní i bez subvencí a regulací?