Životní styl

Nejnovější příspěvky k tématu

Advertoriál

Akce Plzeň Design letos přichází s tématem Umění na prodej

Tradiční předvánoční prodejní festival Plzeň Design proběhne o prvním adventním víkendu 2. a 3. prosince 2023 v areálu plzeňské kulturní a kreativní zóny DEPO2015. Kromě pestrého tržiště prodejců z celých Čech pod hlavičkou MINT Market nabídne prodejní stánky Cechu malých nakladatelů pod značkou BookFest a hlavně unikátní Pop-up prodejní galerii umění a další doprovodný program, který se tentokrát bude točit kolem umění. Podtitulem a tématem letošního ročníku je totiž Umění na prodej. Akci bude možné navštívit po oba víkendové dny zdarma v čase od 10 do 18 hodin.

Advertoriál

Přemýšleli jste někdy nad tím, co pro vás znamená mít dobrý den?

Je to putování nedotčenou zimní krajinou? Talíř čerstvě uvařených knedlíků po dni stráveném na sjezdovce? Šálek svařeného vína v záři blikajících světel? Odpověď na tuto otázku je individuální, ale když děti večer leží v posteli spokojené a s růžovými tvářemi, dá se to rozhodně považovat za vydařený prázdninový den.

Co byste, muži, měli vědět, než přiložíte holicí strojek k tváři aneb 6 tipů pro dokonalé oholení bez podráždění

Obličej je nejnáročnějším místem pro oholení, které je ale zároveň nejvíce vidět. I proto podléhá nájezdům holicího strojku nejčastěji ze všech partií na těle. Mít přitom dokonale hladké tváře, linie kolem brady i krk, perfektně střižené kontury licousů - to není jen tak. I když holení provádíte často, možná se sami sebe ptáte, jak to udělat co nejlépe a především bez podráždění?

Nejméně úrazů při autonehodě utrpí děti ve Švédsku, nejde přitom o žádné tajemství

Záleží vám na tom, aby byly vaše děti na cestách co nejvíce v bezpečí? Pak byste se určitě měli inspirovat „švédským modelem“ převážení dětí proti směru jízdy. Před šedesáti lety se na tento způsob cestování zaměřil lékař Sven Bertil Aldman, kterého za jeho přínos odvětví dětské bezpečnosti ocenil i Královský technologický institut ve Stockholmu. Přišel totiž na to, že autosedačka instalovaná proti směru jízdy plní při nárazu funkci ochranného štítu a na páteř, krk a hlavu dítěte působí výrazně menší zátěž, než modely otočené čelem vpřed.

Radikální veganství ji zabilo. Influencerka se deset let živila jen syrovou zeleninou a ovocem

Influencerka Zhanna Samsonovová původem z Ruska propagovala na svém instagramovém účtu výhody stravování po způsobu takzvaného raw veganství, tedy odmítání jakéhokoliv tepelného zpracování rostlinné potravy. Po dobu deseti let nejedla nic jiného než syrovou zeleninu a ovoce. Radikální forma jídelníčku ji však dovedla k celkovému vyčerpání organismu a následnému úmrtí. Její přátelé se nyní svěřili s obavami, které je trápily během posledních let. O tragické smrti informuje web SkyNews.

Jak pečovat o své zdraví? Pokud řešíte léky, ušetřete na poplatcích

Jako diabetik 1. typu se bez aplikace inzulinu neobejdu. S tím jde ruku v ruce také pravidelná kontrola hladiny krevního cukru. Oboje se stalo běžnou součástí mého života, ale snažím se, aby mě to příliš neomezovalo. Stačí dobře plánovat a můžu bez obav vyrážet na rodinné výlety nebo se toulat na svých oblíbených dlouhých procházkách se psem. Problém nejsou ani delší cesty, jen musím myslet na správné uchování inzulinu a nenechat ho v létě na sluníčku nebo třeba v tašce v kufru auta. A taky si během dovolené častěji měřím cukr, protože už jsem zjistila, že změna režimu a „cestovní horečka“ dokážou s jeho hladinou zamávat.

Odborník na fitness: Fitko není o činkách. Je ostuda, že většinou neznáme svůj BQ

Nadváha a obezita jsou čím dál častější problém mnoha Čechů, kteří se po covidových lockdownech snaží vrátit zpět do formy. Příliš povzbudivě na ně zřejmě nebude působit plán vlády, jež chce v rámci úsporného balíčku sáhnout na daňové zvýhodnění zaměstnaneckých benefitů, a to i těch sportovních. Jak se takové rozhodnutí může odrazit na našem zdraví? O tom byla v pořadu Interview PLUS řeč se Štefanem Blahovcem ze společnosti Form Factory. Ten upozorňuje na mezery ve fitness vzdělání Čechů, kteří obvykle neznají ani vlastní BQ.

Vědci varují před oblíbeným umělým sladidlem. Mrtvice a infarkt hrozí i zdravým lidem

Populární náhražka cukru erythritol může způsobit krevní sraženiny, mrtvici nebo srdeční infarkt. Upozorňuje na to nová studie publikovaná v pondělí ve vědeckém časopise Nature Medicine. Sladidlu, které je oblíbené pro nízkou kalorickou hodnotu, by se podle zjištění vědců z Clevelandské kliniky měli vyhnout zejména lidé trpící cukrovkou nebo srdečními onemocněními. Erythritol se využívá místo cukru například při některých dietách. Na studii upozornil web CNN.

Co prezident nesmí? Na motorce se Pavel projede leda tajně, říká bývalý hradní protokolář

Nástupem generála Petra Pavla do prezidentského úřadu se pro něj změní mnohé. Existuje totiž hned několik věcí, které by hlava státu neměla dělat – například řídit auta či motorky. Bývalý šéf hradního protokolu Miroslav Sklenář však v pořadu K věci prozradil, že například prezident Václav Havel si alespoň částečně prosadil svou. Bude ho Petr Pavel, který se netají láskou k motorkám, v tomto ohledu následovat?

Místo kapra celé prasátko či jídlo o dvanácti chodech. Jak slaví Vánoce menšiny v ČR?

Vánoce pro Čechy obvykle znamenají svátky klidu a míru. Lidé se z pohodlí domova dívají na pohádky, poslouchají koledy a po štědrovečerní večeři skládající se ze smaženého kapra a bramborového salátu rozbalují dárky, které naleznou pod stromečkem. Jak jsou na tom ale potomci cizinců či příslušníci národnostních menšin žijící v Česku? Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala několik zajímavých příběhů.

Jednou z nejdůležitějších, ale také netěžších věcí v životě je umění dostat do rovnováhy pracovní a volný čas. Jak skloubit péči o rodinu, zaměstnání a mít dost času i na vlastní koníčky a odpočinek? Poradíme vám i s tím, jak zdravě spát a využívat nové technologické trendy pro zlepšení každodenního života.