CNN Prima News krása

krása

Výpis příspěvků ke štítku „krása“

Švestková dráha: Trať, kde se testují autonomní vlaky. Dokáží zabránit nehodě

26. listopadu 2022 23:23

Když se řekne Švestková dráha, málokoho napadne železnice. Je to ale skutečně tak. Jedná se o trať, kterou kdysi dávno lemovaly švestkové sady. Stromy sice skoro vymizely, ale trať dostala novou tvář. Cestující po ní vozí moderní vlaky, aby se lidé mohli kochat krásou Českého středohoří. Vše došlo až tak daleko, že se desítky kilometrů železnice proměnily ve vysoce moderní dráhu, na které jsou testovány poslední hity v železniční dopravě. Dokonce i autonomní vlaky.

Nemoc, která ničí sebevědomí. Alopecie je v rodině Marcely dědičná, s dcerou sní o vlasech

5. října 2022 15:59

O vlasech se mluví jako o koruně krásy, kterou si zejména ženy po celý život hýčkají. Marcela a její děti si jí však neužily, což způsobila nemoc zvaná alopecie. Při pohledu na holé hlavy a vypadané obočí se i v dnešní době mnozí podivují. Proto někteří z nemocných touží po parukách, které by jim pomohly k lepšímu přijetí ve společnosti. Stejné přání má i Marcela s dcerou Kateřinou.

PRIMA ČESKO KVÍZ: Romantická Toulava, tavící pece a koksovny i sysel obecný

2. září 2022 01:02

Léto je v plném proudu a cesty za dobrodružstvím a zážitky jsou více než vítané. Kdo má smůlu a místo dovolenkování musí trčet v práci, může si v neděli pustit Prima Česko. To poslední nás zavedlo na jihočeskou stezku Toulavu nebo do světa těžebního průmyslu v ostravských Vítkovicích. Na Hadcové stepi u Mohelna jsme číhali na kriticky ohroženého sysla obecného a architektonickou krásou jsme se pokochali na zámku Kozel v západních Čechách. Došlo i na relax a hýčkání při návštěvě Karlových Varů nebo na pořádný dlabanec v berounském Medvědáriu. Co víc si přát? Snad jedině další díl Prima Česka, ten už se chystá na další neděli.

Česká krása se nezapře. Nejstarší Trumpova vnučka jde ve stopách Ivany, chtěly spolu do Zlína

5. srpna 2022 07:19

Půvab nevynesl československé rodačce Ivaně Zelníčkové pouze úspěšnou kariéru. Její krásy si později všiml i realitní magnát Donald Trump. V jejích stopách se nejen na módním molu vydává také nejstarší vnučka Ivany Trumpové, jež zemřela v polovině července. Z patnáctileté Kai Madison se stává nepřehlédnutelná žena, která rozhodně nezapře své geny. Své babičce se nápadně podobá jak zevnějškem, tak i zájmem o sport. I proto Kai na nedávném pohřbu pronesla krátkou řeč a neudržela slzy. Chtěla s babičkou vyrazit do Česka.

Styděla jsem se a brečela. S alopecií jsem se smiřovala pět let, svěřila se Blanka

29. března 2022 02:25

Skandál na Oscarech, kdy herec Will Smith nafackoval moderátorovi Chrisi Rockovi, se odehrál kvůli onemocnění Smithovy manželky. Jada Pinkett Smithová trpí alopecií, které se též laicky přezdívá holohlavost. Nemocí trpí v Česku zhruba třetina žen. Redakce CNN Prima NEWS přináší rozhovor s Blankou Pelcovou, která se před dvěma lety svěřila, jak těžce se ženy se ztrátou nejen koruny krásy vyrovnávají.

Porotci vyloučili desítky velbloudů ze soutěže krásy. Majitelé je „vylepšovali“ botoxem

9. prosince 2021 08:48

Více než 40 velbloudů bylo diskvalifikováno ze saúdské soutěže krásy poté, co jim majitelé podali hormony na posílení svalů a aplikovali botox. Podvodníci používají kosmetické procedury, aby oklamali rozhodčí, kteří udělují ceny na základě fyzické krásy zvířat. Výhra v soutěži, která se koná v rámci Abdulazizova festivalu velbloudů, činí 49 milionů liber (přes 1,5 miliardy korun).