reklama
CNN Prima News bolest

bolest

Výpis příspěvků ke štítku „bolest“

Vykastrujeme vás a zveřejníme adresy. Barbarství, kritizují systém kazašští pedofilové

16. srpna 2021 07:21

Chemická kastrace, kterou v Kazachstánu schválili před necelými třiceti dny, se u usvědčených pedofilů provádí pravidelnou injekcí. Jeden z hříšníků popsal, že po vpichu cítil „strašnou bolest, kterou by nepřál nejhoršímu nepříteli“. Podle zdravotní sestry z tamní vězeňské nemocnice by se západní země měly inspirovat.

Petra trpí roztroušenou sklerózou, stejně podporuje jiné pacienty. Nyní ale prosí o pomoc

10. srpna 2021 14:27

Zdravotní sestra Petra trpí od 21 let roztroušenou sklerózou, přesto sama pomáhá lidem. Na operačním středisku záchranné služby Středočeského kraje 36letá žena komunikuje s lidmi po telefonu. Vinou náporu pacientů a velkého vytížení v době pandemie se jí rapidně přitížilo. Nyní žádá o pomoc, aby si mohla pořídit rehabilitační pomůcky.

Nejtěžší chvíle Karla Gotta: Dávali mi šest měsíců života. Měl jsem ukrutné bolesti

22. července 2021 00:02

Rok a půl poté, co se Karel Gott vyléčil z rakoviny, měl novou diagnózu, onemocnění krvetvorby. Jeho zdravotní stav se zhoršil a lékaři mu předpovídali pouze šest měsíců života. O době před smrtí napsal nejznámější český zpěvák v autobiografii Má cesta za štěstím, která vyšla 14. července při příležitosti jeho nedožitých 82. narozenin. Přiznal, že měl ukrutné bolesti i halucinace.

Počet nežádoucích účinků po očkování roste. SÚKL jich eviduje už přes 6,5 tisíce

15. července 2021 10:17

Počet hlášení nežádoucích účinků po očkování na covid eviduje Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) celkem 6 582. Za poslední týden tak přibylo 277 nových hlášení. Šéfka SÚKL Irena Storová už dříve prozradila, že počty nežádoucích účinků prý nejsou nijak dramatické. Lidé si nejčastěji stěžují na horečky, třesavku nebo zimnici.

Tisíce žen zažívají po očkování proti covidu problémy s cyklem. Jde o vedlejší účinky?

1. července 2021 07:56

Téměř čtyři tisíce žen ve Velké Británii zaznamenalo problémy či změny v menstruačním cyklu poté, co se nechaly naočkovat vakcínou proti COVID-19. Odborníci je však uklidňují, že podobnými změnami procházejí v období menstruace téměř všechny ženy. Problémy očkovaných žen podle nich navíc nejsou častější než u běžné populace.

Rehabilitace nepomáhaly, válečné zranění vyléčil veterán sám v garáži

23. června 2021 12:37

Na podzim 2012 si Martin Kofroň během své třetí mise v Afghánistánu zranil při doskoku páteř. Návrat do běžného života byl pro něj velmi bolestivý a běžné rehabilitace mu dlouhodobě nepomáhaly. Přestavěl proto vlastní garáž, kde zkoušel, jaký pohyb by mu přinesl úlevu. Nakonec vytvořil novou rehabilitační pomůcku a sérii cviků, které mu od bolesti konečně ulevily.

Za nóbl boty platili bolestivou deformací. Vědce překvapila móda středověkých boháčů

17. června 2021 05:55

Jaké boty by se daly označit za středověké –⁠ loubutinky nebo lodičky od Jimmyho Chooa? Byly známé jako poulaines. Tyto špičaté, kožené boty představovaly vrchol módy v Británii 14. století. Ovšem středověcí muži a ženy byli důkazem starého rčení: „Kdo chce parádu nosit, musí něco zkusit.“ Za nóbl botky platili lidé bolestivým vbočením palce, napsal zpravodajský server CNN.

reklama