CNN Prima News Čadca

Čadca

Výpis příspěvků ke štítku „Čadca“

Nepochopitelné verdikty soudu: Opilí řidiči zavinili tragické nehody, do vazby jde jen jeden

7. října 2022 16:58

Dvě děsivé autonehody se v posledních dnech odehrály na Slovensku. V obou hráli roli opilí řidiči. Ve středu srazil v Čadci sedmatřicetiletý řidič maminku se dvěma dětmi a v neděli Dušan Dědeček usmrtil pět lidí na autobusové zastávce v Bratislavě. Zatímco prvního řidiče poslal soud do vazby, Dědeček překvapivě zůstává na svobodě.

Otec dětí, které srazil opilý řidič, poslal srdcervoucí vzkaz. Michal ukázal i drsné fotky

6. října 2022 15:12

Otec dívky, kterou srazil opilý řidič v Čadci na severu Slovenska, zveřejnil na Facebooku srdcervoucí vzkaz. V příspěvku nedokázal skrýt hněv a popsal, že je paralyzovaný bezmocností a strachem. Při nehodě nikdo nezemřel, matka s dcerou však skončily v nemocnici. Michal nicméně upozornil, že o život přišel jejich milovaný pes, se kterým šla matka s dcerami k veterináři.

Další děsivá nehoda na Slovensku: Opilý řidič sjel na chodník. Smetl maminku se dvěma dětmi

5. října 2022 20:03

Na Slovensku došlo ve středu odpoledne k další vážné nehodě, kdy řidič vyjel ze silnice a srazil hned několik chodců. Tentokrát v Čadci 37letý muž vjel s autem na chodník, kde smetl ženu se dvěma malými dětmi. Všichni čtyři účastníci nehody skončili v nemocnici. Slovenská policie provedla šoférovi dechovou zkoušku, při které nadýchal téměř 1,8 promile. Jak vážně byly zraněné děti a žena, zatím není zřejmé.

Vakcíny nás vyhubí, věří mnozí Slováci. U českých hranic je jich proočkována jen třetina

10. ledna 2022 07:02

Zedník Jaroslav Šamaj z Klokočova na slovenské straně Beskyd má jasno. „Očkování je k ničemu! Do lidí píchají obyčejnou vodu s nějakým marastem,“ je přesvědčen. V pohraniční obci žije 2 300 lidí, dvě dávky vakcíny proti covidu ale přijalo jen 33 procent domorodců. Nedůvěru horalů k vakcíně se bratislavské vládě nedaří zlomit, injekci už dokonce přestávají věřit i očkovaní. „Napřed jsem k tomu měla důvěru, teď se bojím. Po vakcíně umírají i mladí lidé,“ tvrdí prodavačka Eva Boťanská. Třetí dávku prý nepřijme za žádných okolností.

Odměnu 200 eur za očkování bere část Slováků jako důkaz, že vakcína je podvod

16. prosince 2021 07:25

Sotva mezinárodní silnice E75 protne v prudkém klesání Jablunkovský průsmyk a česko-slovenskou hranici, rapidně poklesne i podpora očkování. V příhraničním okrese Čadca se proti covidu plně očkovalo jen 38 procent Slováků. „Kdyby vakcína byla dobrá věc, proč by mi stát nabízel 200 eur za očkování? Je to spíš důkaz, že něco není v pořádku,“ uvažuje nad aktuální vládní pobídkou 71letý Karol Budoš z příhraniční obce Čierne při Čadci.