CNN Prima News Bílý dům

Bílý dům

Výpis příspěvků ke štítku „Bílý dům“

Americký ministr spravedlnosti prolomil mlčení. Schválil jsem prohlídku u Trumpa, řekl

11. srpna 2022 21:47

Americký ministr spravedlnosti Merrick Garland osobně schválil rozhodnutí požádat o povolení k domovní prohlídce v sídle exprezidenta Donalda Trumpa. Řekl to při čtvrtečním brífinku, který byl jeho prvním veřejným vystoupením od bezprecedentního zásahu Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) na Floridě. Média mezitím informují, že Trump před prohlídkou obdržel obsílku kvůli podezření, že u sebe stále má citlivé oficiální dokumenty.

Roztrhat a spláchnout. Trump se měl podivným způsobem zbavovat prezidentských dokumentů

10. srpna 2022 00:33

Reportérka The New York Times a spolupracovnice CNN Maggie Habermanová chystá knihu „Confidence Man“ (lze přeložit jako Muž sebevědomí), která pojednává o Donaldu Trumpovi. Právě autorka publikace zveřejnila snímky, které mají zachycovat dokument, jenž zničil sám bývalý americký prezident. Ručně psané zápisky měl roztrhat a hodit do záchodu, a ne jednou.

Analýza CNN: Jak se Biden a jeho tým rozhodli zabít nejhledanějšího teroristu světa

2. srpna 2022 14:44

Předtím, než americký prezident Joe Biden vydal rozkaz k zabití Ajmána Zavahrího, chtěl do podrobností porozumět tomu, kde se lídr teroristické sítě Al-Káida skrývá. Útok amerického bezpilotního letounu, který Zavahrího zabil na jeho balkoně v centru Kábulu, byl výsledkem několikaměsíčního přísně tajného plánování ze strany Bidena a úzkého okruhu jeho vysoce postavených poradců, napsala stanice CNN.

Trump útok na Kapitol sledoval v televizi. Děti ho prosily, ať to zastaví, tvrdí svědci

22. července 2022 05:23

Někdejší americký prezident Donald Trump 6. ledna loňského roku celé hodiny sledoval v přímém přenosu útok na americký Kapitol. Ignoroval přitom prosby svých dětí a blízkých poradců, aby vyzval své příznivce k zastavení násilí. Uvedli to v noci na pátek SELČ svědci při dalším slyšení výboru Sněmovny reprezentantů, který vyšetřuje vývoj po posledních prezidentských volbách v USA a nepokoje v sídle Kongresu.

Zelenská po boku Bidenové. Ukrajinská první dáma jedná v USA, její manžel očekává výsledky

20. července 2022 00:18

Ukrajinská první dáma Olena Zelenská se v úterý v Bílém domě setkala s manželkou amerického prezidenta Jill Bidenovou. Bylo to podruhé od ruské invaze na Ukrajině, poprvé se první dámy sešly v květnu, když Bidenová přijela na nečekanou návštěvu západní Ukrajiny. Zelenskou nyní přivítal společně s manželkou americký prezident Joe Biden, který jí předal kytici, kde byly i slunečnice, ukrajinská národní květina, napsala agentura AP.