CNN Prima News Český ráj

Český ráj

Výpis příspěvků ke štítku „Český ráj“

Jde dohrát, ale zítra to nemusí platit. Víme, v jakém stavu je Kingdom Come: Deliverance II

Hráči po celém světě napjatě vyhlížejí, až česká hra Kingdom Come: Deliverance II vstoupí na trh. Mělo by to být ještě letos. Vývojáři z  Warhorse Studios zatím odhalili jen úvodní trailer. V něm se objevuje hlavní hrdina Jindřich ze Skalice a jeho šlechtický parťák Jan Ptáček, dále je k vidění nový herní svět z okolí hradu Trosky a města Kutná Hora. Herní redakce CNN Prima NEWS proto vyrazila do kanceláří pražského studia Warhorse, aby se dozvěděla, jak se chystá nejočekávanější hra letošního roku.

Legendární hra Kingdom Come: Deliverance dostane pokračování. Vyjde dříve, než všichni čekali

Kovářův syn Jindřich se po šestileté pauze vrací. Drsnější a mužnější než kdy dřív. České studio Warhorse oznámilo, že během letošního roku vyjde pokračování úspěšné videohry Kingdom Come: Deliverance. Prvního dílu se prodalo přes 6 milionů kopií, na dvojce se podílí obrovský tým 250 lidí. „Roky tvrdě pracoval, aby přinesl skvělé středověké RPG,“ řekl při představení kreativní ředitel Warhorse Studios Daniel Vávra.

Turnov je městem pokladů. Drahokam Českého ráje se pyšní výtečnou kvalitou života

Drahokam vsazený do Českého ráje a město pokladů. Tak by se dal nazvat severočeský Turnov, který nabízí řadu památek a muzeí. V žebříčku kvality života se navíc dlouhodobě drží na vysokých příčkách. Zajímavostí je i to, že občané o státních svátcích vyvěšují české vlajky, které jim starosta rozdává zdarma, jak se dozvíte v novém díle pořadu Prima MĚSTO.

Své oběti Šťovíček svedl v restauraci, po sexu je hned zavraždil. S doživotím se smířil

Sériový vrah, který se smířil s tím nejpřísnějším trestem. Tak u královéhradeckého krajského soudu vzpomínají na Karla Šťovíčka. Během dvou týdnů postupně zavraždil dvě ženy, které náhodně potkal v Českém ráji. I přesto, že měl později šanci na mírnější trest, vybral si dobrovolně doživotní pobyt ve vězení. Redakce CNN Prima NEWS přináší děsivý příběh v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších kriminálních případech posledních desetiletí.

Mámy s Hyundai po Česku: Do Drábských světniček můžete bez obav i s dětmi

Znáte Drábské světničky? Pískovcový skvost poblíž Mnichova Hradiště patří beze sporu mezi jednu z hlavních atrakcí Českého ráje, nicméně její vrchol je bohužel v současnosti pro veřejnost uzavřen. I přesto se tam vyplatí vyrazit a bát se toho nemusíte ani s nejmenšími členy rodin. Abyste věděli, do čeho jdete, šla vám v pořadu Prima Česko příkladem rodina reportérky a brzy dvojnásobné maminky Andrey Antony.

Josef Dvořák si vydřel chaloupku jako z pohádky. Nahlédněte do jeho oázy klidu plné trpaslíků

Herec Josef Dvořák, jenž na jaře oslavil jednaosmdesáté narozeniny, každoročně tráví léto se svou milovanou manželkou Jarmilou, které neřekne jinak než Jája, na chalupě v Českém ráji. Jak prozradil redakci CNN Prima NEWS, oba se na ní nadřeli více než dost, ale na výsledek mohou být pyšní. Jak to v jejich prázdninovém království vypadá?

Tajná zákoutí Českého ráje: Ve skalním městě Kalich se dříve ukrývali zdejší protestanti

Český ráj je známý díky pískovcovým skalám, které na řadě míst tvoří tzv. skalní města. Jedno takové najdete nedaleko Malé Skály na Jablonecku. Nepatří mezi největší ani nejznámější, zato má ale velmi zajímavou historii. Po bitvě na Bílé hoře se tu ukrývali katolíky pronásledovaní Čeští bratři, a dokonce tu měli mít i svoji modlitebnu. Skalní labyrint proto dostal jméno Kalich.

Lesních požárů bude přibývat, upozorňuje botanik. Nastínil, kde v Česku hrozí nejčastěji

Studie ukazují, že se průměrné teploty postupně zvyšují, s tím pak souvisí i výskyty lesních požárů. Dá se proto předpokládat, že podobných extrémů, jako je ten v Českém Švýcarsku, bude přibývat, uvedl v pořadu 360° Martin Adámek z Katedry botaniky Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Pro biologii to má ale prý i přínos. Meteorolog Radek Tomšů dodal, že právě Ústecký kraj patří k nejvyprahlejším regionům.