domov

Výpis příspěvků ke štítku „domov“

Začínám panikařit, psala 22letá žena rodině. Uvízla ve vánici, v autě ji našli mrtvou

28. prosince 2022 19:31

Pro rodinu 22leté Anndel Taylorové se letošní vánoční svátky staly těmi nejsmutnějšími. Mladá pracovnice buffalského centra pro seniory jela den před Vánoci autem z práce domů, její cesta měla trvat pouhých šest minut. Do svého domova však nedorazila. Sněhová bouře ji uvěznila na cestě. Svým příbuzným posílala videa, čekala na pomoc. Kvůli komplikované situaci spojené s nebezpečným počasím se jí však nedočkala. Její bezvládné tělo našli v autě místní, kteří po ní na žádost rodiny pátrali.

O vánočních svátcích zbystřete, vykradači bytů mají žně. Jak si vyhlíží svou „kořist“?

25. prosince 2022 06:48

Policie za rok 2021 zaregistrovala celkem 1 553 krádeží vloupáním do bytů a 2 231 krádeží vloupáním do rodinných domů. Každoročně se nejvíce „vloupaček“ šetří v letním období, kdy svá obydlí majitelé hojně opouští kvůli dovolenkovým rekreacím. Dalším časovým uzlem, kdy výrazně stoupá počet vloupání do domů a bytů, je rozmezí mezi Štědrým dnem a Novým rokem. Tyto krádeže souvisí právě s obdobím čerstvě vybalených dárků, na něž zloději cílí. Na co si dát pozor?

A to i díky vám: Příběhy psů z Gruzie, kteří žijí lepší život

22. prosince 2022 09:00

Dobrovolnice Mariam věnuje každou svou volnou minutu pomoci toulavým psům v Gruzii. Tam je milovníků zvířat postřídmu a proto se jí snaží pomáhat i české milovnice psů. Pamatujete si na sbírku pro gruzínské psy? Díky vám se tehdy částka podařila vybrat a peníze putovaly na kastraci toulavých fen. Přinášíme vám tedy krátký náhled do tamní situace, šťastné příběhy tamních pejsků i možnost udělat ještě jednou dobrý skutek.

Nová epidemie ve Francii? Postihuje hlavně mládež a jmenuje se „gaučing“, píší média

24. listopadu 2022 05:51

Vrcholný francouzský spisovatel 19. století Honoré de Balzac rád líčil Paříž jako magnet pro společenské šplhouny, kteří se neštítí ničeho, aby naplnili své ambice. Kdyby se do ní Balzac vrátil dnes, možná by s překvapením zjistil, jak se situace změnila. Pokud mladí Francouzi usilují o to někam vyšplhat, je to do jejich vlastní postele. Vyplývá to ze studie o „epidemii zahálky“, která zachvátila celou Francii a obzvláště její hlavní město, napsal list The Times.

PŘEHLEDNĚ: Nadělte na Vánoce dvojí radost. Jak potěšit děti, seniory nebo zvířata v nouzi?

23. listopadu 2022 15:36

Nejkrásnější svátky v roce se kvapem blíží a lidé již přemýšlí, čím své nejbližší obdarovat. Na internetu i v obchodech mají možnost vybírat z tisíců dárků, ale co pořídit takový, který udělá radost hned dvakrát? V České republice fungují desítky charitativních projektů, které mají za cíl podpořit osamělé děti v dětských domovech, seniory, nemocné nebo zvířata v nouzi. Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila seznam programů s dárky, který vykouzlí dvojí úsměv na rtech, a to nejen na Vánoce.