CNN Prima News Der Spiegel

Der Spiegel

Výpis příspěvků ke štítku „Der Spiegel“

Kdo zničil plynovod Nord Stream? Nové stopy vedou na Ukrajinu, Rusové by to prý nezvládli

Čím dál více stop ukazuje, že za odpálením náloží na plynovodech Nord Stream 1 a 2 stojí Ukrajinci. S novými poznatky přišli novináři z televizní stanice ZDF a magazínu Spiegel. Podle nich vyšetřovatelé s odkazem na četné stopy předpokládají, že sabotéři uprchli na Ukrajinu. O tom, co to ale znamená, se vedou dohady. Někteří totiž i přes získaný důkazní materiál předpokládají, že Rusové mohli útočit pod cizí vlajkou. Oponenti zase namítají, že jejich jednotky jsou natolik neschopné, že by svést stopy nezvládly.

Pomoc přišla pozdě. Auta blokovala uličku pro záchranáře, při havárii zemřel manželský pár

Minulou sobotu došlo v Rakousku u města Ried im Innkreis k vážné dopravní nehodě s tragickými následky. Už tak dramatickou situaci na místě navíc zkomplikovali nezodpovědní účastníci provozu, kteří nevytvořili nouzový pruh a neumožnili záchranným složkám se ke zraněným dostatečně rychle dostat. Vedoucí hasičů tak musel přemlouvat osádky vozů, aby s auty uhnuly z cesty. Pomoc nakonec přišla pozdě. Řidič havarovaného vozu na místě zemřel, jeho manželka posléze podlehla zraněním v nemocnici.

Waters má problém: Němci ho vyšetřují kvůli nacismu. Vadí jim kostým, který měl i v Praze

Policie v Berlíně vyšetřuje spoluzakladatele britské rockové kapely Pink Floyd Rogera Waterse kvůli možnému šíření nenávisti proti určité náboženské, národnostní nebo etnické skupině. Informuje o tom internetový portál týdeníku Der Spiegel. Případ souvisí s Watersovým koncertem z minulého týdne, na kterém vystoupil v černém kabátu s červenou páskou na paži. Tento kostým podle mluvčího policie připomínal uniformu, jakou nosili důstojníci nacistické organizace SS.

Mluvili česky nebo polsky, tvrdil Němcům o podezřelých z útoku na Nord Stream svědek

Byli oblečení jako normální námořníci, přišlo mi, že spolu mluví polsky nebo česky. Těmito slovy jeden ze správců přístavu na baltském ostrově Rujána líčil německému týdeníku Der Spiegel události z loňského podzimu, jež se měly týkat sabotérů podezřelých z útoku na Nord Stream 1 a Nord Stream 2. Zničeny tehdy byly tři ze čtyř větví plynovodu. S verzí, že za sabotáží měla stát „proukrajinská skupina“, však nesouhlasí Kyjev ani někteří experti.

Vražda na kolotoči, pachatel na útěku. Slavná pouť v Německu musela skončit předčasně

Pouť v západoněmeckém Münsteru musela být ukončena o den dříve, v sobotu večer tam byl ubodán jednatřicetiletý muž. Státní zastupitelství a policie sdělily, že podezřelý patrně pobodal svou oběť nožem při hádce na kolotoči. Oběť svým zraněním podlehla navzdory oživovacím pokusům ještě na místě. Po pachateli policie vyhlásila pátrání, informoval zpravodajský magazín Der Spiegel.