CNN Prima News Česko

Česko

Výpis příspěvků ke štítku „Česko“

Martínkovi pomohla celá republika, v čele však stála Leitgeb. Rodiče jí poslali dojemnou SMS

Hranice 100 milionů korun pro dvouletého Martínka, který trpí syndromem AADC, byla pokořena za několik málo dnů. Finální částka se po sečtení plateb dokonce vyhoupla na zhruba 150 milionů korun. Ačkoliv se do záchrany malého chlapce zapojil snad celý národ, jedna osoba vyčnívala – zpěvačka a herečka Nikol Leitgeb. Právě jí poslali šokovaní rodiče dojemnou SMS.

Německo jde do boje s převaděči na hranicích s Českem. Zesílené kontroly zhodnotil i Rakušan

Německá policie s okamžitou platností zahajuje na hranicích s Českou republikou a Polskem zesílené pružné a mobilní kontroly, cílem je boj proti převaděčům. Ve středu to oznámila spolková ministryně vnitra Nancy Faeserová. Kontroly, které nebudou stacionární, ale přizpůsobené aktuální situaci, jsou podle ní dohodnuty se sousedními státy, a nepodléhají tedy ohlášení Evropské unii. To potvrdil i ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) s tím, že kontroly navazují na řadu jednání české a německé policie.

V Česku bez šance, Martínek pojede do zahraničí. Odléčen by mohl být do Vánoc, řekli lékaři

Léčba Martínka v České republice není možná. Jednáme s pracovišti ve Francii a Itálii, jsme s nimi v úzkém kontaktu. I přesto bude léčba plánovaná na podzim, a když bude Martínek odléčen do Vánoc, tak je to z naší strany opravdu úspěšná záležitost. Na tiskové konferenci k léčbě dvouletého Martínka, který trpí syndromem AADC a na jehož záchranu se muselo vybrat 100 milionů korun, to sdělili lékaři z Fakultní nemocnice v Motole.

Koupí stát plynovody za desítky miliard? Zbytečné vyhazování peněz, varují někteří experti

Vláda by mohla ve středu rozhodnout o možném nákupu společnosti Net4gas, která vlastní síť plynovodů v Česku. Investice by podle expertů přišla i na více než 30 miliard korun, přitom ale není podle některých potřeba, protože stát svými regulacemi plynovody již ovládá. Jiní se nákupu zastávají, podle nich stát potřebuje plynovody vlastnit, aby mohl realizovat své strategické cíle či případnou přestavbu infrastruktury. O tom, zda se středu skutečně bude hlasovat, představitelé vlády mlčí.

Konečná: Levice se musí spojit jako Spolu. KSČM se zvedá do dobré kondice, budete překvapení

Levicová a vlastenecká scéna v Česku by měla uzavřít podobné spojenectví, jaké vytvořily vládní politické strany, když zformovaly koalici Spolu. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekla předsedkyně KSČM Kateřina Konečná s tím, že aktuálně již probíhají intenzivní jednání s dalšími subjekty. O spolupráci nejen pro nadcházející volby do Europarlamentu přitom diskutuje například s expremiérem Jiřím Paroubkem. Podle Konečné je evidentní, že spojení více stran má svůj efekt a je tou správnou cestou, jak nenechat propadnout hlasy milionu voličů.

Kasl: Za pár let nebudeme mít z čeho stavět dálnice. Kámen dochází, je třeba tlačit na vládu

Pokud neumožní úřady stavařům recyklovat suroviny, nastane během několika let nemalý problém. Kvůli tomu, že se v Česku již takřka 40 let neotevřel jediný kamenolom, nebudou mít stavební firmy materiál pro výstavbu silnic a dálnic. Chybí totiž certifikace u potenciálně recyklovatelných materiálů, co se požárních či akustických vlastností týče. Na zářijovém Summitu udržitelnosti skupiny Saint-Gobain před tím varoval architekt a bývalý pražský primátor Jan Kasl.