CNN Prima News dolary

dolary

Výpis příspěvků ke štítku „dolary“

Stydím se, ale odejít nemůžu. Na Rusy tvrdě dopadají sankce, nevědí, co dělat

1. března 2022 13:09

„Kdybych mohl teď hned opustit Rusko, udělal bych to. Ale nemůžu odejít z práce,“ říká Andrej. Nemohl by si pak dovolit platit v Moskvě hypotéku poté, co se zvýšily úrokové sazby. Miliony Rusů, jako je on, začínají cítit následky západních ekonomických sankcí, jejichž cílem je zemi potrestat za invazi do sousední Ukrajiny, napsal zpravodajský web BBC News.

Ruské banky kvůli hrozbě sankcí stahují hotovost ze zahraničí, klesají akcie i rubl

22. února 2022 18:58

Podle odhadů ruské ratingové agentury ACRA importovaly ruské banky v prosinci ze zahraničí v přepočtu přes sto milard korun v hotovosti, šlo přitom především o hotovost v amerických dolarech. Informovala o tom americká CNN. Jde o nezvykle vysokou sumu a dvojnásobný meziroční nárůst. Ruské banky se obávají tvrdých sankcí, které by je mohly odstřihnout od provádění transakcí v dolarech, omezit export ropy a plynu a vést i k dalším negativním ekonomickým jevům. Dramaticky na současnou krizi reaguje i akciový trh, výrazný pokles zaznamenává i rubl.

USA „nakopnou“ ekonomiku třemi biliony dolarů, schválila Sněmovna reprezentantů

16. května 2020 11:02

Americká Sněmovna reprezentantů v noci z pátku na sobotu schválila rekordní balíček na podporu ekonomiky, který dosahuje mamutí částky tří bilionů dolarů (72,92 bilionu korun). Zákon navržený demokraty nyní poputuje do republikány ovládaného Senátu. Zákonodárci schválili také legislativu potřebnou k zavedení bezprecedentního hlasování na dálku, informovala agentura AP.