CNN Prima News CNN Prima NEWS
CNN Prima NEWS

CNN Prima NEWS

spolupráce online a TV redakce

Díky úzké spolupráci redakcí online a TV zpravodajství vám přinášíme desítky reportáží i v textové podobě, které můžete sledovat v televizi, na webu, sociálních sítích nebo v HbbTV.

Nejnovější příspěvky autora

Zdravotnictví

Přispívají vakcíny proti covidu k problémům se srdcem? Vědci zmínili i konkrétní druhy

Podle analýzy společnosti Global Vaccine Data Network vedou všechny varianty vakcín proti onemocnění covid ke zvýšenému výskytu srdečních problémů. Vědci využili ke srovnání údaje více než 99 milionů lidí a upozornili na výstražné signály ohledně zdravotního stavu. O výsledcích studie mimo jiné hovořil ve vysílání CNN Prima NEWS i biochemik Zdeněk Hostomský.

Další příspěvky autora

Záhadný případ v Německu. Muž přišel o penis a málem vykrvácel, v domě s ním byl jen malý pes

Policisté a záchranáři vyjížděli v noci z pondělí na úterý do jednoho z domů ve čtvrti Eickel v německé Bochumi. Důvodem byl pes, který ustavičně štěkal. Jak se poté ukázalo, v domě se nacházel šestašedesátiletý muž s chybějícími genitáliemi, informují německá média. V ohrožení života byl následně převezen do nemocnice. Zda mu genitálie ukousl pes, není zcela jasné. Případem se proto zabývají kriminalisté.

Pohřeb Navalného se změnil v demonstraci. Ruské bezpečnostní složky zadržely desítky lidí

Významný kritik Kremlu a ruský opozičník Alexej Navalnyj byl v pátek pochován na Borisovském hřbitově v Moskvě. Předtím se konal obřad v moskevském chrámu Ikony Matky Boží. Kreml s předstihem varoval před nepovolenými shromážděními v den pohřbu, policisté na místě instalovali zátarasy. V různých ruských městech na akcích uctívajících památku Navalného bylo nakonec bezpečnostními složkami zadrženo nejméně 91 lidí. Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) v reakci na dotaz CNN Prima NEWS uvedl, že účast českých diplomatů na zádušní mši je důležitá.

Odbory svolaly mimořádnou radu. Pozice předáka Středuly může být v ohrožení, míní politolog

Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) svolává na pondělí mimořádnou radu. Pro CNN Prima NEWS to potvrdil předseda OS KOVO Roman Ďurčo. Přesný program upřesnit nechtěl. Spekuluje se však o tom, že by mohla být v ohrožení pozice odborového předáka Josefa Středuly. Podle politologa Lukáše Jelínka totiž mohou v odborech probíhat nejrůznější zákulisní boje.