CNN Prima News bouře

bouře

Výpis příspěvků ke štítku „bouře“

Bouře Jitka pustoší sever Německa, zasáhne i Česko. Hrozí vichr, mrznoucí srážky a ledovka

Zrušené trajekty, přerušená železniční a silniční doprava, vyvrácené stromy a desítky nehod. Tak vypadá aktuálně situace na severu Německa, které pustoší bouře Jitka. Ta s sebou přináší nejen silný vítr, který v nárazech dosahuje rychlosti 110 km/h, ale také intenzivní déšť. Bouře ovlivňuje počasí i v tuzemsku, kde na některých místech fouká o rychlosti až 80 km/h. Vítr bude Česko sužovat i v dalších dnech a současně by měly v pátek padat mrznoucí srážky. V sobotu nás pak čeká ledovka.

Toskánskem se prohnala bouře provázená vytrvalými lijáky. Bouře Ciarán už má 15 obětí

Aktualizováno

Prudká bouře Ciarán způsobila v Evropě nejméně 15 mrtvých. V italském Toskánsku, které postihly silné deště a vítr, zemřelo nejméně pět lidí, uvádějí místní média. Několik dalších lidí se stále pohřešuje. Tři lidé zahynuli při ztroskotání plachetnice v Portugalsku, které způsobily špatné povětrnostní podmínky, píše agentura AFP. Již dříve dva mrtvé hlásily Francie a Belgie a po jednom mrtvém pak Španělsko, Nizozemsko a Německo.

Nejhorší bouře za desítky let a vlna vysoká 21 metrů. Ciarán má sedm obětí, zasáhne i Česko

Nejméně sedm lidí zemřelo na západě Evropy po úderu bouře Ciarán. Ta ve čtvrtek od Británie přes Francii po Německo vyvracela stromy a voda zaplavovala ulice měst. Na řadě míst byla přerušena silniční i železniční doprava, aerolinky zrušily stovky letů. Více než milion domácností je bez proudu a úřady varují, že mohou přijít další záplavy. Silné nárazy větru pocítí i Česko.