Českou kvalitu nenahradíš

Nejnovější příspěvky k tématu

EDA cz – držitel značky Prověřená veřejně prospěšná organizace
Českou kvalitu nenahradíš

EDA cz – držitel značky Prověřená veřejně prospěšná organizace

EDA cz, z.ú. je nezisková organizace, která už víc než 30 let pečuje o rodiny dětí se zrakovým nebo kombinovaným postižením. Poradkyně Rané péče EDA jezdí přímo do rodin, kde pracují s dětmi i jejich rodiči. O to, aby se klientské děti cítily dobře například také ve škole, se od roku 2015 stará Speciálně pedagogické centrum EDA. Na podporu pečujících o děti s postižením či vážnou diagnózou, ale i všech, které zajímá téma “zdraví v ohrožení”, pak vznikla bezplatná krizová Linka EDA 800 40 50 60 .

Prověřená neziskovka Lata programy pro mládež, z. ú.

4. ledna 2022 17:19

Lata podporuje mladé lidi a rodiny v překonávání náročných životních situací a pomáhá jim najít vlastní cestu. Naší mottem je „Mladá generace, která to dá“. Tohle odvážné heslo pro nás znamená, že mladí lidé dokáží čelit výzvám, které jim život přináší a vyrůstají v rodině, která jim věří. Významnou součástí naší práce je prevence, především předcházení případným krizovým situacím.

Mezi mobilním operátorem a malou firmou nečiníme rozdíl, říká správce značky pro IT služby

26. prosince 2021 14:59

Již 15 let existence má za sebou značka Certifikované služby IT, jejímž smyslem je ukázat, které společnosti z odvětví informačních a komunikačních technologií své služby poskytují tak, jak je standardem ve vyspělém světě. „O značku mají zájem velké, střední a malé firmy, hlásí se o ni však i IT oddělení výrobních podniků,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Miroslav Sedláček, vedoucí certifikačního orgánu Elektrotechnického zkušebního ústavu. Certifikované služby IT jsou součástí programu Česká kvalita, nad nímž drží záštitu Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky.

Oranžová Tatra se nám zaplatila za půl roku. Retro hračky fungují, říká šéf Dino Toys

20. prosince 2021 18:06

K prosazení se na trhu s hračkami nestačí jen značka kvality. „Musíte mít dobrý nápad, který dobře zpracujete, kvalitní materiály a správnou obchodní strategii,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Jan Šlemín, výkonný ředitel výrobce hraček Dino Toys. Jeho společnost je zároveň držitelem značky Bezpečná a kvalitní značka, která je součástí programu Česká kvalita, nad nímž drží záštitu Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky.

Začalo to pletacím strojem v garáži, popisuje počátky firmy na ponožky její zakladatel

17. prosince 2021 10:43

Česko bylo po listopadu 1989 zaplavováno nekvalitním textilem ze zahraniční – zejména z asijské provenience. Značka QZ – Zaručená kvalita vznikla na podporu domácích textilních výrobců, kteří chtěli zahraniční konkurenci málo kvalitního oblečení čelit. „Chtěli jsme toto zboží od českého odlišit,“ řekla v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Ladislava Zaklová, výkonná ředitelka spolku Sotex Ginetex CZ, jenž je správcem zmíněné značky. „Zákazníky jsme museli dlouho přesvědčovat, aby nekoukal jen na cenu,“ doplnil Vladislav Moravec, majitel společnosti Moravec kvalitní ponožky.

Chráněný pracovní trh má být trampolínou či záchrannou sítí, říká šéfka nadačního fondu

14. prosince 2021 18:44

Značka Práce postižených říká, že na výrobku ze 75 procent pracovali lidé se zdravotním postižením. „Zaměstnavatel, který takové lidi zaměstnává, jim dává fér práci, férově je platí a mají férové podmínky a pracoviště přizpůsobené svému zdravotnímu postižení,“ řekla v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Lenka Kohoutová, předsedkyně správní rady Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Fond je vlastníkem značky Práce postižených, která je součástí programu Česká kvalita, nad nímž má záštitu Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky.

Značka ESČ zaručuje bezpečnost elektrických výrobků i jejich instalace, říká její správce

12. prosince 2021 19:51

Smyslem značky Kvalitní a bezpečná montáž – ESČ je dát zákazníkům garanci, že elektroinstalaci u nich provádí člověk, který použil správné postupy. „Značku může získat jak velká organizace, tak elektrikář, který se živí jako živnostník,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Miroslav Sedláček, vedoucí certifikačního orgánu Elektrotechnického zkušebního ústavu. Kvalitní a bezpečná montáž – ESČ je součástí programu Česká kvalita, nad nímž drží záštitu Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky.

Tomáš Prouza: Diamantová liga kvality není soutěž krásy, ale precizní hodnocení prodejen

9. prosince 2021 06:21

Soutěžit v Diamantové lize kvality mohou velcí i malí, řetězce i prodejny v nejmenší vesnici v Česku, ale také třeba cukrárny za Prahou. Za posledních pět let se zvětšil okruh soutěžících i kategorií. Poslední dva ročníky kvůli covidu neproběhly, Diamantová liga by však měla být v příštím roce obnovena. „Ukáže se také, kolik investic se do prodejen během covidu udělalo,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Tomáš Prouza, prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu, jenž je správcem značky Diamantová liga kvality, která je součástí programu Česká kvalita pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky.

Označení ESČ potvrzuje elektrickou bezpečnost výrobků. Je jedno z nejstarších na světě

1. prosince 2021 18:11

Zkratka ESČ má v Česku více než stoletou historii. Vznikla už za první republiky a u jejího zrodu stál průmyslník Emil Kolben. Dnes je součástí značky kvality Produktová certifikace ESČ, kterou do programu Česká kvalita zařadilo Ministerstvo průmyslu a obchodu. „Potvrzuje elektrickou bezpečnost výrobků elektrotechnického průmyslu,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Miroslav Sedláček, vedoucí certifikačního orgánu Elektrotechnického zkušebního ústavu, jenž je správcem této značky.

12. listopad jako Světový den kvality

12. listopadu 2021 20:48

Při příležitosti Světového dne kvality, který si každoročně připomínáme v měsíci listopadu, byl v pátek 12. listopadu 2021 hostem pořadu Nový den Pavel Vinkler, ředitel odboru podnikatelského prostředí a obchodního podnikání v MPO a 1. místopředseda Rady kvality ČR.

Design, kvalita a komfort se nevylučují

7. listopadu 2021 22:39

Kvalita, pohodlí, atraktivní design a zdravotní přínosy – to byly pojmy, které se v minulosti při výrobě obuvi ne vždy setkávaly. Bylo to často buď, anebo. V posledních několika letech však módní aspekty nepatrně ustupují do pozadí a zákazníci čím dál více při rozhodování o nákupu upřednostňují garantovanou kvalitu, pohodlí a zdravotní benefity dané obuvi. V obuvi totiž trávíme většinu dne a to, v jak moc kvalitní obuvi ji trávíme, rozhoduje velmi výrazně o našem zdravotním stavu. Obuv však nemá vliv nejen na naše chodidla, ale i na celkové držení těla, stav páteře, působí na svalstvo celého pohybového aparátu.

Hlavní zprávy

Češi pokračují ve čtvrtfinále v přesilovkové show. Třetí gól dal Němcům Krejčí
MS v hokeji 2022

Češi pokračují ve čtvrtfinále v přesilovkové show. Třetí gól dal Němcům Krejčí

 • Aktualizováno
 • Sedm skupinových zápasů je pryč a začíná se od nuly. Hokejový šampionát ve Finsku vstupil do vyřazovací fáze a česká reprezentace by ráda po 10 letech ukořistila některou z medailí. Čtvrtfinálovou překážkou je pro tým kapitána Romana Červenky Německo. Klíčové utkání začalo v Helsinkách v 15:20 a Češi vedou po druhé třetině zásluhou gólů Davida Pastrňáka. Romana Červenky a Davida Krejčího 3:0.

  ON-LINE: Ostřelování Charkova si vyžádalo čtyři mrtvé. Zůstaňte v krytech, prosí Ukrajinci
  Ukrajina

  Živě
  ON-LINE: Ostřelování Charkova si vyžádalo čtyři mrtvé. Zůstaňte v krytech, prosí Ukrajinci

  Invaze na Ukrajinu trvá už přes tři měsíce. Zelenskyj nechce postoupit území obsazené Ruskem, označil to za mnichovanství. Rusové dobyli 95 procent Luhanské oblasti, oznámil gubernátor. Ostřelování Charkova si vyžádalo 4 mrtvé a 7 zraněných. Podle Moskvy z přístavu v Mariupolu už odplulo pět cizích lodí. Kadyrov vyhrožuje Polsku. Putin prohlásil, že sankce Rusko posílily a stalo se největším vývozcem pšenice.

  Infobox

  Válka na Ukrajině

  sledujeme živě
  16:41

  Náměstek ministra obrany: Rusové útočí na ukrajinské pozice současně v různých oblastech

  16:28

  Ukrajinští vojáci připouštějí potíže, žádají o zbraně proti ruské převaze

  16:09

  Rusko zintenzivňuje útok na východě Ukrajiny, během jediného dne ostřeluje více než 40 osad a ohrožuje klíčové průmyslové město

  15:51

  Macron: Turecko by mělo respektovat volbu Švédska a Finska připojit se k NATO

  Českou kvalitu nenahradíš

  Program Česká kvalita je národním programem podpory prodeje kvalitních výrobků a poskytování kvalitních služeb. Program je v gesci Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky a zastřešuje 23 spotřebitelských značek pokrývajících různé segmenty trhu.

  Cílem programu je usnadnit spotřebitelům orientaci při nákupu a ujistit je o tom, že výrobky a služby označené některou ze značek v programu jsou nezávisle kontrolovány, je u nich ověřována spokojenost zákazníků a kvalita výrobků a služeb je dlouhodobě kontrolována. Na objektivitu programu dohlíží Řídicí výbor složený z vládních, nevládních i spotřebitelských organizací.