reklama

Českou kvalitu nenahradíš

Nejnovější příspěvky k tématu

Peníze jdou tam, kam mají. Veřejně prospěšné organizace v Česku se chlubí značkou kvality
Českou kvalitu nenahradíš

Peníze jdou tam, kam mají. Veřejně prospěšné organizace v Česku se chlubí značkou kvality

Dvaadvacet českých subjektů dosud získalo hodnocení a značku Prověřená veřejně prospěšná organizace, která patří do rodiny značek kvality sdružených v programu Česká kvalita Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky. Správcem značky je Asociace veřejně prospěšných organizací České republiky, která ji může udělit, ale také odejmout, což se v jednom případě stalo. Co vše certifikace obnáší a jaká kritéria je nutné pro získání značky splnit, popsali pro CNN Prima NEWS Marek Šedivý, prezident Asociace veřejně prospěšných organizací České republiky a Lenka Skoupá, předsedkyně Spolku Toulcův dvůr.

Certifikační značka „Bezpečné hračky“ jako punc kvalitní, bezpečné a zdravotně nezávadné hračky

14. října 2021 15:28

Certifikační značka „Bezpečné hračky“, jejímž správcem je Institut pro testování a certifikaci, a.s., má za cíl odlišit kvalitní testované hračky zejména české výroby od ostatních, jež se dostávají nejrůznějšími distribučními kanály na tuzemský trh. „Naše filozofie mířila především na hračky pro nejmenší, aby rodiče, ale i babičky či dědečkové, kteří je kupují, nemuseli pochybovat, jestli je výrobek dobrý nebo špatný a odkud pochází,“ vysvětlila v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Ludmila Antošová, certifikační specialistka Institutu pro testování a certifikaci.

Úrazů na dětských hřištích je stále moc. Pomoci může značka kvality, říká její správce

15. září 2021 08:21

Historie značky Hřiště-sportoviště-tělocvična – Ověřený provoz sahá do doby před více než deseti lety. Impulzem pro její zavedení byl přetrvávající poměrně vysoký počet úrazů dětí na nejrůznějších hřištích či sportovištích. „Konstatovali jsme, že z našeho hlediska je zcela neošetřena problematika bezpečnosti dětských hřišť,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Libor Dupal, ředitel Kabinetu pro standardizaci, který je správcem zmíněné značky kvality.

Hezká fasáda ještě neznačí kvalitní péči, říká šéf Asociace poskytovatelů sociálních služeb

14. září 2021 16:24

Značka kvality v sociálních službách má za cíl ukázat jejich současným i potenciálním budoucím klientům, že v daných zařízeních mohou žít kvalitní život. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedl Jiří Horecký, prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky. „Hezká fasáda a hezky zařízená recepce často neznamenají přátelské vztahy, dobrou péči nebo partnerství,“ řekl Horecký.

Výrobky testujeme na půl milionu cyklů zavření, říká šéf výrobce dveří z Vysočiny

5. září 2021 16:50

Stavebnictví patří mezi odvětví, které je z hlediska běžného spotřebitele velmi náročné na rozlišení kvalitních materiálů a stavebních doplňků od těch nekvalitních. Zlepšit v tomto směru jejich pozici má za cíl značka Osvědčeno pro stavbu, která je součástí programu Česká kvalita, nad nímž má záštitu Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky. „Naše značka dává jistotu pro výrobce, projektanta i budoucího uživatele stavby,“ řekl v rozhovoru CNN Prima NEWS Petr Kučera, předseda představenstva Svazu zkušeben pro výstavbu, který je správcem uvedené značky.

Udělením značky garantujeme kvalitu i bezpečnost, říká tajemník nábytkářské asociace

1. září 2021 20:01

Na českém trhu působí mnoho domácích výrobců nábytku, kteří často čelí nekvalitní zahraniční konkurenci. Asociace českých nábytkářů proto od roku 2006 uděluje značku kvality Česká kvalita – Nábytek, která má spotřebitelům pomoci se v široké nabídce vyznat. „O jejím udělení nebo neudělení rozhoduje nezávislá komise složená z odborníků,“ řekl v rozhovoru CNN Prima NEWS Tomáš Lukeš, tajemník Asociace českých nábytkářů, která je správcem zmíněné značky.

Prací prášek pere, i když šetří přírodu, tvrdí držitel značky Ekologicky šetrný výrobek

25. srpna 2021 14:30

Čeští spotřebitelé jsou konzervativní a nějakou dobu jim trvá, než vyzkoušejí něco nového. Platí to prý o pracích a mycích prostředcích, které mají punc šetrnosti k životnímu prostředí. Skloubit šetrnost s účinností je ale možné. „Vždy jsme dbali na oboje,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Vojtěch Dostál, výkonný ředitel společnosti Eurona, která je držitelem značky Ekologicky šetrný výrobek. Tu spravuje Ministerstvo životního prostředí.

Prodlužovat životnost zboží je ekologické, tvrdí šéf Sdružení českých spotřebitelů

23. srpna 2021 10:01

Kdo chce získat pro svůj výrobek značku kvality Životnost plus, musí deklarovat jeho životnost alespoň sedm let. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedl Viktor Vodička, ředitel Sdružení českých spotřebitelů. „My výrobce ale neoceňujeme jen za to, že ve svých produktech nepoužívají takzvaná kazítka, ale i za to, že na životnost náležitě dbají, a chovají se tak k životnímu prostředí mnohem odpovědněji, než je na první pohled patrné,“ řekl. Jaké výhody spotřebitel získá nákupem zboží se značkou Životnost plus? A proč je vhodné, aby nám výrobek vydržel dlouho?

Národní program Česká kvalita

22. srpna 2021 20:11

Podle několika nezávislých průzkumů začínají čeští spotřebitelé údajně upřednostňovat stále častěji kvalitu před cenou a při výběru zboží a služeb dají přednost takovému produktu, který je označen značkou kvality. Náš trh to přibližuje k vyspělým státům, kde kvalita je jasnou volbou. Jak ale rozeznat na první pohled co kvalitní je a co není? Jak rozlišit značky, které opravdu garantují nákup kvalitního výrobku? Jak zabránit nákupu nekvalitních výrobků nebo služeb?

Pracovní obuv má být účelná, ale i hezká, říká její výrobce a držitel značky kvality

12. srpna 2021 08:55

Značka Komfortní obuv je v České republice poměrně mladá. Spotřebitelé se s ní mohou setkávat teprve pět let, a to třeba i u obuvi určené k práci. Pracovní obuv by totiž neměla být chápána jako součást vybavení, kterému není třeba věnovat pozornost. „Musíme si uvědomit, že v ní strávíme třetinu života, a tak bychom jejímu výběru měli věnovat stejnou pozornost jako jiným typům obuvi,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Robert Kunorza, ředitel společnosti Z-Style, která je držitelem značky Komfortní obuv.

Hlavní zprávy

Vojtěch zaútočil na neočkované. Kdybyste šli na vakcínu, opatření už by nebyla
Koronavirus

Vojtěch zaútočil na neočkované. Kdybyste šli na vakcínu, opatření už by nebyla

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) je přesvědčen, že by žádných protiepidemických opatření nebylo potřeba, kdyby se proočkovanost v České republice blížila 90 procentům, jako je tomu v některých jiných evropských zemích. „Kdybychom zvýšili proočkovanost, mohli bychom zítra zrušit všechna protiepidemická opatření,“ řekl Vojtěch v úterý během tiskové konference. Vzhledem k tomu, že nakažených rychle přibývá, to naopak vypadá, že Česko čekají další proticovidové restrikce.

Hádka mezi koaličními partnery: Prosazuje podrazáctví, obvinil Pirát Peksa kolegu ze STAN
Vláda

Hádka mezi koaličními partnery: Prosazuje podrazáctví, obvinil Pirát Peksa kolegu ze STAN

Vládní vyjednávání mezi koalicí Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) a uskupením Pirátů se Starosty pokračují. Stále není jisté, zda Piráti ve vládě chtějí být a kolik budou mít případně ministerstev. Podle senátora z hnutí STAN Zdeňka Hraby by vyjednavači měli reflektovat výsledky voleb bez ohledu na předem uzavřenou smlouvu. Ve vysílání CNN Prima NEWS se vůči jeho názoru ohradil Pirát Mikuláš Peksa.

reklama

Českou kvalitu nenahradíš

Program Česká kvalita je národním programem podpory prodeje kvalitních výrobků a poskytování kvalitních služeb. Program je v gesci Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky a zastřešuje 23 spotřebitelských značek pokrývajících různé segmenty trhu.

Cílem programu je usnadnit spotřebitelům orientaci při nákupu a ujistit je o tom, že výrobky a služby označené některou ze značek v programu jsou nezávisle kontrolovány, je u nich ověřována spokojenost zákazníků a kvalita výrobků a služeb je dlouhodobě kontrolována. Na objektivitu programu dohlíží Řídicí výbor složený z vládních, nevládních i spotřebitelských organizací.