CNN Prima News automobilové závody

automobilové závody

Výpis příspěvků ke štítku „automobilové závody“

Sex, snídaně šampionů. Před 75 lety se narodil legendární jezdec F1 James Hunt

29. srpna 2022 20:55

Za relativně krátký čas strávený ve formuli 1 stihl James Hunt z nejvyšší motoristické disciplíny udělat show, která na okruhy a k televizím přitáhla miliony diváků. Jeho neotřelé vystupování i přístup k životu se staly proslulými stejně jako odvaha a vynikající řidičské umění. Po letech strávených v nejnebezpečnějších autech světa a u komentátorského pultíku BBC zemřel v nedožitých šestačtyřiceti letech na infarkt. Stal se také předlohou pro jednu z hlavních postav úspěšného filmu Rivalové (Rush).

O postup do světového finále virtuálních automobilových závodů usilují i dva Češi

22. července 2022 23:31

Virtuální závodění neboli sim racing se začalo masivně rozvíjet už v předcovidových časech. Letos se v Monaku na závodních simulátorech pojede světové finále a existuje nemalá šance, že mezi jeho účastníky uvidíme i české reprezentanty. Na herních zařízeních přišel ukázat svoji třídu i profesionální reálný závodník Jáchym Galáš sedlající v evropské okruhové sérii Hyundai i30 N.

Tour auto je starší sestra Tour de France. Auta jako tady hned tak nepotkáte

22. května 2022 10:15

Mille Miglia, Targa Florio, Le Mans… O všech těchto legendách mezi vytrvalostními závody už jste nejspíš slyšeli a dost možná jste je i navštívili. Tour Auto je méně provařený, ale o to víc fascinující podnik. Letos jsme vyrazili právě na něj a tisíce kilometrů nepoznanými kouty sladké Francie ve společnosti závodních legend minulosti stály za to.

Ferrari nebo Jaguar? Kdepak, toto je škodovka z 50. let, která na Západ nesměla

13. února 2022 22:31

Bylo by fatální chybou omezovat znalosti historie škodováckého motorsportu na bájnou 130 RS nebo soutěžního Favorita. Už mnohem dříve zde především zásluhou nadšení řadových zaměstnanců vzniklo panující realitě navzdory auto, se kterým by Škoda za normálních okolností mohla udělat slušnou díru do světa – kdyby jí to bylo umožněno.

Tak závodil Karel Loprais: Jedli konzervy, spali pod širákem a pili slivovici

30. prosince 2021 22:50

Rodák z Valašska, který si svými šesti vítězstvími v tehdy ještě africké rallye vysloužil přezdívku Monsieur Dakar, byl nezaměnitelnou figurou a motoristickou legendou světového formátu. Před třemi lety v jednom z posledních rozhovorů vzpomínal na své bohatýrské časy v pouštním maratonu a na tehdejší podmínky pro závodníky.

Tragické závody v Panenském Týnci. Zahynul mladý spolujezdec, pořadatel mluví o záhadě

12. července 2021 20:40

Policisté stále pracují na vyšetřování nehody, ke které došlo při pátečních amatérských závodech Car Wars v Panenském Týnci. Při srážce dvou vozů tam zemřel mladý spolujezdec. Pořadatel tuningového srazu Martin Krátký tragickou srážku závodníků přirovnal k záhadě. Podle policie ale může mít prostou příčinu, svou roli mohl sehrát alkohol.

„Lole“ Reutemann je v nemocnici. Nemilovaný exkolega Nikiho Laudy je v kritickém stavu

9. května 2021 23:02

Carlos Reutemann nebyl zrovna prototypem hvězdy formule 1. Ještě méně by jím byl dnes než mezi lety 1972–⁠82, kdy bojoval ve velkých cenách. Věčně zachmuřený, intrikující ve jménu úspěchu a politicky aktivní Argentinec jakoby mezi drsné bonvivány a playboye královny motortistického sportu vůbec nepatřil. V pátek byl devětasedmdesátiletý „Lole“ převezen na jednotku intenzivní péče s krvácením do dutiny břišní.