dolar

Výpis příspěvků ke štítku „dolar“

Trump kritizoval soud: Nelíbí se mu jeho rozhodnutí, že podváděl při budování impéria

Bývalý americký prezident Donald Trump kritizoval úterní rozhodnutí newyorského soudu, jenž dospěl k závěru, že se magnát při budování svého realitního impéria léta dopouštěl podvodu tím, že on a jeho společnost silně nadhodnocovali svůj majetek a zveličovali jeho hodnotu v dokumentech používaných při uzavírání obchodů a zajišťování financování. Někdejší šéf Bílého domu verdikt označil za neamerický a jako součást pokračujícího spiknutí s cílem poškodit jeho kampaň za návrat do prezidentského úřadu, napsala v noci na středu agentura AP.

Tanky Abrams do týdne na Ukrajině: Biden oznámil další pomoc za víc než sedm miliard

Americký prezident Joe Biden schválil novou vlnu vojenské pomoci Ukrajině, kterou Pentagon vyčíslil na 325 milionů dolarů (7,5 miliardy Kč). Řekl to po schůzce s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským. První americké tanky M1 Abrams se dostanou na Ukrajinu už příští týden, slíbil americký prezident. Státníci se dohodli na tom, že USA pomohou zemi před zimou posílit její protivzdušnou obranu.

Zelenskyj příští týden poletí do USA. Navštíví Bílý dům, Kongres i zasedání OSN, píše AP

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj příští týden zřejmě navštíví Bílý dům i Kongres Spojených států, píše agentura AP s odvoláním na nejmenovaný zdroj z administrativy amerického prezidenta Joea Bidena. Ukrajinský prezident se příští týden chystá do New Yorku na zasedání Valného shromáždění OSN. O chystaném setkání s Bidenem ve čtvrtek informovala americká média.

Svetr, který psal historii, trhl rekord. Za černou ovci princezny Diany dal kupec 26 milionů

V aukci v New Yorku se za 1,14 milionu dolarů (26,3 milionu Kč) vydražil červený svetr s ovečkami, který na sebe ještě před svatbou oblékla princezna Diana a zpopularizovala jej natolik, že se prodává dodnes, informuje zpravodajský web BBC. Podle televize CNN jde o nejvyšší cenu, za kterou byl kdy svetr vydražen. Dosud rekord držel olivově zelený svetr frontmana kapely Nirvana Kurta Cobaina, který se v roce 2019 vydražil za 334 000 dolarů.

Zklamání pro Trumpa. Soud zamítl žalobu na CNN, po stanici chtěl 10 miliard korun

Floridský soud zamítl žalobu bývalého prezidenta Donalda Trumpa na stanici CNN, ve které se politik domáhal odškodnění ve výši 475 milionů dolarů (přes deset miliard korun). Trumpovi se nelíbilo, že stanice označila jeho tvrzení, že mu bylo odcizeno vítězství v prezidentských volbách v roce 2020, za „velkou lež“. Bývalý prezident tvrdil, že se tím stanice snažila vytvořit spojitost mezi ním a Adolfem Hitlerem, což však federální soudce odmítl, napsala v sobotu agentura Reuters.