Rozhovor

Nejnovější příspěvky k tématu

Nevím, jakým směrem se chce ANO ubírat, řekla Charanzová. Kandidaturu stále zvažuje
Rozhovor

Nevím, jakým směrem se chce ANO ubírat, řekla Charanzová. Kandidaturu stále zvažuje

Europoslankyně Dita Charanzová (za ANO) se stále nerozhodla, zda bude v roce 2024 znovu kandidovat ve volbách do Evropského parlamentu. Jedna z nejvlivnějších osob zmíněné instituce v rozhovoru pro CNN Prima NEWS – který se týkal především protiruských sankcí – zdůraznila, že se vždy na evropské úrovni snažila prosazovat liberální středovou politiku. „Nevím, jestli jde o směr, kterým se nadále chce ubírat i hnutí ANO,“ dodala Charanzová.

Bek: Chystám se zavést nové typy vysokých škol. Také ty střední se výrazně promění
Rozhovor

Bek: Chystám se zavést nové typy vysokých škol. Také ty střední se výrazně promění

Delší povinná docházka by se mohla týkat již dětí, které nastoupí na základní školu v roce 2026, střední školy mají být více všeobecné a naopak odborné znalosti by studenti mohli získat na nově vzniklých polytechnikách. Čerstvý ministr školství Mikuláš Bek (STAN) v rozhovoru pro CNN Prima NEWS hovořil o svých plánech na reformování českého vzdělávacího systému.

Jak chutnají lidské oči? Kanibalové pojídali své mrtvé příbuzné, trpěli pak chechtavou smrtí

30. května 2023 06:02

Jedni s oblibou jedli lidské vnitřnosti, jiní s gustem spořádali ruku neposlušné manželky, oči, penis a nos nepřátel či své zesnulé příbuzné. Kanibalové měli různé chutě. Ve své nové knize o tom píše antropolog Martin Soukup, který srovnává případy z dávné minulosti i z 20. století. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje jednotlivé lidojedské recepty. Ale i nemoc zvanou chechtavá smrt, která kanibaly postihovala právě kvůli jejich svéráznému jídelníčku.

Tlak na střední školy bude příští rok ještě větší, varuje Bek. Třídy by mohly mít 34 žáků

27. května 2023 17:02

Letošní zásadní nedostatek kapacit středních škol by se mohl vyřešit rozšířením tříd na 34 studentů, řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS nový ministr školství Mikuláš Bek (STAN). Příští rok však školy čeká ještě větší nápor zájemců. Stát a kraje proto podle něj musí do té doby vyřešit elektronizaci přijímacích řízení, aby byla dostupná data, kde konkrétně je potřeba problémy řešit. Celý rozhovor s již třetím ministrem školství vlády Petra Fialy (ODS) si budete moct přečíst v příštích dnech.

Kissinger slaví stovku. Má Nobelovku za mír, ale i hříchy. Je s ním legrace, říká Žantovský

27. května 2023 16:10

Jedna z nejvlivnějších osobností světové politiky 20. století se dožívá sta let. Henry Kissinger byl poradcem amerických prezidentů, ministrem zahraničí v hodně nejistých časech. Ne každý mu tleskal: dostal sice Nobelovu cenu za mír, přesto ho někteří označovali za válečného zločince. Český diplomat Michael Žantovský se s Kissingerem poznal zblízka, v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vypráví třeba o tom, že se s kamarádem režiséra Miloše Formana zábavně klábosí jak o pádu totalit, tak o fotbale.

Legenda Sparty Němeček: Řeči slávistů o našich penaltách ignoruji. Ať si sáhnou do svědomí

25. května 2023 05:46

Na přelomu 80. a 90. let vyhrál se Spartou ligu hned pětkrát, velkou radost má i ze současného titulu, který tým z Letné vybojoval po devíti sezonách plných soužení. Bývalý fotbalový reprezentant Václav Němeček v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vysvětluje, proč to mužstvu jeho srdce vyšlo zrovna teď. Popisuje také, jak vnímá kousavé narážky slávistů, kteří skončí až druzí.

Spolupráce s Trikolorou nás mrzí. Pravičákovi v Česku zbýváme už jen my, míní šéf Svobodných

21. května 2023 20:32

Spolupráce s Trikolorou před sněmovními volbami 2021 nás mrzí. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl předseda Svobodných Libor Vondráček. Poté, co vláda v rámci konsolidačního balíčku oznámila zvyšování některých daní, mají Svobodní zřejmě jedinečnou šanci přetáhnout část pravicově orientovaných podporovatelů pětikoalice na svou stranu. V posledních parlamentních volbách získali se zmíněnou Trikolorou a Soukromníky 2,8 procenta. Podle Vondráčka vláda postupuje v absolutním rozporu s tím, co dříve slibovala. Mladý politik však v některých případech kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) i pochválil.

Není logoped jako logoped, někteří dítěti uškodí. Jak poznat skutečného odborníka a nenaletět?

21. května 2023 17:31

Dětí s vadou řeči stále přibývá, klinických logopedů je však málo. Zoufalí rodiče tak mnohdy naletí nekvalifikovaným pracovníkům, kteří mohou obtíže ještě prohloubit. CNN Prima NEWS oslovila klinickou logopedku Barboru Richtrovou, aby objasnila, jak poznat skutečného odborníka v oboru, proč je obecně logopedů nedostatek a jak mohou rodiče svým dětem pomoci sami.

Kincl má na UFC. Vémolu chtěl porazit v jeho hře, řekl v exkluzivním rozhovoru „Hrobař“ Dvořák

21. května 2023 13:09

MMA šampión Oktagonu Patrik Kincl se po prvním kole sobotního zápasu roku v pražské O2 areně rozhodl porazit Karlose Vémolu v jeho vlastní hře. V exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl fighter David „Hrobař“ Dvořák, jeden z mála Čechů zápasících v globálně nejprestižnější organizaci UFC. Kromě taktiky zmínil také dopad zápasu na vypjaté osobní vztahy obou borců. Poodhalil jejich další plány a zhodnotil možnost Patrika Kincla nastoupit pod hlavičkou UFC.

Kalousek: Vláda dostala nakládačku za snížení DPH. Ještě letos musí udělat plošné škrty

20. května 2023 08:10

Upřímně lituji každého, kdo má hájit tři sazby na noviny, časopisy a knihy, říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). I když má k vládnímu konsolidačnímu balíčku výtky, jako celek ho ale podporuje. V rozhovoru Kalousek také mluví o své budoucnosti v politice či o vztazích s šéfkou TOP 09 Markétou Pekarovou Adamovou.

Pirát Michálek: Diskuse o DPH je plná lobbistických zájmů. Dohoda se bude ještě upřesňovat

17. května 2023 05:52

Dohoda o přesunu položek mezi dvěma sazbami DPH i konsolidačním balíčkem se bude ještě upřesňovat. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedl předseda pirátských poslanců Jakub Michálek. Pirátům se podle něj již nyní scházejí výhrady vůči představeným návrhům, a to především proti nulové spotřební dani na víno. Zároveň uvedl, že debata byla velmi náročná a plná lobbistických zájmů. Přesto je však za svou stranu spokojený.

Kdykoliv mohou začít otékat a zemřít. Vzácnou chorobu spustí stres i počasí, nelze ji vyléčit

16. května 2023 20:01

Otoky na různých částech těla, které bývají velmi bolestivé a dotyčného mohou ohrozit na životě, způsobuje nemoc nazvaná hereditární angioedém (HAE). Jde o vzácnou dědičnou chorobu, kterou nelze plně vyléčit. Je náročná nejen po fyzické stránce, ale i po té psychické, protože otoky mohou vznikat kdekoliv na těle včetně obličeje. Spouštěčem může být prakticky cokoliv, například stres, úraz nebo změna počasí. Lidé s touto chorobou žijí s mnoha omezeními a v případě potřeby je důležité, aby dostali lék první pomoci. Na otázky o tomto onemocnění odpovídal CNN Prima NEWS lékař Miroslav Šuta.

Osvobození Putinovy atomové pevnosti? Expert promluvil o nebezpečí i šancích Ukrajinců

15. května 2023 08:11

Rusové přeměnili největší jadernou elektrárnu v Evropě na vojenskou pevnost, okupovaný komplex v ukrajinském Záporoží je kvůli nim plný zbraní a min. Před nedávnem navíc začali evakuovat obyvatele okolních oblastí, i OSN označila situaci za „potenciálně nebezpečnou“. Jak daleko jsme od katastrofy šílených rozměrů? A existuje vůbec bezpečný způsob, jak elektrárnu osvobodit? Pro CNN Prima NEWS o tom v rozhovoru promluvil analytik Jiří Vojáček.

Rubrika Rozhovor na našem webu nabízí širokou škálu rozhovorů s osobnostmi ze všech oblastí života. Najdete zde rozhovory s herci, zpěváky sportovci, spisovateli, historiky i neznámými ale zajímavými lidmi.