reklama

Servírka dostala tuzér tisíc dolarů. Její radost umocnilo zjištění, kdo je dárce

Tučné spropitné je samo o sobě velmi příjemným překvapením i vítaným zpestřením platu pro lidi pracující v gastronomii. Jedna americká servírka však díky neobvykle vysokému dýšku poznala muže, jehož rodina se jí v dětství ujala. Úplnou náhodou tak našla syna svých pěstounů.

reklama

Hollie Lalondeová měla obvyklou večerní službu v restauraci. Ten den neočekávala nic výjimečného. Začala obsluhovat u stolu, který ani nespadal do jejího přiděleného sektoru.

Nakonec se ukázalo, že to byla správná volba. S hosty navázala příjemnou konverzaci. Největší překvapení pro ni ale přišlo až po vyrovnání účtu.

„Dali mi spropitné ve výši tisíc dolarů (přes 20 tisíc korun, pozn. red.). Myslela jsem, že budu mít infarkt,“ svěřila se Hollie. O štědrém muži, který platil, poté zjistila, že se jmenuje Jon Dam, což pro ni nebylo neznámé jméno.

„Moc jsem si přála, aby to byl příbuzný Mary Lou Damové – paní, která se o mě postarala, když jsem byla dítě a nikoho jsem neměla,“ vysvětlila servírka. Její přání se vyplnilo. Šlo skutečně o syna ženy, která se o Hollie starala.

Jon Dam sice o Hollie slyšel, nikdy se s ní ale nesetkal, protože v té době byl na škole a nebydlel s rodiči. „Vím, že pro ni máma brala dárky na Den díkuvzdání i na Vánoce,“ potvrdil.

Jeho matka však zemřela před 16 lety na rakovinu. S Hollie se tak setkal úplnou náhodou. „Je to až neuvěřitelné, že byla ve službě právě ten večer a že měla na starosti právě nás,“ řekl Jon.

Osudové setkání přišlo pro servírku v ten nejlepší čas. Uplynulý rok se jí prý moc nedařilo. „Jon mi řekl, že tu teď pro mě bude po zbytek mého života. Přesně tak, jak by si to jeho maminka přála,“ dodala.

Ještě tučnější spropitné dostala servírka v Texasu. Zákazníci jí nechali v přepočtu 43 tisíc korun, o které vedla spor se svým šéfem.

V Česku se zase řeší, jestli by dýško nemělo být povinné. Co si o tomto návrhu myslí prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza, čtěte zde.

Tagy:

Hlavní zprávy

Sledujte ŽIVĚ Partii s Blažkem a Benešovou: Jak by řešili kauzu Vlasty Parkanové?
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Partii s Blažkem a Benešovou: Jak by řešili kauzu Vlasty Parkanové?

Změní českou justici případ bývalé ministryně Vlasty Parkanové? Na otázku budou hledat odpovědi hosté Partie Terezie Tománkové ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a jeho předchůdkyně ve vládě Marie Benešová (za ANO). Následovat bude velká diskuse o testování, očkování a nových protipandemických opatřeních, které se zúčastní hned několik zástupců různých politických stran. Pořad můžete sledovat v neděli od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Dosáhnete na státní podporu kvůli energiím? Jurečka představil kalkulačku pro zájemce

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) představil plán na vyplácení podpory kvůli zdražení energií. Zájemci o příspěvek na bydlení si mohou díky nově spuštěné kalkulačce spočítat, zda na státní podporu dosáhnou. Podle šéfa resortu na něj mají nárok vlastníci bytu a trvalí nájemníci, kterým na úhradu přiměřeného bydlení v Praze nestačí 35 procent celkových příjmů. V jiných oblastech činí hranice pro příspěvek 30 procent příjmů.

Další mrazivé záběry z nehody na D5: Utekli za svodidla, jejich auto smetl kamion

Na sociálních sítích se objevilo další video ze čtvrteční hromadné nehody na dálnici D5 u Žebráku na Berounsku. Kvůli špatnému počasí a nezodpovědnosti některých řidičů tam havarovalo 36 aut a šest lidí se zranilo. Provoz byl zastaven na 11 hodin. Poslední video názorně ukazuje, jak je důležité při havárii na dálnici ihned opustit vozidlo a dostat se od něj co nejdál.

reklama

Domácí zpravodajství

Ohňon, Investice nebo Jazz. Neobvyklá jména jsou v Česku čím dál populárnější

Volba jména dítěte je ve světě i v Česku stále liberálnější. Jana, Jiřího nebo Annu nahrazuje Ohňon, Trinity nebo Jazz. Rodiče by však měli myslet na to, že jméno, které dají svému dítěti, si jejich potomek ponese celý život. Podle odborníků může výběr jména dokonce negativně ovlivnit život dítěte. Experimentování s neobvyklými nebo úplně novými jmény se navíc nemusí setkat s pochopením úřadů.

reklama