reklama

Rasové napětí v USA: Afroameričanka křičela na bělošku. Ta tasila zbraň

Až čtyřleté vězení hrozí bělošské ženě, která vytáhla na Afroameričanku zbraň a mířila jí přímo na hlavu. Incidentu předcházela hádka kvůli tomu, že běloška údajně vrazila do patnáctileté dcery černošské matky před michiganskou restaurací s rychlým občerstvením. Matka se domáhala omluvy, následně blokovala vstup do auta a nakonec bránila i odjezdu vozu. Poté, co do automobilu rozlícená žena třikrát udeřila, běloška vyskočila z auta a namířila na černošku pistoli.

reklama

„Dva velmi rozdílné popisy událostí od dvou rozdílných skupin. Obě strany tvrdí, že se cítily extrémně ohroženy,“ řekl k případu šerif okresu Oakland v Michiganu Mike Bouchard. Okresní žalobkyně Jessica Cooperová přesto vznesla obvinění proti dvaatřicetileté ženě Jillian Wuestenbergové a jejímu o deset let staršímu manželi Ericovi. Jednalo se prý o útok na Afroameričanku a její dítě.

Za konfliktem mezi oběma ženami přitom měla stát zcela banální událost. Jillian Wuestenbergová měla před vchodem do restaurace strčit do dcery Afroameričanky Takely Hillové. Patnáctiletá dívka pohotově vytáhla telefon a začala konflikt mezi její matkou a obviněnou ženou natáčet.

„Je to dítě, takže když ta žena udělala něco špatného, musí se omluvit,“ žádala hlasitě Hillová. Běloška podle záběrů z videa obvinění odmítla, řekla, že zavolá policii a požádala o umožnění nastoupit do auta. „Blokujete mi přístup do auta,“ řekla. Matka s dcerou ale neustoupily. „Jste nevzdělaná,“ dodala dcera.

Matka měla rasistické poznámky

Bělošskou ženu nakonec doprovodil k automobilu její manžel Eric Wuesteberg. To už však oba čelili nadávkám. „Udělej to, ty dě*ko, udělej, zavolej policii, ty hloupá dě*ko,“ křičela matka. „Řekni něco a zmlátím tvůj bílý zadek taky,“ sepsula i jejího manžela. Po následné krátké slovní potyčce se manželé pokusili vycouvat z parkoviště. To se jim však nepodařilo, za vůz se podle všeho rozlícená matka postavila a blokovala ho. „Chcete do mě sakra narazit?“ křičela a následně třikrát do auta udeřila.

Jedna tasila telefon, druhá zbraň

Právě rány do auta byly zlomovým bodem. Manželé vyběhli z auta a Jillian Wuestebergová namířila na Takely Hillovou zbraň. Ta podle záběrů z videa vytáhla – stejně jako už předtím její dcera – telefon a začala si celé počínání ženy natáčet. Obě na sebe hystericky pokřikovaly. Obviněná nakonec zbraň sklonila, nastoupila do auta a společně s manželem parkoviště opustila.

Hillová po potyčce zveřejnila záznam celého incidentu na sociální síti. Policie manželský pár ještě tentýž den zadržela a zajistila dvě střelné zbraně. Oba byli později obviněni a propuštěni na kauci 50 tisíc dolarů. Pokud se u obviněných prokáže vina, hrozí jim až čtyřleté vězení.

Policie pod tlakem

V souvislosti s rasovým napětím, které nyní ve Spojených státech po smrti Georga Floyda panuje, vyzval místní šerif k držení se faktů a zmírnění emocí. „V naší společnosti je velké napětí, mezi lidmi je velké napětí. Řekl bych jen následující, od naší policie žádáme a očekáváme, zcela oprávněně, že deeskaluje každou situaci, kterou může. Nezastáváme se jednotlivých stran, držíme se faktů,“ uvedl Bouchard. Spolu s tím potvrdil, že policejní stanice čelila po umístění daného videa na sociální sítě výhružným telefonátům.

Tagy:
video Spojené státy natáčení černoška rasismus Afroameričanka běloška Takely Hill urážky Eric Wuesteberg

Hlavní zprávy

Nacisty zabavené zvony se vrací do Česka. Göring jich chtěl uchovat jen deset
Reportáž

Nacisty zabavené zvony se vrací do Česka. Göring jich chtěl uchovat jen deset

Odčinění historických křivd má mnoho podob. Zbrojní průmysl nacistické říše spolykal na 100 tisíc kostelních zvonů zrekvírovaných v Německu a v okupovaných zemích. Válku přežilo jen několik z nich, do Československa nebo Polska se ale nevrátily a byly zavěšeny na německé chrámy. „V naší diecézi máme šest desítek takových zvonů, všechny jsme se je teď rozhodli vrátit,“ oznámil v Píšti na Opavsku německý biskup Gebhard Fürst. Do obce o víkendu přivezl zrekvírovaný zvon z roku 1649.

Tvrdá opatření v Německu: Před vstupem do obchodu povinně zkontrolují očkování
Německo

Tvrdá opatření v Německu: Před vstupem do obchodu povinně zkontrolují očkování

Volné nakupování v šestimilionovém Hesensku v Německu skončí. Tamní zemská vláda vydala nové nařízení, podle kterého musí obchody kontrolovat zákazníky stejně, jak to už dělají restaurace a hotely. A při rozhodování, koho dovnitř pustí, mají právo zvolit tzv. variantu  2G – geimpft und genesen, tedy očkovaný a uzdravený. Nikdo jiný by se v takovém případě do obchodu nedostal. Nutně se však 2G držet nemusí.

Senioři by bez pomoci vnučky platili Bohemia Energy dál. Za energie teď dají 30 tisíc ročně

Ukončení činnosti společnosti Bohemia Energy (BE) způsobilo doslova paniku v téměř milionu českých domácností. Zasáhlo i mladou maminku Lucii a její prarodiče. Ze dne na den se jim zvýšily výdaje na energie z 12 tisíc na 30 tisíc ročně a nikdo z nich stále neví, jestli ještě někdy peníze od krachující společnosti uvidí. Devadesátiletí senioři z Prahy by navíc bez pomoci vnučky platili firmě dál.

Australané našli mezi dlaždicemi 450 kg heroinu. Zachránili jsme životy, raduje se policie

Australská policie zabavila dosud největší zásilku heroinu v historii země. V přístavu ve městě Melbourne úřady odhalily na 450 kilogramů drogy v hodnotě přibližně 140 milionů australských dolarů (téměř 2,3 miliardy korun). Informoval o tom server BBC News. Policisté v souvislosti s případem zatkli muže z Malajsie, za pašování a držení velkého množství narkotik mu hrozí až doživotní vězení.

Sledujte nedělní Partii: Kdy vznikne nová vláda? Dorazí Havlíček, Vondra i Fiala z SPD

Kdy budeme mít novou vládu? Nejen to bude téma nedělní Partie. Hosty budou Karel Havlíček z Hnutí ANO, Alexandr Vondra z ODS, Radim Fiala z SPD a Martin Jiránek z Pirátské strany, jeden z kandidátů na obsazení funkce ministra průmyslu a obchodu. Jakou roli sehraje zdraví prezidenta republiky? Ve druhé části diskuse se zeptáme současného a bývalého předsedy Senátu Miloše Vystrčila a Milana Štěcha. Sledujte od 11 hodin na CNN Prima NEWS.

V Rusku se alkoholem otrávilo 18 lidí. Pili levné náhražky stáčené na trhu, tvrdí média

V ruském Jekatěrinburgu zemřelo v posledních několika dnech 18 lidí v důsledku otravy alkoholem, který obsahoval metanol. S odvoláním na vyšetřovací výbor o tom v sobotu informovala agentura TASS. Ta původně informovala s odkazem na jiný zdroj o 16 mrtvých. Podle něj se lidé otrávili nelegálně stáčeným alkoholem na místním trhu. Policie případ vyšetřuje a zadržela dva podezřelé, uvedl vyšetřovací výbor.

Zemanovi jsem roky koukal pod ruce. Není to jeho podpis, má jasno bývalý spolupracovník

Návštěva předsedy Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka u prezidenta Miloše Zemana dala za vznik řadě spekulací. Ta nejprobíranější se týká podpisu hlavy státu na dokumentu, který svolává novou Sněmovnu. Veřejnost míní, že podpis nepatří Zemanovi. Tuto domněnku podporuje i prezidentův bývalý spolupracovník Wiliam Pešek. Webu Seznam Zprávy sdělil, že si je jistý, že se nejedná o jeho podpis.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama