Elektromobilita

Nejnovější příspěvky k tématu

Není Mustang jako Mustang. Černý hřebec vás pěkně potichu odveze na hřbitov
Auto

Není Mustang jako Mustang. Černý hřebec vás pěkně potichu odveze na hřbitov

Elektromobily konečně nalezly své nejideálnější uplatnění –⁠ v pohřebnictví vynikne přednost dokonale tichého chodu a vadit nebude menší dojezd a flexibilita. Britská společnost specializovaná na stavbu pohřebních vozidel do své nabídky kromě hybridních černých Mercedesů nově zařadila také plně elektrický Ford Mustang Mach-E, a to hned ve dvou smutečních variantách.

Zákaz přepravy elektromobilů. Ničivý požár trajektu přiměl rejdaře k zásadnímu opatření

23. ledna 2023 09:17

Norské rejdařství Havila Kystruten oznámilo, že na palubu jednoho ze svých trajektů nepovolí vjezd elektrickým, hybridním ani vodíkovým automobilům. Učinilo tak v reakci na loňský požár nákladní lodi Felicity Ace, který vznikl v důsledku vznícení jednoho z převážených elektromobilů. Situace je o to pikantnější, že loď norského rejdařství má elektrifikovaný pohon.

Deset let starý elektromobil ujel málo už jako nový. Ojetý se sotva dokodrcá pro rohlíky

21. ledna 2023 23:49

Alfou a omegou všech technických parametrů elektromobilů je jejich dojezd. Zatímco nové modely na elektřinu jsou na jedno nabití nezřídka schopny překonat i více než pětisetkilometrovou vzdálenost, starší typy mají někdy problémy i s pětinovou porcí, nehledě na delší dobu nabíjení. Britský novinář si koupil deset let starý elektrický Nissan Leaf, aby zjistil, jak se s jedním z pionýrů mezi elektromobily žije v praxi.

Mercedesy musely do servisu častěji než Alfy. Neznamená to nízkou kvalitu, tvrdí odborníci

12. ledna 2023 17:58

Majitelé vozů Mercedes-Benz museli v loňském roce nejčastěji navštívit autorizovaný servis v rámci oficiální svolávací akce. Smyslem těchto návštěv je vyřešení potenciálně nebezpečných závad, které vznikly chybami při výrobě nebo problémy na straně subdodavatelů. Statistiku svolávacích akcí zpracovává specializovaný web svolavacky.cz.

Elektromobilita je jedním z největších trendů současné doby. Srovnáváme elektromobily s konvenčními auty a sledujeme, jak o budoucnosti automobilů rozhodují nejen jejich výrobci, ale také politici prostřednictvím směrnic a zákonů. Budou elektromobily efektivní i bez subvencí a regulací?