CNN Prima News Barrandov

Barrandov

Výpis příspěvků ke štítku „Barrandov“

Úleva pro pražské řidiče: Část Barrandovského mostu je opět průjezdná, silničáři překonali plán

Letos opravovaná část pražského Barrandovského mostu je opět průjezdná, auta se na most znovu dostanou také nájezdem z ulice K Barrandovu. Silničáři ještě odstraňují objízdnou trasu, od neděle budou pracovat na okrajových částech mostu. Na dotaz to v sobotu večer řekla mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Opravy začaly v květnu.

Na Pražském okruhu se srazily kamiony. Hasiči vyprošťovali řidiče z úplně zničené kabiny

Provoz na 17. kilometru Pražského okruhu ve směru od Ruzyně k dálnici D1 byl v úterý zhruba hodinu přerušen kvůli srážce dvou kamionů. Auta se srazila u sjezdu k ulici K Barrandovu. Jednoho z řidičů museli hasiči vyprostit, utrpěl mnohočetná zranění, včetně poranění hlavy, uvedli záchranáři na Twitteru. Mluvčí ŘSD Jan Rýdl krátce po poledni tamtéž informoval, že provoz v místě nehody byl obnoven jedním jízdním pruhem.

Pražané, připravte se. Od května do srpna bude opět omezen provoz na Barrandovském mostě

Práce na Barrandovském mostě, které vyžadují omezení dopravy, jsou podle náměstka primátora Adama Scheinherra (Praha sobě) plánované na květen a skončí v srpnu. Zahájení další fáze rekonstrukce budou předcházet opravy některých dalších komunikací. Práce jsou rozložené do několika let a mají trvat vždy jen část roku. Za celé období vyjdou na 594,5 milionu korun. Soumostí z roku 1983 tvořené dvěma částmi, severní a jižní, se dosud nikdy neopravovalo.

Podpálil chatku, kde přespávala expřítelkyně s jiným. Násilníkovi hrozí výjimečný trest

Pražská policie obvinila osmačtyřicetiletého muže z dvojnásobné vraždy. Podle kriminalistů v březnu kvůli partnerským neshodám podpálil chatku, ve které přespávala jeho bývalá přítelkyně s jiným mužem. Na webu to v úterý uvedl policejní mluvčí Jan Daněk. Pachatel se podle něj k činu, který se původně jevil jako nešťastná náhoda, přiznal. Za dvojnásobnou vraždu mu hrozí 15 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest.