reklama
CNN Prima News černoška

černoška

Výpis příspěvků ke štítku „černoška“

Vrať se do Afriky, křičela žena na běžkyni v New Yorku. Policie ji zatkla měsíc poté

22. září 2020 10:40

Policii se podařilo identifikovat a zatknout ženu, která zaútočila v newyorském obvodě Queens na joggerku afroamerického původu. 37letá Tiffany Johnsonová dobíhala ke křižovatce, když směrem k ní 50letá běloška zničehonic mrštila skleněnou lahví. Na překvapenou běžkyni pak začala rasisticky pokřikovat. Celou událost se podařilo svědkům natočit na video.

Rasové napětí v USA: Afroameričanka křičela na bělošku. Ta tasila zbraň

4. července 2020 13:33

Až čtyřleté vězení hrozí bělošské ženě, která vytáhla na Afroameričanku zbraň a mířila jí přímo na hlavu. Incidentu předcházela hádka kvůli tomu, že běloška údajně vrazila do patnáctileté dcery černošské matky před michiganskou restaurací s rychlým občerstvením. Matka se domáhala omluvy, následně blokovala vstup do auta a nakonec bránila i odjezdu vozu. Poté, co do automobilu rozlícená žena třikrát udeřila, běloška vyskočila z auta a namířila na černošku pistoli.

Demonstranti zničili černošce obchod. Chtěli prostě jen krást, stěžuje si

3. června 2020 22:34

Během nepokojů, které v Americe vypukly kvůli smrti George Floyda, dochází také k rabování. Vypleněny přitom byly i obchody, které patří Afroameričanům. Majitelka jedné ze zdemolovaných prodejen prosí všechny, aby s výtržnostmi přestali, pokud jim skutečně záleží na černošských životech, jak tvrdí jedno z ústředních hesel současných protestů.

reklama