CNN Prima News databáze

databáze

Výpis příspěvků ke štítku „databáze“

Nový nástroj v boji s černým kašlem? Databáze odhaluje, který praktik proti nemoci očkuje

Zájemci o očkování proti černému kašli už nemusí marně hledat, kde vakcínu dostanou. Díky nově spuštěné webové databázi snadno zjistí, kdo ze všeobecných praktických lékařů v jejich okolí proti nemoci aktuálně očkuje a jak se mohou objednat. Praktici ve spolupráci s ministerstvem zdravotnictví oživili systém, který používali v dobách covidové pandemie. Nyní v něm však kromě očkování proti covidu chtějí nabízet i další vakcinaci. Začínají černým kašlem, po němž je podle lékařů nyní vysoká poptávka.

Jak řešit bitky na fotbale? Haas chce výrazně vyšší pokuty, Koten volá po databázích fanoušků

Legislativních nástrojů proti fotbalovým výtržníkům máme dostatek, domnívá se člen sněmovního podvýboru pro sport Karel Haas (ODS). V boji proti násilí na stadionech by očekával větší zapojení klubů a fotbalových osobností. Radek Koten (SPD) by uvítal vznik databáze problémových fanoušků. Oba politici se vyjádřili k posledním násilným incidentům na českých fotbalových stadionech v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS.

Rusko dalo na seznam hledaných osob estonskou premiérku. V databázi je téměř 100 tisíc jmen

Rusko vydalo zatykač na estonskou premiérku Kaju Kallasovou a další pobaltské činitele. Podle agentury TASS to v úterý uvedl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Podle něj jsou důvodem zařazení na seznam hledaných osob jejich „nepřátelské kroky vůči historické paměti“ i Rusku jako takovému. Portál Nastojaščeje vremja dává věc do souvislosti s odstraňováním sovětských památníků v Pobaltí po začátku ruské invaze na Ukrajinu v roce 2022. Kallasová uvedla, že se nenechá umlčet a bude dále podporovat Ukrajinu. Na seznamu se nachází téměř 100 tisíc jmen.

Evropská komise navrhla nová pravidla pro zlepšení životních podmínek zvířat

Evropská komise nabídla nová pravidla, jak zlepšit životní podmínky zvířat. Soubor návrhů obsahuje revizi současných pravidel pro přepravu zvířat, ale rovněž vůbec poprvé přichází i s legislativním návrhem, který má za cíl omezit ilegální trh se zájmovými zvířaty, konkrétně pokud jde o psy a kočky. Opatření jsou namířena zejména proti takzvaným množírnám.

Policie testuje systém rozpoznávání tváří. Nepřípustné šmírování, tvrdí kritici

Policie zkušebně využívá speciální systém na rozpoznávání tváří, který umožňuje propojovat snímky s databází fotografií občanů ze státních registrů. Pobouřila tím část právnické veřejnosti jako například organizaci Iuridicum Remedium (IuRe), podle níž může být tento nástroj zneužit ke sledování lidí. Kriticky se k němu stavějí například Piráti. Tvrdí, že je to neakceptovatelný zásah do soukromí. Policie kritiku odmítá.

Vznikla databáze s nabídkou ubytování v Česku. Uprchlíkům z Ukrajiny ukáže, kde je volno

Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) v pondělí spustila interaktivní databázi ubytovacích kapacit pro uprchlíky před ruskou invazí na Ukrajinu. Obsahuje seznam zhruba tří tisíc poskytovatelů ubytování v Česku. Není veřejně přístupná, primárně s ní budou pracovat obce s rozšířenou působností, neziskové organizace a vybrané státní instituce, sdělil mluvčí IOM Filip Stowasser.

Honička s útěkářem i squatující bezdomovci. Liberečtí policisté si posvítili na nádraží

Liberečtí policisté si posvítili na tamní vlakové nádraží. Hledali lidi, kteří jsou v jejich pátracích databázích, a vyháněli bezdomovce z míst, kde nemají co dělat. O dramatické momenty při tom vůbec nebyla nouze. Štáb CNN Prima NEWS zaznamenal honičku přímo v nádražní hale a měl možnost nahlédnout i do vlaku, který se proměnil v zapáchající bezdomovecký squat.

Startuje nová streamovací služba prima+. Nabídne exkluzivní obsah i rozsáhlou videotéku

Dlouho očekávaný moment je tady. V Česku ve středu 8. února startuje nová streamovací služba prima+ z dílny skupiny Prima. Na co se mohou uživatelé těšit? Díky třem tarifům předplatného – od prémiové verze bez reklam až po sledování zdarma s reklamami – si diváci vychutnají řadu televizních předpremiér, tisíce filmů i seriálů. A to i těch exkluzivních, které vznikly pod hlavičkou prima+ ORIGINALS. Řeč je například o politickém dramatu Sedm schodů k moci, detektivní love story Zákony vlka nebo komediální gangsterce Bodyguardi. Novou platformou bude provázet mimozemšťan Pýtý a animovaná rodina Plusákových.

Janah zmizela před svátky, Valerii policie hledá už roky. Tyto děti na Vánoce doma nebudou

V Česku se každoročně ztratí stovky dětí. I když většinu najdou policisté během několika hodin, dnů či týdnů, některé z nich se jim vypátrat bohužel nepodaří. V současnosti se v databázi nachází více než deset nezletilých, po kterých se slehla zem. Některé děti zmizely nedávno, jiné jsou v systému už roky. Příbuzní stále neví, kde jsou jejich děti.