reklama
CNN Prima News Donald Trump

Donald Trump

Výpis příspěvků ke štítku „Donald Trump“

Za útok na americký Kapitol si půjde sednout. „Šamana" odsoudili na 41 měsíců

17. listopadu 2021 18:41

Američan Jacob Chansley, známý také pod jménem Jake Angeli, který se stal jednou z hlavních tváří násilného vniknutí demonstrantů do sídla Kongresu, dostal za lednové události na Kapitolu 41 měsíců odnětí svobody. O rozhodnutí soudu informovala agentura Reuters. Snímky, které Chansleyho zachycují uvnitř Kongresu svlečeného do půl těla, s kožešinovou čepicí s rohy a motivem americké vlajky na obličeji, obletěly celý svět. Chansley se dříve přiznal k maření úředního postupu a je nyní ve vazbě

Trump obvinil Baldwina: Kameramanku zastřelil záměrně. Je to blázen, bije se s reportéry

6. listopadu 2021 15:47

Uplynuly už více než dva týdny od tragédie při natáčení westernu Rast, kdy herec Alec Baldwin omylem zastřelil kameramanku. Odpověď na otázku, proč se to stalo, je stále neznámá. Objevila se ale nová teorie. Podle ní by mohlo jít o sabotáž. Někdejší americký prezident Donald Trump má však jasno. Podle něj herec kameramanku zastřelil záměrně.

KOMENTÁŘ: Biden rok od zvolení – naděje slábnou. Stane se totéž i nové české vládě?

4. listopadu 2021 06:34

Je to rok od chvil, kdy jsem v ulicích Miami sledoval bouřlivé oslavy příznivců Joea Bidena – a často spíše „jen“ odpůrců Donalda Trumpa – jak se radují z volebního vítězství svého kandidáta v prezidentských volbách. V jejich tvářích se tehdy zračilo mnohé, převládala ale naděje. Dobro zvítězilo nad zlem, lepší zítřky přicházejí. V dalších měsících ale tahle radost slábla, až u mnohých zcela vyprchala. Stane se něco podobného i příznivcům v tuzemských volbách vítězných koalic – a často spíše „jen“ odpůrcům Andreje Babiše?

Voliči ve Virginii se odklonili od Bidena. Důležité volby jasně ovládli republikáni

3. listopadu 2021 13:58

Republikán a podnikatel Glenn Youngkin se stane novým guvernérem Virginie. Podařilo se mu porazit demokrata Terryho McAuliffa o více než o 70 tisíc hlasů. Youngkin se v kampani ostře vymezil proti výuce kritické rasové teorie ve školách i politice prezidenta Joea Bidena. Republikánům se navíc podařilo získat i křeslo viceguvernéra. Stane se jím Winsome Searsová, která bude vůbec první Afroameričankou v druhém nejvyšším voleném úřadu Virginie.

Zázračný koktejl. Jeden z mála účinných léků na covid ochrání proti těžkému průběhu

2. listopadu 2021 23:15

Lék na covid, který zachraňuje lidské životy. I tak by se daly popsat monoklonální protilátky, které jsou v boji proti koronaviru určené především pro rizikové skupiny. Před rokem pomohly překonat nákazu bývalému americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi, v Česku zase moderátorce Halině Pawlowské i herci Jiřímu Lábusovi.

Jak se zbavit trumpistů v politice? Porážka Babiše slouží jako vzor, tvrdí CNN

21. října 2021 21:35

Politické strany v Česku zahodily své názorové odlišnosti, aby mohly zformovat koalice s jediným cílem – porazit populistického magnáta Andreje Babiše. Tak hodnotí tuzemské sněmovní volby ve svém komentáři americká CNN. Babišova porážka může být podle ní návodem, jak odstavit od vlády i další příznivce takzvaného trumpismu ve světě.

reklama