reklama

Servírka dostala tuzér tisíc dolarů. Její radost umocnilo zjištění, kdo je dárce

Tučné spropitné je samo o sobě velmi příjemným překvapením i vítaným zpestřením platu pro lidi pracující v gastronomii. Jedna americká servírka však díky neobvykle vysokému dýšku poznala muže, jehož rodina se jí v dětství ujala. Úplnou náhodou tak našla syna svých pěstounů.

reklama

Hollie Lalondeová měla obvyklou večerní službu v restauraci. Ten den neočekávala nic výjimečného. Začala obsluhovat u stolu, který ani nespadal do jejího přiděleného sektoru.

Nakonec se ukázalo, že to byla správná volba. S hosty navázala příjemnou konverzaci. Největší překvapení pro ni ale přišlo až po vyrovnání účtu.

„Dali mi spropitné ve výši tisíc dolarů (přes 20 tisíc korun, pozn. red.). Myslela jsem, že budu mít infarkt,“ svěřila se Hollie. O štědrém muži, který platil, poté zjistila, že se jmenuje Jon Dam, což pro ni nebylo neznámé jméno.

„Moc jsem si přála, aby to byl příbuzný Mary Lou Damové – paní, která se o mě postarala, když jsem byla dítě a nikoho jsem neměla,“ vysvětlila servírka. Její přání se vyplnilo. Šlo skutečně o syna ženy, která se o Hollie starala.

Jon Dam sice o Hollie slyšel, nikdy se s ní ale nesetkal, protože v té době byl na škole a nebydlel s rodiči. „Vím, že pro ni máma brala dárky na Den díkuvzdání i na Vánoce,“ potvrdil.

Jeho matka však zemřela před 16 lety na rakovinu. S Hollie se tak setkal úplnou náhodou. „Je to až neuvěřitelné, že byla ve službě právě ten večer a že měla na starosti právě nás,“ řekl Jon.

Osudové setkání přišlo pro servírku v ten nejlepší čas. Uplynulý rok se jí prý moc nedařilo. „Jon mi řekl, že tu teď pro mě bude po zbytek mého života. Přesně tak, jak by si to jeho maminka přála,“ dodala.

Ještě tučnější spropitné dostala servírka v Texasu. Zákazníci jí nechali v přepočtu 43 tisíc korun, o které vedla spor se svým šéfem.

V Česku se zase řeší, jestli by dýško nemělo být povinné. Co si o tomto návrhu myslí prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza, čtěte zde.

Tagy:
jídlo restaurace dolary pití peníze USA náhoda spropitné kuriozita servírka Hollie Lalondeová

Hlavní zprávy

KOMENTÁŘ: Král je stejně jako Babiš nahý. Pokud to spolu s Jágrem nevidíme, máme problém

Způsob, jakým se šéf českého hokeje Tomáš Král postavil k důkazům o své údajné estébácké minulosti, lze označit za slabošský. Následná reakce Jaromíra Jágra pak svědčí o tom, že se stále nedokážeme důstojně vypořádat s jizvami po nedávné minulosti. Přiznat si: I takové věci se v mém světě děly. A někdy též: Ano, pochybil jsem. Mrzí mě to.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou

Před devíti lety se Renatin život obrátil naruby. Šla k lékaři na běžnou prohlídku, jenže po kontrole zkolabovala a na týden skončila v umělém spánku. Tři měsíce pak strávila na ARO s umělou plicní ventilací. Teď je na invalidním vozíku a lékaři dodnes nevědí, co bylo příčinou prudkého zhoršení jejího zdravotního stavu. Renata se však nevzdává a snaží se vrátit do běžného života.

Válek o členovi z TSS: Kdyby dělal zkoušku z epidemiologie, tak vyletí

„Chránit se proti koronaviru musíme, covid není žádná chřipečka,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS poslanec Vlastimil Válek (TOP 09). Reagoval tak na slova bývalého místopředsedy Fotbalové asociace ČR Jindřicha Rajchla (TSS), který zpochybnil efektivitu očkování. „Kdybyste dělal zkoušku z epidemiologie, letíte i na třetí termín,“ dodal Válek.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama