reklama
CNN Prima News dětský domov

dětský domov

Výpis příspěvků ke štítku „dětský domov“

Dětí s poruchami chování přibývá, jediný ústav pro chlapce na Vysočině však končí

Žďár nad Sázavou v současnosti řeší ožehavý problém. Výchovný ústav pro chlapce, jediný v celém kraji, a navíc s 30letou tradicí, má brzy skončit. Oprava zanedbaného objektu by totiž vyšla na desítky milionů korun. Verdikt ministerstva školství kritizují pedagogové, zaměstnanci i úřady. Peticí dávají najevo, že zavření ústavu rodinného typu bude velká chyba.

Desetiletý Tomáš skončil po matčině nehodě v dětském domově. Učitelka za něj bojuje

Učitelka základní školy ve Strakonicích Jana Rohová nevzdává boj o svého žáka. Desetiletý chlapec se po těžké autonehodě matky samoživitelky ocitl v dětském domově 30 kilometrů od Strakonic a nemá nikoho, kdo by se o něj postaral. Učitelka má obavu, že hoch definitivně přijde nejen o prostředí, ve kterém vyrůstal, ale také o své spolužáky ze třídy.

Zlepšete dětem bez rodiny nebo s handicapem Vánoce díky originálním projektům

Není snad nikdo, kdo by se na dárky pod stromečkem těšil tak moc jako děti. A co teprve ty z dětských domovů. Pro ně slova o vánočním čase stráveném s rodinou neplatí, a tak jim i jediný dárek pod stromečkem dokáže vykouzlit úsměv na rtech. Na české scéně existuje hned několik programů, které se snaží zajistit dárky pro děti z dětských domovů, do sociálně slabších rodin, azylových domů či pro děti se zdravotním handicapem.

reklama