CNN Prima News Brněnsko

Brněnsko

Výpis příspěvků ke štítku „Brněnsko“

Vrah spisovatelky Monyové zůstane za mřížemi. Po zamítnutí žádosti o propuštění zkolaboval

Vrah a bývalý manžel spisovatelky Simony Monyové zůstane ve vězení. Okresní soud nevyhověl jeho žádosti o podmíněné propuštění. Boris Ingr podle trestního senátu nesplnil podmínky pro život na svobodě, prý může být svému okolí stále nebezpečný. Odsouzený muž v soudní síni zkolaboval, další šanci na podmíněné propuštění bude mít znovu za rok.

Tělo měli uvařit a hodit na hnůj. Začal soud v případu umučeného mladíka na Svitavsku

Krajský soud v Hradci Králové začal v pondělí projednávat otřesný případ brutálního umučení mladíka na Svitavsku. Z činu jsou obžalováni šestatřicetiletý Pavel J. a jednatřicetiletý Alexandr G., který se částečně přiznal, ale stejně jako Pavel J. odmítl, že by měli v úmyslu uneseného zavraždit. Prý pouze chtěli, aby jim ukázal, kde jsou věci jako jízdní kolo, mobilní telefon a drogy, které jim měl mladík ukrást.

Česko ohrožují povodně. Největší nebezpečí hlásí na Labi a Moravě, voda ale stoupne i jinde

Aktualizováno

Na Labi ve Vestřevi na Trutnovsku je stav ohrožení, voda má dál stoupat. Na třetí, tedy nejvyšší povodňový stupeň (SPA), může vystoupat řeka Morava v oblasti Jeseníků, upozorňuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Výstraha s nejvyšším stupněm nebezpečí platí od nedělního dopoledne do odvolání. Déšť a tání sněhu podle meteorologů zvýší hladiny i některých dalších řek.

Skandál policisty z Brněnska. Uplácel, aby získal byt, GIBS ho navrhla obžalovat

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) navrhla obžalovat v brněnské bytové kauze policistu. Podle inspekce uplácel, aby manipulativním způsobem získal byt, uvedla Česká televize na webu. Státní zástupkyně nyní rozhoduje, zda obviněného pošle před soud. Policie v případu stíhá několik lidí, včetně bývalého předsedy bytové komise části Brno-střed a politika ODS Otakara Bradáče.

Na Teplicku se srazilo osm aut a cisterna. Do okolí uniklo asi tisíc litrů nafty

Čtyři lidé utrpěli zranění při nehodě osmi aut a cisterny na silnici číslo 13 u Hostomic na Teplicku. Sanitky je odvezly kvůli podezření na středně vážná zranění do nemocnic, řekl mluvčí záchranářů Prokop Voleník. Z cisterny uniklo asi 1000 litrů nafty. Silnice je ve směru na Bílinu uzavřená, objízdné trasy vedou přes Všechlapy, Zabrušany a Zelénky. Informovala o tom mluvčí teplické policie Ilona Gazdošová s tím, že silnici podle prvotních informací při nehodě pokrýval led. Ledovka komplikuje dopravu také na Moravě.