reklama
CNN Prima News bouře

bouře

Výpis příspěvků ke štítku „bouře“

Kvůli silným bouřkám byly evakuovány některé tábory. Několik dětí utrpělo zranění

Aktualizováno

Silný vítr a bouřky ve středu opět zasáhly Česko. Hasiči vyjížděli na řadě míst republiky ke stovkám případů, nejčastěji k popadaným a polámaným stromům. Museli také čerpat vodu ze sklepů a podjezdů, rovněž evakuovali šest dětských táborů v Královéhradeckém a Středočeském kraji. Tři děti utrpěly zranění. Do čtvrtečního rána už ale mnohdy vysoké hladiny většiny řek opadly.

Na Česko se opět ženou silné bouřky. Umíte číst výstrahy a víte, jak se chovat?

Pro celé Čechy a západní polovinu Slezska a Moravy od úterního večera platí výstrahy a varování přes silnými bouřemi. Na české území se ženou z jihozápadu a mohly by s sebou přinést i silné krupobití či nárazy větru. Podle meteoroložky Jany Hujslové však lidé na barvu výstrah nekladou dostatečný důraz. „Z předpovědí si odnesou jen varování před bouřkou a nebezpečnost jevu se vytrácí,“ sdělila v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Hodonínská nemocnice: Zájem o darování krve je obrovský

Nemocnice v Břeclavi a Hodoníně dále ošetřují zraněné po tornádu. V posledních dnech jde většinou o pomocníky, kteří se poranili při odstraňování následků škod. Podle ředitele hodonínské nemocnice Antonína Tesaříka se jedná o desítky případů. Ve zprávách CNN Prima NEWS vyzdvihl obrovský počet zájemců o darování krve.

reklama