CNN Prima News dětský domov

dětský domov

Výpis příspěvků ke štítku „dětský domov“

Mladík v polském dětském domově rozjel krvavé běsnění. 16letou dívku zabil, další pobodal

10. května 2023 19:05

Dětský domov v obci Tomislawice, která leží ve středním Polsku nedaleko Warty, se stal v úterý v noci dějištěm krvavého běsnění. Teprve devatenáctiletý mladík nožem zaútočil na tamní obyvatele. O život připravil šestnáctilelou Oliwii a dalších devět lidí zranil. O tragédii informovala polská média s odvoláním na policii.

Bez nároku na odměnu, ale s úctyhodným cílem. Jak můžete pomoci osamělým seniorům?

23. dubna 2023 16:12

Více než čtyři tisíce dobrovolníků humanitární organizace ADRA pomáhají osamělým seniorům, dlouhodobě nemocným, dětem v dětských domovech či zdravotně a mentálně postiženým osobám. Těmto lidem věnují část svého volného času: bez nároku na finanční odměnu a s jasným cílem zlepšit někomu den. Pomocnou ruku můžete nabídnout i vy – ať už tím, že se sami stanete dobrovolníky, nebo finančním darem. Učinit tak můžete například prostřednictvím sbírky na stránkách Znesnáze21.

Kojenecké ústavy mají fungovat dál. Nesmysl, kritizují Piráti. Je ohrožena péče o malé děti?

8. dubna 2023 13:11

Fungování takzvaných kojeneckých ústavů by se mohlo o dva roky prodloužit. Vyplývá to z připravované novely zákona o ochraně dětí, kterou předkládá ministerstvo práce a sociálních věcí. S jejich prodloužením nesouhlasí koaliční Piráti či vládní zmocněnkyně pro lidská práva, podle nichž ústavy ztratily svůj účel. Někteří odborníci však upozorňují, že je v Česku nedostatek pěstounů a hrozí, že se o některé děti nebude mít kdo postarat.

Modelka z dětského domova popsala vztahy s otcem. Je důležité odpouštět, říká Kašáková

11. února 2023 15:47

Jsem holka z děcáku, říká o sobě modelka Veronika Kašáková, nyní už maminka dvouletého synka. Společně se svým bratrem strávila dětství v jednom z dětských domovů na severu Čech. Pro pořad Showtime ale prozradila, že se jí podařilo dát dohromady vztah s otcem, který byl dokonce na její svatbě. Podle ní je v životě důležité umět odpouštět.

Ze čtyř sourozenců se před Vánoci stali sirotci. Pomozte jim zajistit vhodné bydlení

5. února 2023 08:51

O otce přišli čtyři stále náctiletí sourozenci v brzkém dětství, jejich maminka zemřela nečekaně těsně před Vánoci. Nyní se o dvě sestry a bratra stará 19letá Aneta. Mezi školou a prací se snaží svým milovaným zajistit co nejpříjemnější domov. Situaci jí však komplikuje stav bytu, v němž nyní žijí. Obrací se tak s prosbou o pomoc na veřejnost. Po náročném dětství, kdy děti vystřídaly několik adoptivních rodin a vyrůstaly i v dětském domově, jim chce zajistit lepší budoucnost.

PŘEHLEDNĚ: Nadělte na Vánoce dvojí radost. Jak potěšit děti, seniory nebo zvířata v nouzi?

23. listopadu 2022 15:36

Nejkrásnější svátky v roce se kvapem blíží a lidé již přemýšlí, čím své nejbližší obdarovat. Na internetu i v obchodech mají možnost vybírat z tisíců dárků, ale co pořídit takový, který udělá radost hned dvakrát? V České republice fungují desítky charitativních projektů, které mají za cíl podpořit osamělé děti v dětských domovech, seniory, nemocné nebo zvířata v nouzi. Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila seznam programů s dárky, který vykouzlí dvojí úsměv na rtech, a to nejen na Vánoce.