CNN Prima News bezvědomí

bezvědomí

Výpis příspěvků ke štítku „bezvědomí“

Dokázali byste pomoci: Jak reagovat, když najdete člověka v bezvědomí?

28. září 2022 15:24

Člověk ležící bezvládně na zemi, nereaguje na oslovení ani fyzický kontakt. Je v bezvědomí. Příčin, které k němu vedou, může být vícero. Takový stav ale bývá i život ohrožující. Jak v takovém případě dotyčnému správně pomoci? A je rozdíl mezi bezvědomím a mdlobou? V našem článku vám poradí ti nejpovolanější. A mimochodem, znáte způsoby, jak předcházet rizikovým situacím, které mohou bezvědomí způsobit? Pomoci s osvětou i prevencí vám může také zdravotní pojišťovna. Například Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR má pro takové případy zřízený Fond prevence. Čtěte dál a budete vědět vše, co potřebujete.

Tragická dohra případu dětí v rozpáleném autě. Po ročním chlapečkovi zemřela i jeho sestra

2. srpna 2022 15:55

Japonské město Acugi se snaží vyrovnat s dvojitou tragédií. Zdravotníci o víkendu zachraňovali dvě malé děti, které se dusily v rozpáleném autě. Obě byly převezeny v bezvědomí do nedaleké nemocnice, teprve ročního chlapečka už ale doktoři nedokázali zachránit. V úterý pak přišla další smutná zpráva – boj o život prohrála i jeho dvouletá sestra. Případ vyšetřuje prefekturní policie, která vyslýchá matku dětí.

Záhada z Brna: Odešla z večírku s neznámým, ráno se vzbudila na ulici a nic si nepamatuje

20. května 2022 06:30

Záhadný případ vyšetřují kriminalisté v Brně. Náhodný kolemjdoucí tam našel na ulici ležet 31letou ženu, která ten večer byla s kamarádkami na večírku a diskotéce. Co se ale dělo potom, si žena vůbec nevybavuje. Bezpečnostní kamery ji nicméně natočily v doprovodu neznámého muže, se kterým by teď policisté potřebovali mluvit.

Fanoušek fotbalového Schalke hodlá žalovat klub. Bál se o život při postupových oslavách

14. května 2022 21:06

Příznivec německého fotbalového klubu Schalke 04 Ralf Höfs hodlá zažalovat bezpečnostní službu, že mu neposkytla pomoc při incidentu, do kterého se dostal při oslavách po postupu z druhé do první bundesligy. Zveřejněné snímky ukazují, jak bezvládně visí přes zábradlí tribuny poté, co se na něj mačkali jiní fanoušci.

Brutální útok v Brně: Muž napadl školačku. Dívku bil, kopal a ukájel se nad ní

11. května 2022 20:08
Aktualizováno

Pachatel napadl v Brně v parku za bílého dne nezletilou dívku, lidé ji našli v bezvědomí. Napadení mělo podle policistů sexuální podtext. Policistům se večer na základě zveřejněného videozáznamu přihlásil muž, po kterém policisté pátrali. Není ale jasné, zda se jedná o případného pachatele, nebo důležitého svědka.