reklama
CNN Prima News automobilový průmysl

automobilový průmysl

Výpis příspěvků ke štítku „automobilový průmysl“

Šéf Volkswagenu naštval odbory a kýve se pod ním židle. Kdo může Diesse nahradit?

11. listopadu 2021 08:49

Když Herbert Diess promluvil ve Wolfsburgu k zaměstnancům největší evropské automobilky, sotva si dovedl představit, že to mohl být jeho poslední takový projev. Řečmi o nutných změnách totiž naštval odbory a v kuloárech Volkswagenu už se hovoří o jeho sesazení z funkce výkonného ředitele koncernu. O jeho osudu má tento týden jednat smírčí výbor skupiny.

Drtí nás Tesla, budeme propouštět, varuje šéf Volkswagenu. V ohrožení je i Škoda Auto

9. listopadu 2021 08:21

První evropská Gigafactory americké automobilky Tesla je téměř hotova. Už příští rok by z jejích výrobních linek měly sjíždět první elektromobily. Konkurence se děsí, protože jsou v ohrožení desetitisíce pracovních míst. A to nejen ve Volkswagenu, ale i ve Škodě Auto spadající pod jeho křídla. „Nyní se rozehrála velká bitva o to, která z fabrik a lokací to odnese,“ varuje šéf tuzemských odborů Josef Středula.

Český průmysl prohloubil pád, klesla i hodnota nových zakázek. Na vině je výroba aut

8. listopadu 2021 10:27

Produkce tuzemských průmyslových podniků se v září meziročně snížila o čtyři procenta. Prohloubil se také meziměsíční propad a na rozdíl od srpna klesla i hodnota nových zakázek. Hlavním zdrojem špatných čísel byla výroba motorových vozidel, která v porovnání s loňským zářím klesla o třetinu. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu.

Pokud automobilky padnou, přijde o práci až půl milionu lidí, varuje Středula

19. října 2021 10:11

Enormní nedostatek čipů ochromil výrobu aut i v České republice. Pokud by stát nezasáhl, automobilky padnou. „O práci by přišly statisíce lidí. A to počítám přímé zaměstnance, ne celé rodiny. Celkové počty budou přesahovat půl milionu občanů,“ nastínil černý scénář předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula.

Špatná zpráva. Problémy Škody výrazně poškodí české veřejné finance, varuje Špicar

18. října 2021 09:31

Automobilka Škoda Auto potvrdila výrazné omezení výroby kvůli nedostatku čipů. Podle viceprezidenta svazu průmyslu a dopravy Radka Špicara se problém týká celého automobilového průmyslu a s jeho důsledky se Evropa může potýkat ještě v první polovině příštího roku. Pro některé menší nebo středně velké firmy může být situace až existenční.

Škoda zastaví na 14 dní výrobu, v provozu nechá jednu linku. Může za to nedostatek čipů

18. října 2021 08:51

Automobilka Škoda Auto od pondělí na následující dva týdny zcela zastaví výrobu ve všech třech svých tuzemských závodech, výjimkou bude jedna linka v závodech v Kvasinách na Rychnovsku. Při této odstávce chce firma dokončit 10 tisíc rozdělaných aut, informoval vedoucí komunikace podniku Škoda Auto Tomáš Kotera. Důvodem utlumení výroby je nedostatek čipů.

Ekonomika brzdí: Stále chybí materiál, Česko doplatí na potíže Německa a autoprůmyslu

14. října 2021 09:26

Světové hospodářství se stále nevzpamatovalo z postcovidového šoku. Mezinárodní měnový fond věští pro letošní rok pomalejší oživení, než původně očekával. Ekonomiku stále dusí problémy v dodavatelském řetězci. Chybí součástky, lodní kontejnery nebo řidiči kamionů. Potíže už dorazily do Evropy a dotknou se i české ekonomiky.

Elektrické vozy už se v Evropě prodávají víc než naftové. Krize autoprůmyslu ale trvá

13. října 2021 11:04

Evropané letos v srpnu zaregistrovali přes 713 tisíc osobních vozů. To je skoro o pětinu méně než před rokem a vůbec nejméně od roku 2014. Za poklesem prodejů však nestojí nízký zájem o automobily na straně kupujících, nýbrž přetrvávající nedostatek čipů. Důvod k radosti však mají výrobci elektrických a plug-in hybridních vozů.

reklama