CNN Prima News Český ráj

Český ráj

Výpis příspěvků ke štítku „Český ráj“

Tajná zákoutí Českého ráje: Ve skalním městě Kalich se dříve ukrývali zdejší protestanti

22. dubna 2023 13:48

Český ráj je známý díky pískovcovým skalám, které na řadě míst tvoří tzv. skalní města. Jedno takové najdete nedaleko Malé Skály na Jablonecku. Nepatří mezi největší ani nejznámější, zato má ale velmi zajímavou historii. Po bitvě na Bílé hoře se tu ukrývali katolíky pronásledovaní Čeští bratři, a dokonce tu měli mít i svoji modlitebnu. Skalní labyrint proto dostal jméno Kalich.

Lesních požárů bude přibývat, upozorňuje botanik. Nastínil, kde v Česku hrozí nejčastěji

26. července 2022 23:28

Studie ukazují, že se průměrné teploty postupně zvyšují, s tím pak souvisí i výskyty lesních požárů. Dá se proto předpokládat, že podobných extrémů, jako je ten v Českém Švýcarsku, bude přibývat, uvedl v pořadu 360° Martin Adámek z Katedry botaniky Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Pro biologii to má ale prý i přínos. Meteorolog Radek Tomšů dodal, že právě Ústecký kraj patří k nejvyprahlejším regionům.

Biker Maroši sjížděl nelegální trať v Českém ráji. Od CHKO dostal tučnou pokutu

8. září 2021 14:37

Světově proslulý český biker Michal Maroši dostal vysokou pokutu za sjíždění nelegální trati v srdci Českého ráje. Podle správy CHKO ji sám postavil, to ale Maroši rezolutně popírá, stejně jako to, že by další milovníky extrémní jízdy terénem na traily do zakázané oblasti lákal. Popularita sjezdů mimo značené cesty roste. Vysoká pokuta pro známého bikera má být pro ostatní výstrahou.

Podezřelý z vraždy dvou žen se k činům přiznal. Na svědomí toho prý může mít více

12. srpna 2020 17:28

Dvojnásobný vrah žen v Českém ráji, kterého policie zadržela minulý čtvrtek, toho má možná na svědomí ještě více, než se původně zdálo. Podle zdroje obeznámeného s vyšetřováním policistům při výslechu řekl, že v mezidobí obou vražd napadl neznámého muže a vážně ho zranil na hlavě. Policisté teď zjišťují, zda jsou informace pravdivé.

Šťastné konce: Z ukrajinského pekla do českého ráje

30. července 2019 00:00

Ukrajina je mezi lidmi pracujícími ve zvířecích organizacích známá svým vztahem ke zvířatům. Bohužel ne zrovna v pozitivním smyslu slova. Lidé tam mají příliš mnoho starostí s vlastním přežitím, než aby se starali o nemocná a opuštěná zvířata. Až na několik organizací tam nemají příliš velké zastání. Mnoho z nich poznalo, co je to lidská krutost. Mezi nimi i Julia.