Pět lidí po nouzovém přistání letadla v bažinách v bolívijské části Amazonie přežilo 36 hodin v obklíčení kajmanů, než dorazila pomoc, napsala agentura AFP s odvoláním na místní úřady. Trosečníky si údajně prohlédla i několik metrů dlouhá anakonda. Všichni lidé na palubě – tři ženy, jedno dítě a pilot – přečkali perné chvilky bez vážnější úhony, než jejich převrácené letadlo našli záchranáři.
Letoun odstartoval ve středu z obce Baures na severu Bolívie a měl namířeno do 180 kilometrů vzdáleného města Trinidad, správního střediska departementu Beni, ale pak zmizel z radarů. Pilot později vysvětlil novinářům, že stroj začal ztrácet výšku, a tak hledal místo, kde by mohl nouzově přistát. Našel ale jen bažinu poblíž laguny.
ČTĚTE TAKÉ: Největší pes na světě se sešel s nejmenším. Jak proběhl jejich dýchánek?
„Obklopili nás kajmani, kteří se k nám blížili,“ vylíčil novinářům devětadvacetiletý pilot Andrés Velarde z nemocničního lůžka. Trosečníky si zvědavě prohlížela také několik metrů dlouhá anakonda. „Přečkali jsme skoro 36 hodin bez toho, že bychom mohli zamhouřit oko,“ dodal. K jídlu byla jen manioková mouka jedné z cestujících. „Kvůli kajmanům jsme se nemohli ani napít vody, ani se pohnout,“ vysvětlil.
V departamentu Beni v samém srdci Amazonie se kvůli špatnému stavu silnic cestuje hlavně letadly, dodala AFP.
MOHLI JSTE PŘEHLÉDNOUT: Po dálnici se procházel obří aligátor, zpacifikoval ho bosý muž. Video je hitem internetu