CNN Prima News bezvědomí

bezvědomí

Výpis příspěvků ke štítku „bezvědomí“

Student kvůli malichernosti zbil asistentku ve škole. Už nemůžu učit, říká zoufalá žena

Za dobrotu na žebrotu. Tak by se dala popsat situace asistentky učitele v americkém státě Florida, kterou v únoru brutálně zmlátil do bezvědomí sedmnáctiletý student kvůli herní konzoli. Po téměř roce od incidentu je ve finanční nouzi, potýká se se zdravotními problémy a škola jí nedovoluje učit. „Jsem teď úplně jiný člověk, celý můj život se obrátil vzhůru nohama,“ popsala.

Žádná sebevražda, ale omyl? Cimický se po předávkování údajně probral, zatím nevypovídal

Psychiatr Jan Cimický, který čelí obvinění ze znásilnění, se podle informací deníku Blesk již probral v nemocnici. S policisty však ještě nemluvil. V sobotu ho v bezvědomí převezla sanitka do ÚVN Střešovice po údajném předávkování. Podle informací Blesku šlo o nešťastnou náhodu, kdy si Cimický vzal příliš mnoho prášků na spaní. Podle dřívějších informací redakce CNN Prima NEWS získaných z jeho okolí se však mohl před blížícím se soudem pokoušet o sebevraždu.

Naprosté šílenství. V Oktagonu už nikdy, komentuje drsné video Růžičky promotér Novotný

Nejprve se ke kauze nechtěl vyjadřovat, přece jen v ní nefiguruje bojovník Oktagonu. Nicméně už i promotér Ondřej Novotný nabídl svůj názor na diskutované video bijce Tadeáše Růžičky, na němž hrubě uráží a fackuje na zemi v bezvědomí ležícího muže. „To video je jedna z nejnechutnějších věcí za pětadvacet let, které jsem viděl na domácí scéně. Nemá to vůbec nic co dělat s bojovými sporty,“ má jasno jeden ze zakladatelů největší tuzemské organizace zaměřené na pořádání zápasů.

Knokaut v rušné pražské ulici. Policie řeší video zraněného, měl se jím chlubit známý zápasník

Do redakce Krimi zpráv přišlo video, které se v minulých dnech objevilo na sociálních sítích. Je na něm vidět, jak na ulici bezvládně leží neznámý muž a krvácí. Nad ním se sklání druhý z aktérů, který mu sprostě nadává a fackuje ho, a to i přesto, že je v bezvědomí. Podle některých zdrojů má jít o profesionálního zápasníka, jenž se záběry chvíli chlubil na Instagramu. Případem se už zabývají policisté. Záběry v přiložené reportáži nejsou vhodné pro slabší povahy.

Kollár se rozplakal před novináři. Hodila mým dítětem, omlouval šéf parlamentu bití partnerky

Předseda slovenské Národní rady Boris Kollár se přiznal, že dal před lety „několik facek“ své tehdejší partnerce a jedné z matek jeho dětí Barboře Richterové. Ta jej delší dobu viní nejen z napadení – zbití do bezvědomí, ale také ze zanedbávání péče o potomka. Kollár se v závěru tiskové konferenci k incidentu na půdě parlamentu rozplakal a vinil Richterovou, že na něj hodila jejich dítě.

Dokázali byste pomoci: Jak reagovat, když najdete člověka v bezvědomí?

Člověk ležící bezvládně na zemi, nereaguje na oslovení ani fyzický kontakt. Je v bezvědomí. Příčin, které k němu vedou, může být vícero. Takový stav ale bývá i život ohrožující. Jak v takovém případě dotyčnému správně pomoci? A je rozdíl mezi bezvědomím a mdlobou? V našem článku vám poradí ti nejpovolanější. A mimochodem, znáte způsoby, jak předcházet rizikovým situacím, které mohou bezvědomí způsobit? Pomoci s osvětou i prevencí vám může také zdravotní pojišťovna. Například Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR má pro takové případy zřízený Fond prevence. Čtěte dál a budete vědět vše, co potřebujete.

Tragická dohra případu dětí v rozpáleném autě. Po ročním chlapečkovi zemřela i jeho sestra

Japonské město Acugi se snaží vyrovnat s dvojitou tragédií. Zdravotníci o víkendu zachraňovali dvě malé děti, které se dusily v rozpáleném autě. Obě byly převezeny v bezvědomí do nedaleké nemocnice, teprve ročního chlapečka už ale doktoři nedokázali zachránit. V úterý pak přišla další smutná zpráva – boj o život prohrála i jeho dvouletá sestra. Případ vyšetřuje prefekturní policie, která vyslýchá matku dětí.