CNN Prima News Česko

Česko

Výpis příspěvků ke štítku „Česko“

Záběry z místa alpské tragédie: Opuštěné české auto a horolezecké vybavení pod Marmoladou

5. července 2022 15:17

Jednou ze sedmi obětí sesunu ledovce z hory Marmolada v italských Dolomitech je i muž z České republiky. Podle italských médií jsou mezi třinácti pohřešovanými další tři Češi. Na parkovišti pod horou zůstalo auto s českou státní poznávací značkou. Podle cestovatele Filipa Mayera se pár dní před pádem ledu mluvilo o uzavření cesty na vrchol hory.

Jak přimět děti, aby je bavilo čtení knížek? Začněte především u sebe, radí odborníci

5. července 2022 10:17

Dětí s poruchou čtení (dyslexií) přibývá. Tyto děti čtou pomaleji, pletou si písmena a nedokážou se soustředit. Je velmi důležité s nimi správně pracovat a přistupovat k nim individuálně. Nejen poruchami čtení, ale i motivací k četbě obecně se zabývá charitativní projekt Čtení pomáhá. CNN Prima NEWS oslovila speciální pedagožku Marinu Šimanovou a zakladatele projektu Martina Romana, kteří vysvětlili, jak přesně pracovat s dětmi s dyslexií a proč je důležité, aby je čtení bavilo.

Nových případů covidu je v Česku denně přes tisíc. Přibývá opakovaných nákaz

5. července 2022 08:18

Testy v Česku v pondělí mezi volnými dny potvrdily 1 297 případů koronaviru, zhruba stejně jako před týdnem. Podezření na opakovanou nákazu přibylo na 376 ze 341 o týden dřív. Počet hospitalizovaných s covidem se vrátil nad 200, ve vážném stavu je 13 pacientů. Na 100 000 obyvatel za poslední týden dál připadá 60 nově nakažených. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Nový trend v zaměstnaneckých benefitech: Firmy motivují i podílem ve firmě

4. července 2022 23:14

Výše platu a délka pracovní doby už dávno nejsou jediná kritéria, která ovlivňují naše rozhodnutí při volbě práce. Zaměstnavatel, který chce mít výkonné zaměstnance, musí nabídnout mnohem víc. A tak jsou v současnosti součástí zaměstnaneckých odměn i nejrůznější benefity. Čím dál více firem dnes volí nabídku podílu ve společnosti.

Češi by dovolenou měli strávit doma, radí ekonom. Na podzim očekává dramatické zdražení

4. července 2022 19:03

Češi jsou sice po dvou letech pandemie koronaviru natěšení na dovolenou v zahraničí, ale ideálně by ji měli strávit doma. Ve vysílání Nového dne na CNN Prima NEWS to řekl ekonom Lukáš Kovanda. Zdůvodňuje to dlouhodobým růstem cen a varováním, že na podzim bude ještě výraznější. Podle něj by tak někteří Češi udělali nejlépe, kdyby letní dovolenou strávili v tuzemsku, a ušetřili tak peníze.

Proč došlo k tragédii v Alpách? Glaciolog objasnil lavinu, po které jsou nezvěstní i Češi

4. července 2022 18:47

Nedělní sesuv ledovce na hoře Marmolada v italských Alpách souvisí s vysokými teplotami, které tam byly naměřeny v posledních dnech, řekl glaciolog Zbyněk Engel z Univerzity Karlovy. Na vrcholu hory Marmolada, nejvyšší hoře Dolomit, bylo v sobotu naměřeno rekordních deset stupňů. Podle šéfa Tridentské provincie Maurizia Fugattiho si sesuv vyžádal sedm obětí, italská média uvádějí osm mrtvých. Nejméně jedna z obětí je podle médií z Česka. České ministerstvo zahraničí informace italských médií o českých obětech nepotvrdilo.