CNN Prima News Donald Trump

Donald Trump

Výpis příspěvků ke štítku „Donald Trump“

Ať Trump řekne, jak zastavit válku. Zelenskyj ho na CNN vyzval ke zveřejnění receptu na mír

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v rozhovoru pro CNN vybídl amerického exprezidenta Donalda Trumpa, aby představil svůj mírový plán, který by vyřešil válku na Ukrajině. Trump už dříve prohlásil, že by konflikt férově ukončil do 24 hodin. Zelenskyj ale namítl, že pokud by plán spočíval v ponechání ukrajinského území Rusům, o žádné mírové řešení nejde.

Největším protivníkem Bidena ve volbách je on sám. Prezidentův věk řeší už i demokrati

Demokratická strana se ve Spojených státech snaží za Joea Bidena postavit, zatímco můžeme sledovat jeho prudký pád preferencí. Jenže hlasy, že by současný šéf Bílého domu neměl znovu kandidovat na prezidenta, se už ozývají i z vlastních řad, píše Washington Post. Hlavním problémem má být Bidenův věk. Demokratická strana přitom žádného náhradníka nemá.

Ústavní žaloba na Bidena? Sněmovna reprezentantů spustila proces. Lhal americkému lidu, tvrdí

Republikánský předseda americké Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy dal v úterý souhlas se zahájením procesu ústavní žaloby (impeachmentu) na demokratického prezidenta Joea Bidena. Ten podle McCarthyho lhal americkému lidu o zahraničních aktivitách svého syna Huntera Bidena, informovaly tiskové agentury. Bílý dům odsoudil snahu o impeachment jako politicky motivovanou. Šance žaloby na úspěch jsou považovány za minimální.

Biden teď potřebuje Ukrajinu upozadit. Narkobaroni jsou pro USA větší problém, říká Zaorálek

Roli ve válce na Ukrajině by mohly sehrát i prezidentské volby ve Spojených státech. Prezident Joe Biden bude muset Ukrajinu upozadit, jelikož se ukazuje, že pro Američany jsou nyní důležitější jiné problémy, například boj proti mexickým narkobaronům. Uvedl to bývalý ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek (SOCDEM) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Podle dřívějšího šéfa diplomacie Cyrila Svobody (KDU-ČSL) se situace mění i v Evropě a je potřeba jednat, dokud je Západ sjednocený.

OBRAZEM: Trump není první. Slavné policejní fotky celebrit, které pily, loupily i vraždily

Drogy, alkohol, znásilnění, vraždy i nabádání ke vzpouře. Všechny tyto a mnohé další prohřešky mají celebrity na svědomí. Vedle notoricky známých průšvihářů, mezi které patří hráč amerického fotbalu O. J. Simpson, punker Sid Vicious nebo producent Phil Spector, se do střetu se zákonem dostaly i hvězdy vybavené div ne svatozáří. Prohlédněte si velkou galerii vězeňských fotografií slavných.

Kmoníček: Asii bude patřit 21. století. Česku ve Vietnamu pomáhá i naše diaspora vítězů

Asijské státy jsou dnes už natolik dominantní na poli výroby či počtu obyvatel, že 21. století bude patřit jim. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl český velvyslanec ve Vietnamu a bývalý ambasador v USA Hynek Kmoníček. Ocenil, že se Česko stalo významným partnerem jihoasijského státu, čemuž napomáhá i u nás žijící početná vietnamská menšina se svými potomky.

Trump definuje problémy USA. Na jeho souboj s Bidenem se ani já netěším, říká Kmoníček

Americký exprezident Donald Trump jednoznačně definuje nynější americké období a bude to pokračovat i v případě, že v nadcházejících prezidentských volbách v USA neuspěje. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl bývalý český velvyslanec ve Spojených státech Hynek Kmoníček. Nynější ambasador ve Vietnamu doplnil, že kontroverze vyvolává i nynější hlava státu Joe Biden, přičemž se zdá, že právě tato dvojice se ve volbách znovu utká o Bílý dům.

Hon na Donalda Trumpa? Show, která bývalému prezidentovi vyhovuje, shodují se experti

Návštěva věznice, posmutnělý pohled do objektivu, propuštění na kauci a bojovná řeč na letišti. Pro Donalda Trumpa už se jedná o téměř běžný den. Obvinění totiž čelí již počtvrté. Tentokrát kvůli tomu, že se snažil zmanipulovat průběh voleb ve státě Georgia, kde jej těsně porazil stávající prezident Joe Biden. „Všichni vědí, že jsem neudělal nic špatného,“ komentoval situaci exprezident. Povolání k soudům mu však u voličů spíše pomáhají, na čemž se shodli i oslovení amerikanisté ve vysílání CNN Prima NEWS.