CNN Prima News chrám

chrám

Výpis příspěvků ke štítku „chrám“

Turistický skvost Malajsie chystá novinku. Dechberoucí komplex s chrámem získá eskalátor

Správci jeskyní Batu – starobylého hinduistického náboženského místa v Malajsii – si pro turisty připravili nečekanou, ale pravděpodobně vítanou novinku. Po konci festivalu Thaipusam se ke vchodu do chrámu a jeskynních svatyní nainstaluje eskalátor. Odhadem 400 milionů let stará, turisty nejvíce vyhledávaná památka, získá alternativu k 272 schodům, které svým duhovým vzhledem oslní nejednoho návštěvníka. Nejedná se však o jedinou novinku. Batu by měly získat i nový „víceúčelový sál“.

Mámy s Hyundai po Česku: Památka z kostí i moderní umění. Obojí najdete v Kutné Hoře

Kutná Hora. Právě toto středočeské město se stalo dalším cílem reportérky Andrey Antony při natáčení příspěvku do rubriky Mámy na cestách v pořadu Prima Česko. Ve složení dcera–⁠matka–⁠babička nasedly do auta a vyrazily objevovat tamní krásy, kterých je mimochodem více než dost. O chrámu sv. Barbory slyšel snad každý, ale víte, kolik kostí ukrývá zdejší Kostnice Sedlec, případně kolik děl najdete ve zdejší Galerii Středočeského kraje? S námi máte šanci to zjistit a udělat si tak představu o tom, jestli stojí za to sem vyrazit. Napovíme rovnou –⁠ určitě stojí.

Nejlepší chmel roste na Žatecku: Návštěvníci mohou zavítat do Chrámu chmele i do muzea

Žatec je město, které znají asi všichni milovníci piva. Ze Žatecka totiž pochází nejkvalitnější chmel ze všech – takzvaný žatecký červeňák. Právě z něj se vaří pivo po celém světě. Ve městě má chmelařství dlouhou historii a místní jsou na něj náležitě pyšní. Chmelu a pivu dokonce vytvořili vlastní chrám a největší chmelařské muzeum na světě.

Thajsko se rozloučilo s oběťmi masakru ve školce. Děti i dospělí byli zpopelněni společně

Thajsko se v úterý naposledy rozloučilo s oběťmi útoku, při němž bývalý policista minulý týden zabil 12 dospělých a 24 dětí, velkou část z nich ve školce. Kremací ve třech buddhistických chrámech skončily smuteční obřady, které začaly o víkendu a během nichž byly v celé zemi spuštěny vlajky na půl žerdi. Šlo o nejtragičtější útok jednotlivce na civilisty v dějinách země, informovala agentura AP.

REPORTÁŽ: Jak se žije s tureckou superinflací? Levný Istanbul láká turisty z celého světa

Turecko aktuálně prožívá inflaci, která činí kolem 80 procent. Náš reportér navštívil Istanbulu, kde bedlivě sledoval, jak se reálně projevuje na cenách zboží či kurzech měn. „Město zůstává velmi levnou destinací, přičemž nízké ceny panují i v historickém a hojně navštěvovaném centru,“ popsal. Co by cestovatel v městě na pomezí Evropy a Asie určitě neměl minout?