CNN Prima News důstojník

důstojník

Výpis příspěvků ke štítku „důstojník“

Rusové se hromadně vzdávají. Co s nimi? Chtěli jsme je zabíjet, říká ukrajinský důstojník

20. října 2022 11:44

V ruské armádě bojující na Ukrajině se rozmáhá nový trend. Podle ukrajinského vojenského důstojníka Jaroslava Lysenka se totiž ruští vojáci hromadně vzdávají. Důvod je prostý, nemají motivaci bojovat. „Předávají si informace mezi sebou, jak se chovat, co zvednout. Byly situace, kdy se vzdávali s bílými trenkami v ruce. Jiný voják zas vyšel s polystyrenem v ruce,“ popsal důstojník.

Putin přišel o další dva velitele. Na Ukrajině padli mladý „Hrdina Ruska“ a náčelník štábu

11. června 2022 05:43

Rusové přišli na Ukrajině o další dva důstojníky, a to v jediný den. Smrt Vadima Gerasimova a Ruslana Širina byla oznámena ve čtvrtek. Muži tak rozšířili nelichotivou Putinovu bilanci na 52 mrtvých plukovníků od začátku invaze na Ukrajinu. Ruští velitelé často doplácí na neschopnost svých vojáků a mnohdy musí přímo na frontovou linii.

Русские ведут себя бесчеловечно, сказал украинский командир и описал охоту на солдат врага

20. května 2022 15:03

Украина обороняется от российского вторжения уже более 80 дней. На протяжении всей войны Донбасс находится в центре интересов России. По данным генштаба украинская армия за последние 24 часа отразила 12 атак врага на Донецком и Луганском фронтах. О ходе боев поговорил со старшим лейтенантом украинской армии Александром корреспондент CNN Prima NEWS Матиаш Зрно.

Rusové se chovají nelidsky, říká ukrajinský velitel a popisuje lov na ruské vojáky v lesích

19. května 2022 19:11

Už přes 80 dní se Ukrajina brání ruské invazi. Po celou dobu války se v centru ruského zájmu nachází Donbas. Podle generálního štábu ukrajinská armáda jen za posledních 24 hodin odrazila na doněcké a luhanské frontě dvanáct nepřátelských útoků. O průběhu bojů mluvil s ukrajinským nadporučíkem Alexandrem reportér CNN Prima NEWS Matyáš Zrno.

Každý pátý potvrzený padlý voják je důstojník. Ruští velitelé jsou přitom páteří armády

6. dubna 2022 14:53

V Rusku každý den pohřbívají vojáky, kteří zahynuli na Ukrajině, napsala ve středu ruská pobočka BBC. Britská veřejnoprávní stanice zároveň zanalyzovala dostupné informace o padlých ruských vojácích a dospěla k závěru, že zhruba 20 procent identifikovaných zabitých členů ruských ozbrojených sil jsou důstojníci. Ruské ministerstvo obrany naposledy 25. března připustilo 1 351 zabitých vojáků na Ukrajině. Ukrajinská armáda uvádí výrazně vyšší počet ruských ztrát, a sice přes 18 600 vojáků.

A takhle bychom obsadili Pobaltí. Ruský důstojník v televizi představil mrazivý scénář

18. března 2022 07:47

Bývalý ruský vysoký důstojník popsal mrazivý scénář, podle něhož by armáda Vladimira Putina mohla obsadit členské státy NATO Lotyšsko, Litvu a Estonsko a zabrala by i část neutrálního Švédska. Tisíce vojáků NATO se v současné době účastní cvičení v blízkosti ruských hranic a připravují se plány na jejich stálou přítomnost ve východní Evropě.

Putin přišel o dalšího důstojníka. Zabili jsme generálmajora Miťajeva, oznámila Ukrajina

16. března 2022 09:57

Ukrajina oznámila zabití dalšího vysoce postaveného příslušníka ruských ozbrojených sil, již čtvrtého od začátku ruské invaze. Generálmajor Oleg Miťajev zahynul v úterý při útoku na Mariupol, uvedl poradce ukrajinského ministerstva vnitra Anton Heraščenko. Na Telegramu zveřejnil fotografii těla, které podle něj patří zabitému. Ruská strana úmrtí nepotvrdila.

Vojáci ničí fašistické zrůdy. Jde o triumf ruských zbraní, křičel v televizi moderátor

10. března 2022 23:39

Na internetu se objevilo video z rozhovoru ruského důstojníka pro ruskou televizní stanici Zvezda. Voják v něm žádal, aby se oběti války na Ukrajině uctily minutou ticha. Moderátor ale nesouhlasil. „Naši vojáci ničí fašistické zrůdy. Jde o triumf ruských zbraní,“ prohlásil v pořadu. Na informování o válce na Ukrajině dohlíží v Rusku cenzurní úřad.