CNN Prima News Donald Trump

Donald Trump

Výpis příspěvků ke štítku „Donald Trump“

Drama u sídla Kongresu: Řidič vyšel z auta a začal střílet. Vůz vzplál, muž se zabil

14. srpna 2022 17:17

Zatím neznámý muž najel v neděli ráno automobilem do zátarasů u amerického Kapitolu, sídla Kongresu, ve Washingtonu. Začal pálit do vzduchu a nakonec obrátil zbraň proti sobě a zastřelil se, uvedla agentura AP s odvoláním na místní policii. Motiv jeho činu zatím není znám. Incident podle všeho trval jen několik vteřin, policisté ani nestihli palbu opětovat.

Rushdieho měl pobodat 24letý sympatizant íránského režimu. Narodil se libanonským emigrantům

12. srpna 2022 23:59
Aktualizováno

Útočníkem, který v New Yorku pobodal britského spisovatele indického původu Salmana Rushdieho, má být čtyřiadvacetiletý Hadi Matar z New Jersey. Podle agentury AP se narodil ve Spojených státech libanonským emigrantům. Příznivci íránské vlády na sociálních sítích čin oslavují a varují, že podobný osud čeká i další nepřátele islámu. Podle médií Matar sympatizuje s íránským režimem a Islámskými revolučními gardami.

Důvod prohlídky u Trumpa byl odhalen. FBI ho podezřívá z porušení zákona o špionáži

12. srpna 2022 21:31

Agenti Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) v pondělí v sídle exprezidenta Donalda Trumpa zajistili dokumenty s různými stupni utajení a o povolení k prohlídce žádali i kvůli podezření na porušení zákona o špionáži. Informace amerických médiích potvrdily povolení k prohlídce a seznam zabavených věcí, jež v pátek nechal zveřejnit soud na Floridě.

Americký ministr spravedlnosti prolomil mlčení. Schválil jsem prohlídku u Trumpa, řekl

11. srpna 2022 21:47

Americký ministr spravedlnosti Merrick Garland osobně schválil rozhodnutí požádat o povolení k domovní prohlídce v sídle exprezidenta Donalda Trumpa. Řekl to při čtvrtečním brífinku, který byl jeho prvním veřejným vystoupením od bezprecedentního zásahu Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) na Floridě. Média mezitím informují, že Trump před prohlídkou obdržel obsílku kvůli podezření, že u sebe stále má citlivé oficiální dokumenty.

Roztrhat a spláchnout. Trump se měl podivným způsobem zbavovat prezidentských dokumentů

10. srpna 2022 00:33

Reportérka The New York Times a spolupracovnice CNN Maggie Habermanová chystá knihu „Confidence Man“ (lze přeložit jako Muž sebevědomí), která pojednává o Donaldu Trumpovi. Právě autorka publikace zveřejnila snímky, které mají zachycovat dokument, jenž zničil sám bývalý americký prezident. Ručně psané zápisky měl roztrhat a hodit do záchodu, a ne jednou.

CNN: Ďábel je v detailech, obvinit Trumpa bude obtížné. Razie mu může posloužit v kampani

9. srpna 2022 10:49

Rozezlený exprezident Donald Trump, překvapený Joe Biden a Spojené státy v očekávání, co bude dál. Amerikou hýbe pondělní razie FBI ve floridském resortu Mar-a-Lago, který patří bývalé hlavě státu. Důvodem má být pokračující vyšetřování možného nekalého nakládání s tajnými dokumenty. Experti se teď zabývají otázkami, zda by mohl být Trump případně obviněn z trestného činu. To by rozhodně zkomplikovalo jeho další prezidentskou kandidaturu. Pokud se to nepodaří, může události v očekávané kampani naopak využít ve svůj prospěch.

Ukrajina měla přijmout Putinovy podmínky, řekl Trump. Od Zelenského poradce to pak schytal

6. srpna 2022 00:13

Ukrajina měla přijmout ruské podmínky, aby zabránila invazi. Taková slova pronesl bývalý americký prezident Donald Trump. Podle něj měl Kyjev uznat okupovaný poloostrov Krym za ruský a zavázat se k tomu, že se nepřipojí k Severoatlantické alianci (NATO). Politik pak zopakoval, že pokud by byl stále prezidentem USA, tak by k „žádné válce nedošlo“.

Česká krása se nezapře. Nejstarší Trumpova vnučka jde ve stopách Ivany, chtěly spolu do Zlína

5. srpna 2022 07:19

Půvab nevynesl československé rodačce Ivaně Zelníčkové pouze úspěšnou kariéru. Její krásy si později všiml i realitní magnát Donald Trump. V jejích stopách se nejen na módním molu vydává také nejstarší vnučka Ivany Trumpové, jež zemřela v polovině července. Z patnáctileté Kai Madison se stává nepřehlédnutelná žena, která rozhodně nezapře své geny. Své babičce se nápadně podobá jak zevnějškem, tak i zájmem o sport. I proto Kai na nedávném pohřbu pronesla krátkou řeč a neudržela slzy. Chtěla s babičkou vyrazit do Česka.