CNN Prima News Bolívie

Bolívie

Výpis příspěvků ke štítku „Bolívie“

Revoluce musí být nenávist a zabíjení, říkal Che Guevara. Zarytý marxista zemřel před 55 lety

9. října 2022 07:35

Od smrti Ernesta Guevary (lépe známý jako Che Guevara nebo el Che) uběhlo 55 let. Argentinského lékaře asi nejvíce proslavila kubánská revoluce. Che Guevara se stal ikonou krajně levicových marxistických podporovatelů. Za svůj život ztvárnil mnoho rolí – odhodlaný revolucionář, pravá ruka Fidela Castra, neúspěšný ekonom, masový vrah i mučedník. Nakonec byl zajat v Bolívii, když v této zemi chtěl rozpoutat revoluci. Byl popraven 9. října roku 1967.

Potřetí se narodil. Přežil leteckou tragédii fotbalového týmu, teď i nehodu autobusu

3. března 2021 16:33

Erwin Tumiri je obdařen pořádnou porcí štěstí. V roce 2016 spolu s dalšími pěti lidmi přežil leteckou havárii brazilského fotbalového týmu Chapecoense, při které zemřelo dohromady 71 osob. V úterý 2. března měl opět z pekla štěstí, když byl znovu v nesprávný čas na nesprávném místě. Cestoval autobusem v Bolívii, který se po nezodpovědné jízdě řidiče zřítil ze 150 metrů vysokého srázu. Na místě bylo 21 obětí. Tumiri vyvázl jen s lehkými zraněními.

Český poutník stopoval v pralese, plul po Amazonce, žil rok na Antarktidě

2. ledna 2021 11:13

Od roku 1992 se pravidelně vrací do amazonských pralesů a k památkám dávných Inků. Martin Mykiska sice cestuje po celém světě, pro Jižní Ameriku má ale slabost. Ve třetím dílu seriálu rozhovorů s cestovateli, kteří v době pandemické izolace vyprávějí o kouzlu dálek a exotických dobrodružství, popisuje i rok strávený na Antarktidě.

Exprezident Bolívie je obviněn ze sexu s nezletilou. Údajně s ní zplodil dceru

25. srpna 2020 20:15

Exprezident Bolívie Evo Morales prý udržoval milostný poměr s dívkou, která s ním otěhotněla ve svých necelých šestnácti letech. V roce 2016 se jí pak narodila dcera. Evo Moralese, který se v současnosti skrývá v argentinském exilu, proto bolivijské úřady viní z pohlavního zneužívání mladistvých a kuplířství. Jde již o druhé obvinění z tohoto trestného činu, které bylo proti němu vzneseno během posledních několika dnů.

Češi pomáhají zvířatům v hořící Amazonii: „Nejhorší je zoufalství a bezmoc.“

10. září 2019 18:00

Amazonský prales dál sužují požáry. Postupně se rozšířily z Brazílie a Bolívie až do Paraguaye. Zasáhly i Pantanal, největší mokřad světa a také přírodní ráj Gran Chaco. Následky jsou strašlivé. Kvůli množství zvířat, která se ocitla v ohrožení života, se paraguayská záchranná stanice Urutau Chaco Animals obrátila s prosbou o pomoc i na veterináře Sebastiana Franca působícího v Česku. Ten neváhal a s českou podporou se vydal pomoci tam, kde se domovy zvířat mění ve spáleniště.