děti

Výpis příspěvků ke štítku „děti“

Děsivé dilema samoživitelky Elišky. Musela si vybrat mezi bytem a péčí o otce, přišla o obojí

11. října 2022 13:38

Pro stále více lidí je čím dál tím obtížnější udržet si bydlení. Nejohroženější jsou samoživitelky a samostatně žijící důchodci. Zdražování v kombinaci s dalšími problémy pak může řadu lidí dostat do kritické situace a někteří končí v azylových domech. Právě azylové domy potvrzují, že v letošním roce čelí obrovskému náporu.

Nelidská krutost. Ve škole v Kábulu se odpálil sebevražedný útočník, zabil nejméně 35 lidí

30. září 2022 08:03
Aktualizováno

Páteční sebevražedný pumový útok ve škole v západní části Kábulu si vyžádal 35 mrtvých a 82 zraněných, informovala agentura AFP s odvoláním na Organizaci spojených národů. Předchozí bilance byla 20 mrtvých. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil. Oběťmi jsou především dospívající děti, většinou dívky, které nanečisto skládaly přijímací zkoušky na vysoké školy.

Vážná nehoda zastavila provoz na dálnici D2. Do nemocnice musely i dvě těžce zraněné děti

11. září 2022 16:40

Nehoda dvou osobních aut a dodávky zastavila v neděli odpoledne na téměř dvě hodiny dopravu na 22. kilometru dálnice D2 z Brna na Lanžhot. Při nehodě se zranili dva dospělí a dvě děti. Informovali o tom mluvčí policistů, záchranářů a hasičů. Policisté odkláněli dopravu na sjezdu 11 u Blučiny, zpět na dálnici se mohli řidiči vracet u Hustopečí. Odklon dopravy skončil před 16:30, kdy se otevřel jeden pruh.

Pumový útok v kábulské mešitě: Výbuch v čase modliteb si vyžádal 21 obětí včetně dětí

18. srpna 2022 09:22

Nejméně 21 lidí zahynulo a 33 dalších bylo zraněno ve středu večer při pumovém útoku v kábulské mešitě. Informovala o tom místní policie, kterou citovala agentura Reuters. Mezi zraněnými jsou i děti a celková bilance mrtvých může nadále stoupat. Silný výbuch mešitou otřásl v době večerních modliteb. Podle očitých svědků byl pachatelem sebevražedný útočník. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.