reklama

děti

Výpis příspěvků ke štítku „děti“

Chudoba rodičů zdvojnásobuje riziko, že hluboko do kapsy budou mít i jejich děti

5. prosince 2021 06:24

Finanční situace rodičů má výrazný vliv na životní úroveň jejich dětí. Vyrůstá-li potomek v nuzných poměrech, je u něho až dvakrát vyšší pravděpodobnost, že na tom s penězi bude na štíru v porovnání s jejich dobře situovanými vrstevníky. Největší rozptyl mezi těmito dvěma skupinami panuje v Bulharsku, nejmenší v Lotyšsku, vyplývá z aktuálních dat Eurostatu. Jak je na tom Česká republika?

Milující otec šesti dětí náhle zemřel. Jejich matka prosí o pomoc se školou i bydlením

29. října 2021 00:14

Manžel se ráno vzbudil a s úsměvem na tváři plánoval společný výlet. Z ničeho nic ale dostal silné bolesti hlavy, během chvilky upadl do bezvědomí a zastavilo se mu srdce. Tak vypráví tragickou událost jeho žena Michaela Buriánová, maminka šesti dětí, se kterými zůstala sama. Kvůli rodinné tragédii teď prosí o finanční pomoc například s nákupem školních pomůcek nebo se zajištěním bydlení.

Herci vyzvali děti, aby si v divadle sundaly roušku. Jak vznikají ohniska nákazy?

15. října 2021 17:16

Od začátku školního roku bylo ve školách zjištěno asi 2420 žáků pozitivních na COVID-19. Jedním z ohnisek nákazy bylo i divadlo, kde si děti měly sundat roušky. Celkově do karantény muselo 12 tisíc dětí, uzavřeny byly čtyři školy, řekla ve čtvrtek novinářům hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Žáci podstoupili na začátku září plošné testování, během něhož bylo potvrzeno 438 pozitivních případů.

Sledujte ZÁZNAM: Kulhánek se sešel kvůli „rasistickým dětem“ s britským velvyslancem

4. října 2021 12:01

Fotbal způsobil mediální válku mezi Českem a Británií. Bučení dětských diváků na záložníka Glena Kamaru při zápase Sparty s Glasgow Rangers je na „ostrovech“ brané jako rasismus, což pobouřilo i tuzemské politiky. Ministr zahraničí Jakub Kulhánek se proto sešel s britským velvyslancem Nickem Archerem. Brífink po jednání můžete sledovat živě na CNN Prima NEWS i v tomto článku od 12:30.

Tři tisíce kněží zneužívaly ve Francii děti. Případů může být více, upozorňuje páter

3. října 2021 19:29

Tři tisíce kněží a řeholníků zneužívaly ve Francii od roku 1950 děti. Francouzský katolický kněz Jean Philippe Huet v našem vysílání uvedl, že takových případů by mohlo být mnohem víc. Nezávislá komise pověřená vyšetřováním sexuálních zločinů v církvi v úterý vydá 2,5tisícistránkovou zprávu. Vyšetřovatelé přijdou i s konkrétními návrhy na zlepšení situace.

Děti jen fandily svému týmu. Musíme se ohradit, vysvětluje Hamáček předvolání velvyslance

1. října 2021 20:14

Česko se proti nařčení z rasistického chování musí ohradit, uvedl v Hlavních zprávách ministr vnitra Jan Hamáček. Podle něj šlo jen o podporu českého týmu ze strany malých sportovců. Po jarním incidentu mezi Ondřejem Kúdelou ze Slavie a záložníkem skotských Rangers Glenem Kamarou se klub i finský hráč znovu ohánějí údajným rasismem, tentokrát po zápase se Spartou.

Zastavte útoky na děti, zlobí se Sparta po Rangers. Na Letné mají i podporu Tvrdíka

1. října 2021 14:36

Fotbalová Sparta se důrazně ohradila proti zahraniční mediální kritice dětských fanoušků po čtvrtečním zápase 2. kola Evropské ligy s Rangers a odmítla obvinění z rasismu. Pražané se pozastavili i nad „zoufalými útoky“ právníka Aamera Anwara, který zastupuje záložníka glasgowského celku Glena Kamaru. Na stranu rivala se postavil i šéf Slavie Jaroslav Tvrdík.

reklama