reklama
CNN Prima News Bílý dům

Bílý dům

Výpis příspěvků ke štítku „Bílý dům“

Summit Biden–Putin bude v Ženevě. Prezidenti proberou vztahy obou zemí i pandemii

Aktualizováno

Prezidenti Ruska a Spojených států Vladimir Putin a Joe Biden se setkají 16. června v Ženevě. Podle tiskových agentur to v úterý oznámil Kreml i Bílý dům. Podle agentury TASS Kreml označil za hlavní témata dvoustranné vztahy, strategickou stabilitu, urovnání regionálních konfliktů a boj s pandemií. Podle prohlášení Bílého domu chce Biden obnovit předvídatelnost a stabilitu ve vzájemných vztazích.

Seznamky budou nově ukazovat, zda jsou zájemci očkovaní. Nabízí i řadu dalších výhod

Bílý dům se spojil s vývojáři nejpopulárnějších seznamovacích aplikací jako Match, Tinder či Bumble ve snaze přimět Američany k naočkování proti covidu. Lidé si na svých profilech v těchto aplikacích budou moci nově nechat zobrazit, zda jsou naočkovaní, a ostatní je podle toho budou moci vyhledávat. Naočkovaní rovněž dostanou dočasně zdarma přístup k některým funkcím, jež dosud aplikace umožňovaly jen platícím uživatelům, napsala agentura Reuters.

Demokraté impeachment neprosadí, i když tvrdí, že Trump je nebezpečím pro demokracii

Demokraté se obávají, že se Donald Trump opět stane prezidentem. Kongresman Jamie Raskin při projednávání ústavní žaloby (tzv. impeachmentu) varoval, že pokud by se tak stalo, může Trump opět iniciovat násilí. Odmítl také argument Trumpových právníků ohledně práva na svobodu projevu. Podle něj se jedná o „irelevantní“ argument, prezident se měl dopustit porušení své přísahy. Ústavní žaloba proti Trumpovi nicméně nemá sebemenší šanci na úspěch. Republikánští senátoři totiž stojí pevně za Trumpem.

Zeman telefonát s Bidenem zatím neplánuje. Hovorem s Trumpem se přitom často chlubil

Český prezident Miloš Zeman se nechystá v nejbližších měsících navazovat komunikaci s novou hlavou státu USA Joem Bidenem. V rozhovoru pro Rádio Z to sdělil jeho tiskový mluvčí Jiří Ovčáček. Naopak před čtyřmi lety, když byl do čela Spojených států zvolen Donald Trump, si s ním Zeman telefonoval pouhý měsíc po zvolení. Hovorem s Trumpem se později mnohokrát chlubil a tvrdil, že byl pozván do Bílého domu.

reklama