CNN Prima News automobilové závody

automobilové závody

Výpis příspěvků ke štítku „automobilové závody“

Lounová si během rallye v Keni sáhla na dno: Obklopili nás domorodci, musel přiletět vrtulník

Zpěvačka Olga Lounová v exkluzivním rozhovoru pro Showtime s Martinou Jandovou prozradila, že si během náročné rallye v Keni sáhla na úplné dno. Se spolujezdkyní Lilií Khousnoutdinovou toho během několikadenního závodu, který jely za charitativním účelem, zažily víc než dost. Dokonce se dostaly i do nebezpečí, když se jim rozbil motor a ony zastavily uprostřed masajské vesnice. „Za vteřinu kolem nás bylo 300 Masajů, bylo to děsivé,“ vyprávěla Lounová, která do Keni cestovala i s teprve roční dcerkou.

Přísahu s Motoristy povede do eurovoleb „superlídr“ Turek. Překreslíme mapu Evropy, věří Šlachta

Koalici Přísahy a Motoristů sobě povede do evropských voleb jako „superlídr“ bývalý automobilový závodník a politický komentátor Filip Turek. Lídry společné kandidátky do Evropských voleb na pondělní tiskové konferenci představili předsedové politických subjektů Robert Šlachta a Petr Macinka. Společně zároveň podepsali memorandum o společném postupu a koalici pro letošní volby.

Není Tour jako Tour. Automobilová verze závodu Francií je starší než „Stará dáma“

Na Tour de France Automobile nepotkáte Pogačara, Vinegaarda ani jiné hvězdy cyklistického nebe, veteránský automobilový závod křižující Francii je ale neméně fascinující –⁠ třeba i díky účasti někdejších hvězd formule 1. Vypravili jsme se na něj stylově za volantem tmavomodré Alpine A110, novodobé reinkarnace stejnojmenné legendy světových soutěží.

Mentální kouč: Automobiloví závodníci nesmí mít strach, jinak hrozí smrt. Pomáhá cvičit dech

Ti nejlepší sportovci umí vystupovat ze své role, proto jsou při setkání s lidmi mimo zápasy, turnaje a závody normální, řekl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS mentální kouč Vít Schlesinger. Pomáhal například nejlepšímu českému tenistovi posledních let Tomáši Berdychovi a spolupracuje i s Romanem Staňkem, pilotem, který letos vlétne do formule 2.

Sex, snídaně šampionů. Před 75 lety se narodil legendární jezdec F1 James Hunt

Za relativně krátký čas strávený ve formuli 1 stihl James Hunt z nejvyšší motoristické disciplíny udělat show, která na okruhy a k televizím přitáhla miliony diváků. Jeho neotřelé vystupování i přístup k životu se staly proslulými stejně jako odvaha a vynikající řidičské umění. Po letech strávených v nejnebezpečnějších autech světa a u komentátorského pultíku BBC zemřel v nedožitých šestačtyřiceti letech na infarkt. Stal se také předlohou pro jednu z hlavních postav úspěšného filmu Rivalové (Rush).

O postup do světového finále virtuálních automobilových závodů usilují i dva Češi

Virtuální závodění neboli sim racing se začalo masivně rozvíjet už v předcovidových časech. Letos se v Monaku na závodních simulátorech pojede světové finále a existuje nemalá šance, že mezi jeho účastníky uvidíme i české reprezentanty. Na herních zařízeních přišel ukázat svoji třídu i profesionální reálný závodník Jáchym Galáš sedlající v evropské okruhové sérii Hyundai i30 N.