Miss World je z Česka. Krystyna Pyszková porazila účastnice ze 111 zemí

Pyszková je druhou Českou, která prestižní titul Miss World získala

Miss World je z Česka. Krystyna Pyszková porazila účastnice ze 111 zemí

Češka Krystyna Pyszková se stala vítězkou 71. ročníku mezinárodní soutěže krásy Miss World. Uspěla ve finále v indické Bombaji, oznámili pořadatelé, kteří na sociálních sítích zveřejnili její fotografii s korunkou a šerpou. Rodačka z Třince je druhou Českou, která prestižní titul Miss World získala, v roce 2006 soutěž vyhrála Taťána Kuchařová.

Na začátku finálového večera o prvenství soutěžilo 112 dívek a žen z celého světa. V poslední čtveřici soutěžících byly spolu s Pyszkovou krásky z Libanonu, Trinidadu a Tobaga a Botswany. Vicemiss se nakonec stala Libanonka Jasmína Zajtúnová. České vítězce korunku na hlavu usadila její předchůdkyně, vítězka 70. ročníku soutěže, Polka Karolina Bielawská.

Pyszkové pogratulovala také modelka Kuchařová, která stejný titul vyhrála před 18 lety. „Je to absolutní pecka,“ napsala na Instagramu. „Konečně budu mít v ČR parťačku,“ dodala. Zisk titulu Miss World označila za „privilegium a závazek na celý život“.

Soutěž krásy před týdnem neplánovaně navštívil český ministr zahraničí Jan Lipavský. Česká diplomatická delegace tak využila čas poté, co kvůli poruše letadla uvázla v Bombaji. Lipavského na návštěvu pozvala ředitelka Miss Czech Republic Taťána Makarenko.

První Miss World zorganizoval v roce 1951 britský průkopník loterie bingo Eric Morley. Dal jí název Festival Bikini Contest, na Miss World ji překřtila média. Pro velký úspěch se Morley rozhodl klání krasavic pořádat každoročně. Možná jej k tomu přiměl i nástup kalifornské konkurence, která roku 1952 vyrukovala s Miss Universe.

Kromě vítězství Kuchařové bylo dosud druhým největším úspěchem na soutěži Miss World v roce 1998 čtvrté místo tehdejší české vicemiss Aleny Šeredové. Češky byly úspěšné i v dalších soutěžích – v roce 1995 se stala Miss Europe Monika Žídkova a v roce 2012 Miss Earth Tereza Fajksová.

O nové Miss World Krystyně Pyszkové promluvila exkluzivně pro pořad Showtime Taťána Kuchařová:

Tagy: