CNN Prima News Bolívie

Bolívie

Výpis příspěvků ke štítku „Bolívie“

Kam se poděl Tito? Kocour zmizel z letadla a způsobil poprask, hledá ho i bolivijská vláda

Bolivijská vláda spustila rozsáhlou pátrací akci, kvůli níž tento týden uspořádala i tiskovou konferenci živě přenášenou státní televizí. Zapojily se do ní čtyři vládní úřady a trvá už několik dní. Hledá se kocour, který se ztratil 8. prosince na vnitrostátní lince. Státní letecké společnosti kvůli tomu hrozí pokuta v přepočtu 10 000 dolarů (asi 230 000 korun). Informoval o tom deník El País.

Revoluce musí být nenávist a zabíjení, říkal Che Guevara. Zarytý marxista zemřel před 55 lety

Od smrti Ernesta Guevary (lépe známý jako Che Guevara nebo el Che) uběhlo 55 let. Argentinského lékaře asi nejvíce proslavila kubánská revoluce. Che Guevara se stal ikonou krajně levicových marxistických podporovatelů. Za svůj život ztvárnil mnoho rolí – odhodlaný revolucionář, pravá ruka Fidela Castra, neúspěšný ekonom, masový vrah i mučedník. Nakonec byl zajat v Bolívii, když v této zemi chtěl rozpoutat revoluci. Byl popraven 9. října roku 1967.

Potřetí se narodil. Přežil leteckou tragédii fotbalového týmu, teď i nehodu autobusu

Erwin Tumiri je obdařen pořádnou porcí štěstí. V roce 2016 spolu s dalšími pěti lidmi přežil leteckou havárii brazilského fotbalového týmu Chapecoense, při které zemřelo dohromady 71 osob. V úterý 2. března měl opět z pekla štěstí, když byl znovu v nesprávný čas na nesprávném místě. Cestoval autobusem v Bolívii, který se po nezodpovědné jízdě řidiče zřítil ze 150 metrů vysokého srázu. Na místě bylo 21 obětí. Tumiri vyvázl jen s lehkými zraněními.

Exprezident Bolívie je obviněn ze sexu s nezletilou. Údajně s ní zplodil dceru

Exprezident Bolívie Evo Morales prý udržoval milostný poměr s dívkou, která s ním otěhotněla ve svých necelých šestnácti letech. V roce 2016 se jí pak narodila dcera. Evo Moralese, který se v současnosti skrývá v argentinském exilu, proto bolivijské úřady viní z pohlavního zneužívání mladistvých a kuplířství. Jde již o druhé obvinění z tohoto trestného činu, které bylo proti němu vzneseno během posledních několika dnů.