Bild

Výpis příspěvků ke štítku „Bild“

Minuta ticha za masového vraha? Hanba v OSN, kritizují v Německu uctění íránského prezidenta

Organizace spojených národů (OSN) v úterý uctila íránského prezidenta Ebrahíma Raísího, který v neděli zemřel při pádu vrtulníku. A to i minutou ticha na zasedání Rady bezpečnosti. Krok OSN i kondolence evropských politiků ale vyvolaly řadu nesouhlasných reakcí. Mnozí připomínají jeho krvavou minulost a nejčtenější německý deník Bild dokonce píše o „hanbě“ a „morálním bankrotu“ v OSN.

Rus měl v Bavorsku ubodat dva Ukrajince. Šlo o vojáky, kteří se v Německu léčili, tvrdí Kyjev

Aktualizováno

V areálu nákupního centra v bavorském městě Murnau am Staffelsee v sobotu večer nalezli dva pobodané Ukrajince. Jeden na místě zemřel, druhý zraněním podlehl v nemocnici. Podezřelým je 57letý ruský státní příslušník, kterého policie zatkla v jeho nedalekém bydlišti. Vyplývá to z policejní zprávy. Kyjev tvrdí, že zavraždění byli členy ukrajinské armády a v Německu si léčili svá zranění. Podle portálu Ukrajinska pravda to v neděli uvedlo ukrajinské ministerstvo zahraničí.

Děti fotbalisty Kanea měly obří štěstí. Policie šetří nehodu, po které skončily v nemocnici

Německá policie vyšetřuje dopravní nehodu, při které se zranily tři děti hvězdného fotbalového útočníka Bayernu Mnichov Harryho Kanea. Dopravní právník Uwe Lenhart deníku Bild řekl, že viník havárie, dvacetiletá řidička, by mohla být trestně stíhána za ublížení na zdraví z nedbalosti, za což jí mohou hrozit až tři roky ve vězení. Pokud policisté prokážou i její bezohledné chování, mohla by za mřížemi strávit až pět let. Při nehodě byly poškozeny tři vozy. Velitel hasičů, který na místě zasahoval, mluví o štěstí, že se nikomu nestalo nic vážného.

Bystroňovo vysvětlení nepřesvědčilo. Příliš okatě cestoval do Ruska či Běloruska, píší média

Vedení Alternativy pro Německo (AfD) není podle informací deníku Bild spokojeno s vyjádřením svého poslance a dvojky na stranické kandidátce pro volby do Evropského parlamentu Petra Bystroně k podezřením z braní úplatků. Bystroň ve čtvrtek v dopise spolupředsedům strany Alici Weidelové a Tinu Chrupallovi odmítl, že by od proruské zpravodajské platformy Voice of Europe či od Rusů dostával peníze.

Čtyři děti zemřely na černý kašel v Nizozemsku. Rekordní počty nemocných jsou i v Česku

V Nizozemsku zemřely v posledních šesti týdnech čtyři děti na infekci černým kašlem, píše o tom německý deník Bild. Podle nizozemského národního zdravotního úřadu (RIVM) je to nejvyšší počet za posledních 60 let. Případů černého kašle přibývá také v Česku – za dva a půl měsíce letošního roku evidují hygienici šestkrát více nakažených než za celý loňský rok.