Živě
Sledujte ŽIVĚ Partii s novým prezidentem: Petr Pavel prozradí, co chce změnit

CNN Prima News databáze

databáze

Výpis příspěvků ke štítku „databáze“

Janah zmizela před svátky, Valerii policie hledá už roky. Tyto děti na Vánoce doma nebudou

24. prosince 2022 13:31

V Česku se každoročně ztratí stovky dětí. I když většinu najdou policisté během několika hodin, dnů či týdnů, některé z nich se jim vypátrat bohužel nepodaří. V současnosti se v databázi nachází více než deset nezletilých, po kterých se slehla zem. Některé děti zmizely nedávno, jiné jsou v systému už roky. Příbuzní stále neví, kde jsou jejich děti.

Noční můra všech rodičů. V Česku se hledá přes 20 dětí pod 15 let, policie prosí o pomoc

10. listopadu 2022 07:40

V České republice se každoročně ztratí stovky dětí. I když většinu najdou policisté včas, desítky z nich se jim vypátrat nepodaří. V současné době je v policejní databázi přes 20 pohřešovaných dětí. Po některých z nich pátrají policisté několik dnů či týdnů, po jiných už dlouhé roky. S prosbou o pomoc se nyní obracejí na veřejnost. Neviděli jste je někde?

Americké tajné služby zkoumají obří databázi z Wu-chanu. Pídí se po původu koronaviru

6. srpna 2021 21:43

Americké tajné služby se nadále pídí po původu koronaviru. Již delší dobu se prohrabávají obřím katalogem genetických dat a vzorků z laboratoří v čínském Wu-chanu. Lidé obeznámení s vyšetřováním se domnívají, že by informace mohly odpovědět na otázku, co nastartovalo pandemii nemoci COVID-19, uvedl na základě důvěryhodných zdrojů web CNN ve své exkluzivní reportáži. Vyšetřování ale tíží série komplikací.

Unikly Facebooku i vaše e-maily a telefonní čísla? Můžete to zjistit dřív než hacker

10. dubna 2021 17:17

Více než milion Čechů se v současnosti strachuje, že jsou jejich osobní údaje součástí velkého úniku dat Facebooku, která se minulý týden dostala na internet. Mezi odcizenými daty jsou názvy účtů, e-maily a telefonní čísla. Pomocí webových stránek se dá naštěstí snadno zjistit, které údaje jsou kompromitované, a uživatelé by tak měli situaci rychle řešit.

Sčítání provází problémy i po obnově systému. Babiš viní ředitele statistického úřadu

27. března 2021 13:57

Český statistický úřad obnovil po téměř celodenním výpadku on-line sčítání lidu. Lidé tak mohou opět na stránkách sčítání začít vyplňovat elektronické formuláře. I po obnově ale provázely sčítání problémy. Systém měl od brzkého rána výpadek kvůli chybě v modulu pro vyplňování adres, což způsobilo přetížení systémů. Statistici nevyloučili, že kvůli tomu prodlouží čas na vyplnění on-line formulářů.

Za týden v Česku přibylo 10 podezřelých úmrtí po vakcíně. PŘEHLED vedlejších účinků

18. března 2021 11:27

Lékový ústav za poslední týden zaznamenal deset případů úmrtí, která nastala po očkování proti covidu. Celkem jich eviduje 21. Případy ústav odeslal do evropské databáze nežádoucích účinků, kde se poté prověřují. K úternímu večeru nahlásili lidé 1 923 podezření na nežádoucí účinky vakcín proti covidu, což je o 417 více než před týdnem. Nejčastěji lidé oznamují reakce podobné příznakům chřipky.

Hlášení o možném úmrtí Čecha po vakcíně Pfizeru pošle SÚKL do evropské databáze

11. února 2021 16:44

Lékový ústav pošle hlášení o úmrtí člověka, které může souviset s očkováním proti COVID-19, do evropské databáze nežádoucích účinků. Případ pak bude detailně posuzován, sdělila Klára Brunclíková, mluvčí Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL), který v Česku hlášení na možné nežádoucí účinky související s očkováním proti COVID-19 shromažďuje. Dosud jich obdržel 531, což je asi 1,3 promile z celkového množství podaných očkovacích dávek.