Rozhovor

Nejnovější příspěvky k tématu

Jít do Ruska? Hokejisté nechtějí cejch, říká agent. Evropané raději volí Česko
Rozhovor

Jít do Ruska? Hokejisté nechtějí cejch, říká agent. Evropané raději volí Česko

Hokejový agent Jiří Hamal z organizace Global Management Group (GMG) již řadu let dojednává smlouvy a hledá angažmá českým hokejistům v tuzemsku i ve světě. Mimo jiné po nějaký čas řešil i jejich přesuny do ruské KHL. Hamal v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popsal, jak běžně fungovalo jednání s tamními manažery, čeho se hráči obávali a jak jejich rozhodování dnes ovlivňuje válka na Ukrajině, kterou Rusko napadlo. A také zmiňuje, jak na vzniklé situaci profitují české kluby.

Blažek? Červená linie. Gregorová vysvětlila, proč Pirátům s ministrem za ODS došla trpělivost
Rozhovor

Blažek? Červená linie. Gregorová vysvětlila, proč Pirátům s ministrem za ODS došla trpělivost

Pavel Blažek (ODS) nemůže být dál ministrem spravedlnosti, neměli bychom tolerovat nic, co připomíná Andreje Babiše (ANO). V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekla europoslankyně Markéta Gregorová (Piráti). Ve středu předložila na pirátském fóru návrh, jenž vyjadřuje velmi negativní stanovisko k setrvání Blažka na pozici šéfa české justice. Podnět zatím podpořila drtivá většina hlasujících členů nejmenší vládní strany. Gregorová se rozpovídala mimo jiné i o tom, jak by Piráti reagovali, kdyby se za Blažka kromě politiků z ODS postavili i Starostové, lidovci a TOP 09. „Extrémní situace mohou vést k radikálním krokům,“ dodala politička.

Fischer: Vláda si pohněvala všechny. Nechápu, na co čekala, utahování šroubů je v pořádku

9. června 2023 07:48

Vláda Petra Fialy (ODS) přišla se svými opatřeními na ozdravení rozpočtu pozdě, vytvořila navíc zvláštní mix řešení, kterými naštvala v podstatě všechny. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl bývalý premiér, ministr financí a kandidát na prezidenta Jan Fischer. Varoval zároveň, že vysoká inflace v Česku zůstane déle, než se původně předpokládalo.

Vémola: Policie uzavřela kauzu s tygrem. Karlos mluví i o rekordním výdělku a ztrátě motivace

8. června 2023 05:41

Poslední souboj sice prohrál, přesto Karlos Vémola na osud nežehrá. Promotéři Oktagonu mu přidělili zápas už 29. července na pražské Štvanici, takže český Terminátor je už opět v pracovním procesu a nemusí se věnovat jen květinám, v nichž překvapivě našel nový koníček. Rozhovor pro CNN Prima NEWS vznikal krátce po náročném tréninku. Bojovník se rozpovídal o dalších plánech, kauze s tygrem i výdělcích za letošní rok. „Když obhájím titul a porazím Attilu Végha, tak pro mě už nebude nic, co bych ještě chtěl udělat nebo dokázat,“ říká v exkluzivním interview brzy osmatřicetiletý Vémola.

Paralyzované letiště i silniční doprava? I to je možné, říká Středula ke generální stávce

6. června 2023 07:38

Karty v tuto chvíli neodkryjeme, ochromenou dopravu ale nevylučujeme. Všechno je možné, řekl předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula na konto chystaných odborářských akcí i hypotetické generální stávce. S opozičními stranami ani mimoparlamentními politickými subjekty, jako je PRO Jiřího Rajchla, podle svých slov o žádné spolupráci nehovořil. „Jsme velmi opatrní, abychom se nepřikláněli na žádnou obzvláště extremistickou část politického spektra,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

MMA rozhodčí ironicky: Kincl se dopustil ublížení na zdraví, Vémola omezování osobní svobody

3. června 2023 06:16

Patří k nejlepším rozhodčím v bojových sportech. I proto dostal Jakub Müller možnost dohlížet na zápasy v nejslavnější kleci, tedy pod značkou UFC. Trenér a sudí v jedné osobě má o MMA encyklopedické znalosti, a tak může asi nejlépe přiblížit bodování nejen v případě tolik diskutovaného duelu Patrik Kincl vs. Karlos Vémola na turnaji Oktagon 43. „Vémola se pral 25 minut a za celou dobu nepolevil ve snaze vyhrát zápas. I když Karlose člověk nemá rád, srdce mu upřít nelze,“ říká Müller v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Pryč s komunisty, město je naše! Plzní před 70 roky otřásly protesty proti měnové reformě

1. června 2023 21:14

Před 70 lety se komunistická totalita na chvíli zatřásla v samých základech. V Plzni proběhly masové protesty proti měnové reformě, která ze dne na den ožebračila celý národ. Tisíce naštvaných dělníků, studentů i dalších občanů převzaly moc nad středem města, obsadily radnici. Z oken létaly Stalinovy a Gottwaldovy busty, hořely transparenty velebící SSSR. Režimu trvalo necelý den, než bouři potlačil. Historik Jakub Šlouf pro CNN Prima NEWS popisuje, co přesně se 1. června 1953 stalo.

Eastwood je poslední z velkých chlapáků. Přežil by i potopu světa, říká jeho dabér Županič

31. května 2023 16:26

Velkému filmovému frajerovi a hollywoodské ikoně Clintu Eastwoodovi je 93 let. Slovo frajer není vůbec myšleno zle. Původně byl drsňáckým hrdinou westernů, postupně se vypracoval v režiséra úchvatně citlivých oscarových snímků. Točí je dodnes, i ve svém úctyhodném věku. Většinu jeho filmů nadaboval do češtiny Ladislav Županič, který v rozhovoru pro CNN Prima NEWS přiznává, že Eastwood je pro něj nedostižný machr.

Nevím, jakým směrem se chce ANO ubírat, řekla Charanzová. Kandidaturu stále zvažuje

31. května 2023 11:36

Europoslankyně Dita Charanzová (za ANO) se stále nerozhodla, zda bude v roce 2024 znovu kandidovat ve volbách do Evropského parlamentu. Jedna z nejvlivnějších osob zmíněné instituce v rozhovoru pro CNN Prima NEWS – který se týkal především protiruských sankcí – zdůraznila, že se vždy na evropské úrovni snažila prosazovat liberální středovou politiku. „Nevím, jestli jde o směr, kterým se nadále chce ubírat i hnutí ANO,“ dodala Charanzová.

Bek: Chystám se zavést nové typy vysokých škol. Také ty střední se výrazně promění

31. května 2023 05:39

Delší povinná docházka by se mohla týkat již dětí, které nastoupí na základní školu v roce 2026, střední školy mají být více všeobecné a naopak odborné znalosti by studenti mohli získat na nově vzniklých polytechnikách. Čerstvý ministr školství Mikuláš Bek (STAN) v rozhovoru pro CNN Prima NEWS hovořil o svých plánech na reformování českého vzdělávacího systému.

Jak chutnají lidské oči? Kanibalové pojídali své mrtvé příbuzné, trpěli pak chechtavou smrtí

30. května 2023 06:02

Jedni s oblibou jedli lidské vnitřnosti, jiní s gustem spořádali ruku neposlušné manželky, oči, penis a nos nepřátel či své zesnulé příbuzné. Kanibalové měli různé chutě. Ve své nové knize o tom píše antropolog Martin Soukup, který srovnává případy z dávné minulosti i z 20. století. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje jednotlivé lidojedské recepty. Ale i nemoc zvanou chechtavá smrt, která kanibaly postihovala právě kvůli jejich svéráznému jídelníčku.

Tlak na střední školy bude příští rok ještě větší, varuje Bek. Třídy by mohly mít 34 žáků

27. května 2023 17:02

Letošní zásadní nedostatek kapacit středních škol by se mohl vyřešit rozšířením tříd na 34 studentů, řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS nový ministr školství Mikuláš Bek (STAN). Příští rok však školy čeká ještě větší nápor zájemců. Stát a kraje proto podle něj musí do té doby vyřešit elektronizaci přijímacích řízení, aby byla dostupná data, kde konkrétně je potřeba problémy řešit. Celý rozhovor s již třetím ministrem školství vlády Petra Fialy (ODS) si budete moct přečíst v příštích dnech.

Kissinger slaví stovku. Má Nobelovku za mír, ale i hříchy. Je s ním legrace, říká Žantovský

27. května 2023 16:10

Jedna z nejvlivnějších osobností světové politiky 20. století se dožívá sta let. Henry Kissinger byl poradcem amerických prezidentů, ministrem zahraničí v hodně nejistých časech. Ne každý mu tleskal: dostal sice Nobelovu cenu za mír, přesto ho někteří označovali za válečného zločince. Český diplomat Michael Žantovský se s Kissingerem poznal zblízka, v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vypráví třeba o tom, že se s kamarádem režiséra Miloše Formana zábavně klábosí jak o pádu totalit, tak o fotbale.

Rubrika Rozhovor na našem webu nabízí širokou škálu rozhovorů s osobnostmi ze všech oblastí života. Najdete zde rozhovory s herci, zpěváky sportovci, spisovateli, historiky i neznámými ale zajímavými lidmi.