reklama

Elektromobilita

Nejnovější příspěvky k tématu

Nové SUV Alfa Romeo: Tonale možná dostane i diesel, baterkám se ale nevyhne

22. prosince 2021 16:24

Nekonečně dlouho slibované malé SUV od Alfy Romeo má dorazit na trh příští rok. Polský web tvrdí, že zná sestavu motorů, ta má blízko k dobám, kdy ještě Alfa nepatřila pod koncern Stellantis. Tonale bylo vyvinuto ještě za éry FCA, co to bude znamenat pro nový model a vůbec další směrování slavné milánské značky, je dosud ve hvězdách.

Zákaz aut se spalovacími motory je nepřijatelný. Ohrozil by mnoho Čechů, zlobí se Fiala

19. prosince 2021 15:24

Návrh Evropské komise na zákaz výroby a prodeje automobilů se spalovacími motory po roce 2035 je pro vládu nepřijatelný. V exkluzivním rozhovoru CNN Prima NEWS to řekl premiér Petr Fiala (ODS). Jádro podle něj musí být mezi podporovanými zdroji energie, nutností je dostavět další bloky jaderných elektráren, jinak nebude mít Česko dost energie v rozumných cenách.

Hlavní zprávy

Vnímejte realitu a vystupte z bubliny paní Schillerové, opřel se Skopeček do Nachera
Finance

Vnímejte realitu a vystupte z bubliny paní Schillerové, opřel se Skopeček do Nachera

Vnímejte realitu a vystupte z bubliny bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO), vmetl poslanci hnutí ANO Patriku Nacherovi místopředseda Sněmovny Jan Skopeček (ODS). Oba hosté se ve vysílání CNN Prima NEWS pohádali kvůli inflaci nebo stavu státního rozpočtu. Podle Nachera je země v dobré kondici a inflace je dovezená. Skopeček oponuje a vyčítá minulému kabinetu velké zadlužení.

Černý scénář nemůžeme vyloučit, varoval Dušek. Předpověděl vrchol omikronové vlny
Koronavirus

Černý scénář nemůžeme vyloučit, varoval Dušek. Předpověděl vrchol omikronové vlny

Rizikový scénář nejde vyloučit, podle aktuálního vývoje ale kolaps nemocnic nehrozí, míní šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Počet hospitalizovaných s covidem totiž v Česku několikátý den v řadě klesá. Potvrzuje se tak zatím teorie, že omikronem se nakazí více lidí, budou mít ale lehčí průběh. Většina států Evropy se přesto na vrchol vlny omikronu poctivě připravuje, včetně krizových scénářů.

reklama

Elektromobilita

V této rubrice najdete články o elektromobilitě, což je pohyb (vozidel) pomocí elektrické energie nebo provoz dopravních prostředků s elektrickým pohonem. Budeme vás informovat hlavně o elektroautech. Jaké vozy jsou nové na trhu, kolik stojí a co umí.