CNN Prima News chrám

chrám

Výpis příspěvků ke štítku „chrám“

Thajsko se rozloučilo s oběťmi masakru ve školce. Děti i dospělí byli zpopelněni společně

11. října 2022 22:12

Thajsko se v úterý naposledy rozloučilo s oběťmi útoku, při němž bývalý policista minulý týden zabil 12 dospělých a 24 dětí, velkou část z nich ve školce. Kremací ve třech buddhistických chrámech skončily smuteční obřady, které začaly o víkendu a během nichž byly v celé zemi spuštěny vlajky na půl žerdi. Šlo o nejtragičtější útok jednotlivce na civilisty v dějinách země, informovala agentura AP.

REPORTÁŽ: Jak se žije s tureckou superinflací? Levný Istanbul láká turisty z celého světa

1. srpna 2022 06:27

Turecko aktuálně prožívá inflaci, která činí kolem 80 procent. Náš reportér navštívil Istanbulu, kde bedlivě sledoval, jak se reálně projevuje na cenách zboží či kurzech měn. „Město zůstává velmi levnou destinací, přičemž nízké ceny panují i v historickém a hojně navštěvovaném centru,“ popsal. Co by cestovatel v městě na pomezí Evropy a Asie určitě neměl minout?

Z nejvyšší kostelní věže v Česku uvidíte i Alpy. V katedrále si navíc můžete něco přát

24. července 2022 00:01

Katedrála s nejvyšší kostelní věží v Česku, to je Bartolomějský chrám v centru Plzně. Součástí objektu je i místo, kam lidé chodí vyslovovat svá přání, ta jim plní stříbrný andělíček. Kdy vznikla a jakou historii má budova v samém centru západočeské metropole? Odpovědi přinesl další díl pořadu Prima Česko.

Nedostavěný chrám v Panenském Týnci: Lidé si sem jezdí léčit zranění i chmury

25. dubna 2022 13:47

Padla na vás jarní únava a chybí vám energie? Vydejte se spolu s pořadem Prima Česko na magické místo, které vám rozhodně zlepší den. Tedy, alespoň se to traduje o nedostavěném chrámu Panny Marie v Panenském Týnci na Lounsku. Ten má totiž stát v silné léčivé pozitivní zóně a každému návštěvníkovi tak prý dodá dobrou náladu a životní optimismus.

Sledujte Hlavní zprávy: Reportér CNN Prima NEWS o tom, jak se na Ukrajině slaví Velikonoce

24. dubna 2022 17:47

V chrámu Nejsvětější trojice v ukrajinském Dnipru začala velikonoční bohoslužba tradičně už o půlnoci, a to za zvuku sirén, které ale po několika hodinách přece jen utichly. Jak vypadaly Velikonoce na válkou sužované Ukrajině? Situaci přímo z Dnipra sleduje reportér Jakub Černý. Sledujte v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS od 18:55.

Pravoslavné chrámy na Hané připomínají Ukrajincům domov. Ne všichni je však vítají

10. dubna 2022 06:53

Rovinatá Haná se uprchlíkům zamlouvá, podobá se široširé Ukrajině. Domov jim nejvíce připomíná několik vesnic, nad nimiž svítí barevné kupole a báně pravoslavných chrámů, které dokonce navrhl ukrajinský architekt. „Pravoslavná tradice na Hané je dlouhá, už od první republiky. Teď mezi sebe zveme věřící běžence,“ vyzývá Tomáš Radim Loučka, duchovní správce chrámu v Chudobíně. Ne všichni Hanáci ale migranty vítají. „Netahejme jich sem tolik, bude z toho bordel,“ myslí si 38letý Ivo Žídek z Chudobína.

Ruské impérium začínalo kousek od Ostravy. Moskva vždy toužila po střední Evropě

26. února 2022 05:11

Z Ostravy je to do Ruska jen hodinu cesty po dálnici. Tedy do bývalého Ruska. Ještě na počátku 20. století totiž carské Ruské impérium (Российская империя) sahalo až k dnešnímu polskému městu Sosnowiec, které leží pouhých 90 kilometrů od Ostravy. A jak na místě zjistil reportér CNN Prima NEWS, Rusko tam podnes připomíná pravoslavný kostel i hraniční sloup. Už carové chtěli Rusko rozšiřovat směrem do středu Evropy, stejný cíl měl později Stalin a dnes zřejmě i Putin.