reklama

domov

Výpis příspěvků ke štítku „domov“

Konec mamánků v Čechách? Mladí lidé se osamostatňují dříve, než je evropský průměr

27. srpna 2021 06:13

Slovem mamánek označujeme převážně mladé muže, kteří ani v pokročilém věku nehodlají opustit domov svých rodičů. Jak však ukazuje nová studie Eurostatu, v Čechách je tento fenomén méně častý než v jiných evropských zemích. Ani pandemie koronaviru mladé lidi neodradila od jejich touhy postavit se na vlastní nohy. Podle analýzy opouštějí domov svých rodičů v průměru ve 26 letech, zatímco v Evropě je to 26,4 roku.

Dávno se má smažit v pekle, křičeli protestující před Hamáčkovým domem

17. dubna 2021 22:32

Po necelých dvou měsících se opět demonstrovalo před domem ministra vnitra, zahraničí a vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD). Do Mratína nedaleko Prahy se přesunuli lidé, kteří během dne protestovali v nedalekém Mělníku. Vadilo jim zejména povinné nošení roušek a testování školáků. K hlavnímu konfliktu došlo ale s obyvateli obce, Hamáček doma nebyl.

Přibývá lidí, kteří podlehnou koronaviru doma. Dosud umírali hlavně hospitalizovaní

5. listopadu 2020 23:24

Lidé, kteří zemřou s koronavirem, ve většině případů stráví své poslední dny v nemocnici. Lékaři z brněnské Fakultní nemocnice U svaté Anny ale upozorňují, že se zvyšuje počet lidí, kteří podlehnou covidovému zápalu plic doma. Testy ve středu potvrdily nejvyšší denní přírůstek lidí s covidem od začátku epidemie. Za středu to bylo 15 729 případů.

reklama