CNN Prima News Česko

Česko

Výpis příspěvků ke štítku „Česko“

Pro sociální dávky na poštu? Úřad práce testuje novinku, začne v Liberci a pak přidá 50 míst

Úřad práce začne v pondělí 3. června testovat spolupráci s Českou poštou. Její vybrané pobočky by měly postupně začít přijímat žádosti o rodičovskou, příspěvky na bydlení a přídavky na děti. Jako první se zapojí krajský úřad práce a pošta v Liberci. Od července by se pak mělo přidat dalších pět desítek míst v Libereckém a Ústeckém kraji a na Vysočině. Novinářům to ve středu řekl generální ředitel Úřadu práce ČR Daniel Krištof. Výsledky pilotního projektu by mohly být v říjnu.

Nejprodávanější malé SUV v Evropě je tišší a výkonnější. Z nádrže jen usrkává

Vzít úspěšný hatchback a udělat z něj SUV je riskantní krok, který se v minulosti už několika automobilkám tvrdě vymstil. V případě Toyoty se to však povedlo na výbornou. Nejenže je dnes SUV Yaris Cross prodávanější než jeho sourozenecký hatchback Yaris, ale dokonce je tou nejžádanější Toyotou a celkově nejkupovanějším malým SUV v Evropě. Své úspěchy chce nyní ještě znásobit řadou vylepšení. Jaká to jsou?

Češi v prodloužení podlehli Kanadě. Na koho může národní tým narazit ve čtvrtfinále?

Aktualizováno

Česká hokejová reprezentace prohrála na domácím mistrovství světa s Kanadou 3:4 po prodloužení. V základní skupině tak obsadí druhé nebo třetí místo. O konečném pořadí rozhodne až večerní souboj Švýcarska s Finskem. Ten rovněž definitivně určí protivníka národního týmu pro čtvrtfinále. Tím budou z „ostravské“ skupiny USA, nebo Německo. Již nyní je jisté, že Švédové změří síly s Finskem a Kanada se Slovenskem.

Do Česka a EU propašovali nejméně dva tisíce migrantů z Turecka. Policie chce obžalobu 14 lidí

Kriminalisté navrhli obžalovat 14 lidí, které viní z organizování nelegální migrace z Turecka do Česka nebo dále do dalších zemí Evropské unie. Všichni obvinění zůstávají ve vazbě, za umožnění nedovoleného překročení státní hranice nejméně dvěma tisícovkám migrantů hrozí každému z členů organizované zločinecké skupiny až 16 let vězení. O posunu v kauze v úterý informoval mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.