Bild

Výpis příspěvků ke štítku „Bild“

Německá ministryně obrany rezignuje. Nezajistila dodávky zbraní Ukrajině, vyčítali jí

16. ledna 2023 10:29

Německá ministryně obrany Christine Lambrechtová odstupuje. V pondělí zveřejněném prohlášení oznámila, že formálně požádala spolkového kancléře Olafa Scholze o uvolnění z funkce. Kancléř její rozhodnutí přijal. O blížícím se odchodu Lambrechtové z vlády se v posledních dnech stále častěji spekulovalo, ačkoli ministerstvo obrany ještě v pátek zprávu deníku Bild o možné rezignaci ministryně označilo za fámu. Výkon Lambrechtové dlouhodobě kritizovala konzervativní opoziční unie CDU/CSU. Ministryně byla kritizována mimo jiné za to, že nezajistila dodávky zbraní Ukrajině.

Drama v Drážďanech: Ozbrojenec zastřelil matku, pak držel rukojmí. Nakonec sám zemřel

10. prosince 2022 11:58
Aktualizováno

K velmi dramatické situaci došlo po poledni v nákupním centru Altmarkt-Galerie v Drážďanech. Ozbrojený 40letý muž se tam totiž zabarikádoval s rukojmími. Podle deníku Bild před přesunem do obchodu zabil ženu, údajně jeho matku, a pokusil se proniknout do budovy rádiové stanice. Zasahovala policie. Podle ní útočník podlehl zraněním, která utrpěl při osvobozování rukojmích.

Muž z Eritreje v Německu napadl dvě školačky, jedna zraněním podlehla

5. prosince 2022 12:41
Aktualizováno

Život 14leté dívky a těžké zranění její o rok mladší spolužačky si v pondělí ráno vyžádal útok muže v Illerkirchbergu na jihozápadě Německa. Podezřelého, který zaútočil, když šly dívky do školy, podle agentury DPA policie zadržela. Je jím 27letý žadatel o azyl z Eritreje. Motiv činu policie zjišťuje.

Totalitní EU? Komise chce sledovat veškerou mobilní komunikaci, experti před návrhem varují

3. srpna 2022 23:03

Evropská komise chce v budoucnu systematicky sledovat veškerou komunikaci, ať už prostřednictvím textových zpráv SMS, či služeb jako WhatsApp a Messenger, webových stránek nebo aplikací. Vyplývá to z návrhu Evropské komise, který zveřejnil německý portál Netzpolitik.org, médium pro digitální svobodu. Cílem má být boj proti sexuálnímu zneužívání dětí. Odborníci na ochranu osobních údajů však varují před plánovaným novým nařízením, které podle nich může vést k tomu, že Evropa je na cestě stát se sledovanou zónou.

Jasná ruka, jasná penalta, zlobí se Němky. Ve finále mistrovství Evropy prohrály s Anglií

1. srpna 2022 17:56

Jasná ruka. Jasná penalta. Celé Německo nemá pochyb o tom, že kapitánka anglické fotbalové reprezentace Leah Williamsonová zahrála ve 26. minutě finále proti Německu nedovoleně rukou v pokutovém území. A tudíž měly Němky za stavu 0:0 kopat penaltu. Angličanky na domácím stadionu Wembley v Londýně nakonec zvítězily 2:1 v prodloužení a získaly svůj první titul.

EU jako samoobsluha na platy: Úředníci si uprostřed krize výrazně polepší, i o desítky tisíc

19. července 2022 14:01

Na výrazné zvýšení platů se může ještě letos těšit na šedesát tisíc lidí pracujících pro Evropskou unii, Evropskou komisi či Parlament a Radu, tedy i řadoví úředníci. Očekává se, že jejich výdělky vzrostou až o 8,5 procenta, protože v Belgii a Lucembursku jsou indexovány podle inflace. Informaci zveřejnil německý list Handelsblatt.