CNN Prima News bolest

bolest

Výpis příspěvků ke štítku „bolest“

Chronická a neutuchající bolest ničí nemocným životy. Co proti ní může pomoci?

21. ledna 2023 23:23

Dlouhodobá a nepolevující bolest sužuje člověka po tělesné i psychické stránce a velmi negativně ovlivňuje kvalitu jeho života. Mezi nejúčinnější metody, kterými lze tento stav zmírnit, nebo dokonce i zcela odstranit, patří neuromodulační terapie, která pomohla i padesátileté Zdeňce, jež trpěla silnými bolestmi levé ruky řadu let. Při jakých problémech ji můžete využít?

Sexualita po rakovině a porodu není tabu. Odborníci radí, jak se vrátit k intimními životu

7. ledna 2023 08:41

Ať už žena prodělá gynekologickou operaci, komplikovaný porod nebo onkologickou léčbu, jedná se o velmi náročné období ve fyzické i psychické rovině. V této době překonává nejen potíže spojené s uzdravením, ale také osobní výzvy – hledání vztahu k sobě sama, svému tělu a vlastní sexualitě. Mnohé ženy se však stydí, a tak si své obavy a strasti nechávají pro sebe – což je podle expertů častá chyba. Co doporučují odborníci a pacientky, které takovou situací samy prošly?

Jak na bolesti zad. Dlouhodobé sezení má horší vliv než fyzicky namáhavá manuální práce

28. prosince 2022 20:53

Bolesti pohybového aparátu se stávají stále častějším problémem. Do velké míry je to ovlivněno dlouhodobým sezením u počítače, minimem rozmanitého pohybu a vysokou mírou stresu. Jaká je prevence těchto nepříjemných bolestí, které se mohou stát chronickými, a kdy je vhodná chvíle objednat se k lékaři? Na to se CNN Prima NEWS zeptala fyzioterapeutky Petry Švarcové, která má více než třicetiletou praxi a věnuje se dospělým i dětem.

Dokázali byste pomoci: Kdy volat 155 a kdy vyrazit za pomocí po vlastní ose?

1. prosince 2022 19:01

Když nejde o zdraví, nejde o nic, říká se. Jenže v situacích, kdy nám nebo našim blízkým přestane sloužit, bývají někdy velmi složité. Jak poznat kdy na pomoc urychleně volat záchranáře a kdy se naopak pro pomoc k lékaři vydat po vlastní ose? Sepsali jsme vám několik základních situací, které se až na výjimky dají zvládnout bez asistence profesionálních záchranářů, kteří v době, kdy by vám pomáhali stejně, jako vám může pomoci váš praktický lékař, mohou být mnohem platnější jinde.

Dokázali byste pomoci: První pomoc při popálení. Na máslo a sádlo zapomeňte

1. prosince 2022 15:19

Nejméně jednou za život se opaří snad každý. První, co většina z nás udělá, je, že strčí prst nebo ruku pod ledovou vodu. A právě to je podle záchranářů jediná vhodná pomoc. Zapomeňte na všechny gely, masti nebo máslo a sádlo. A co pak, když opařené místo zchladíte? A co když jsou opařeniny a popáleniny tak vážné, že na ně sami nestačíte? Čtěte dál a budete to vědět.

Herečka Affašová poprvé po ztrátě miminka: Nepřebolí to nikdy, nejtěžší bylo si odpustit

24. listopadu 2022 19:06

V polovině října zasáhla herečku Sáru Affašovou s partnerem Martinem Donutilem nejhorší bolest: jejich syn se narodil mrtvý. Umělkyně nejhorší noční můru všech rodičů sdílela se svými sledujícími, následně se stáhla do ústrání. Nyní, o měsíc později, všem poděkovala za podporu a přiblížila, jak se její život změnil.

Chase, kterému někdo zaškrtil penis, aby nemohl čůrat, ještě nemá vyhráno

1. listopadu 2022 10:10

Před necelými dvěma týdny přijali ošetřovatelé z útulku AniDef – Žim, kousek od Teplic, malé vystrašené štěně, křížence českého strakatého psa. Pracovníci útulku už byli svědky opravdu spousty krutostí, ale to, co musel zažít malý Chase, jak pejska pojmenovali, nad tím zůstává rozum stát. Ten, kdo ho vyhodil, mu obvázal penis drátem.