Rozhovor

Nejnovější příspěvky k tématu

Rozhovor

Vondra: ODS čeká dobrá budoucnost. Vedení strany ale chybí vlčák a instinktivní zabiják

ODS má před sebou určitě dobrou budoucnost, nejsme totiž vyprázdněná strana. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl evropský lídr koalice Spolu a místopředseda ODS Alexandr Vondra. Zároveň však naznačil, že vedení strany chybí rázná osoba, která by říkala věci více natvrdo. Vondra se kromě jiného vyjádřil k některým výrokům svého kolegy z europarlamentu Jana Zahradila (ODS). Rovněž zavzpomínal na jeden dialog, který vedl s Václavem Havlem krátce před sametovou revolucí.

Charanzová: Vůči EU se nelze jen vymezovat jako Babiš. Nerudová není „těžká váha“

Před rokem se rozešla s hnutím ANO kvůli „národoveckému“ směřování, ve stejném roce byla označena jako šestá nejvlivnější europoslankyně. Letos Dita Charanzová po 10 letech v Evropském parlamentu končí. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS řekla, kam bude směřovat dál a také naznačila, že Danuše Nerudová by nebyla tou nejsilnější kandidátkou na eurokomisařku.

EXKLUZIVNĚ: Žil jsem ve sklepě, bojím se agentů, říká Rus, který utekl do Thajska

Utekl před válkou, která mu je lhostejná. Před armádními komisaři se 27letý ruský barman Arkadi skrýval ve sklepení, následně zamířil do Mongolska a poté skončil v thajském Bangkoku. Jeho největší strach? Že ho jednoho dne seberou ruští agenti a pošlou umřít na Ukrajinu. „Do války nechci. Nejsem žádný aktivista, politiku jsem nikdy moc neřešil. Ale zároveň nemám pocit, že bych byl zrádce. Jen mi to je jedno,“ řekl reportérovi CNN Prima NEWS, se kterým se sešel v Bangkoku. Promluvil mimo jiné o „nebezpečných ruských byznysmenech“, útěku z rodného Novosibirsku či o tom, proč konflikt na Ukrajině v dohledné době neskončí.

Vondra: Babiš má hloupé a nebezpečné kecy. Neváhá používat putinovskou propagandu

Andrej Babiš (ANO) má hloupé a nebezpečné kecy, přičemž se neštítí ničeho. Ve svém naprosto bezbřehém populismu neváhá používat i putinovskou propagandu. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl lídr koalice Spolu do Evropského parlamentu Alexandr Vondra (ODS). Kromě jiného se rozpovídal například o antikampani „Rusko, pro tebe všecko“. Jsou podle něj ANO a SPD prokremelská hnutí? A co říká na aktivity Grety Thunbergové?

Vondra: Sporů v koalici Spolu se nebojím. Neudělali jsme to blbě jako Piráti se STAN

Chceme vyhrát evropské volby, bylo by skvělé, kdybychom obhájili osm mandátů. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl lídr koalice Spolu do Evropského parlamentu Alexandr Vondra (ODS). Za zásadní téma letošních voleb považuje bezpečnost. „Musíme udržet evropskou jednotu v podpoře Ukrajiny,“ zdůraznil. Kromě jiného také vysvětlil, v čem on sám vidí rozdíl mezi Spolu a tandemem Pirátů se Starosty, kteří šli společně do sněmovních voleb 2021.

S vlastenectvím na tom nejsme špatně, myslí si Řehka. Nesmíme dát na křiklouny na sítích

Před týdnem se uskutečnil první turnaj bojových sportů Fighters For Veterans, kdy MMA zápasníci nastoupili do klece ve prospěch charity. Akce probíhala i pod záštitou náčelníka generálního štábu Armády ČR Karla Řehky. Ten byl i přímo na místě v pražské Unyp Areně. A pro CNN Prima NEWS poskytl rozhovor, v němž promluvil i o tom, jak vnímá stav českého vlastenectví. „Nejsem rozhodně pesimista a nemyslím si, že to jde s námi z kopce,“ uvedl šéf armády.

Vladimír Růžička o mladé manželce i kandidatuře do eurovoleb za PRO: Jsem pronárodní, říká

Bývalý hokejový útočník a nynější trenér Vladimír Růžička se po smrti manželky Evy, s kterou má syna Vladimíra a dceru Evu, znovu zamiloval. Před sedmi lety si vzal za ženu o 23 let mladší Marii a má s ní šestiletou holčičku Lejlu. Jak si užívá mladé rodiny, proč se rozhodl vstoupit do politiky a kandidovat do Evropského parlamentu za stranu PRO Jindřicha Rajchla a jaké vyhlídky dává českým hokejistům na domácím MS? Nejen o tom promluvil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Naše značka vypadá extrémně dobře, říká šéf Clashe. Kajínka nebere, inspiraci hledá v UFC

Byla to divočina, ale ne přehnaná. První tisková konference Clash of the Stars před turnajem číslo 8 proběhla vcelku podle pravidel. Nechybělo pošťuchování, silné výroky ani podivuhodné hudební vystoupení, ale nedošlo k ničemu extrémnímu. Každopádně lístky do Ostravar arény jsou už dávno vyprodané. Co by za takový úspěch daly jiné podobné organizace. „Naše značka vypadá ve srovnání s konkurencí extrémně dobře,“ říká promotér Tomáš Linh Le Sy.

EXKLUZIVNĚ: Nejsem zrádce. Jen nechci umřít, tak prosté to je, říká Ukrajinec žijící na Bali

Zatímco ukrajinští vojáci zažívají na frontě peklo, Danylo sleduje veškeré dění zdálky na Bali a – jak sám přiznává – se špetkou studu. Do války se nehrne, život má jinde a Ukrajině se snaží pomáhat jinak. I když se ani to mnohdy nesetká s pochopením. „Nejsem zrádce – neutekl jsem. Nechci umřít. Je to sobecké, ale tak prosté,“ svěřil se reportérovi CNN Prima NEWS, se kterým se sešel přímo v indonéském dovolenkovém ráji.

Rubrika Rozhovor na našem webu nabízí širokou škálu rozhovorů s osobnostmi ze všech oblastí života. Najdete zde rozhovory s herci, zpěváky sportovci, spisovateli, historiky i neznámými ale zajímavými lidmi.