CNN Prima News důstojník

důstojník

Výpis příspěvků ke štítku „důstojník“

Waters má problém: Němci ho vyšetřují kvůli nacismu. Vadí jim kostým, který měl i v Praze

Policie v Berlíně vyšetřuje spoluzakladatele britské rockové kapely Pink Floyd Rogera Waterse kvůli možnému šíření nenávisti proti určité náboženské, národnostní nebo etnické skupině. Informuje o tom internetový portál týdeníku Der Spiegel. Případ souvisí s Watersovým koncertem z minulého týdne, na kterém vystoupil v černém kabátu s červenou páskou na paži. Tento kostým podle mluvčího policie připomínal uniformu, jakou nosili důstojníci nacistické organizace SS.

Rusové se hromadně vzdávají. Co s nimi? Chtěli jsme je zabíjet, říká ukrajinský důstojník

V ruské armádě bojující na Ukrajině se rozmáhá nový trend. Podle ukrajinského vojenského důstojníka Jaroslava Lysenka se totiž ruští vojáci hromadně vzdávají. Důvod je prostý, nemají motivaci bojovat. „Předávají si informace mezi sebou, jak se chovat, co zvednout. Byly situace, kdy se vzdávali s bílými trenkami v ruce. Jiný voják zas vyšel s polystyrenem v ruce,“ popsal důstojník.

Русские ведут себя бесчеловечно, сказал украинский командир и описал охоту на солдат врага

Украина обороняется от российского вторжения уже более 80 дней. На протяжении всей войны Донбасс находится в центре интересов России. По данным генштаба украинская армия за последние 24 часа отразила 12 атак врага на Донецком и Луганском фронтах. О ходе боев поговорил со старшим лейтенантом украинской армии Александром корреспондент CNN Prima NEWS Матиаш Зрно.

Každý pátý potvrzený padlý voják je důstojník. Ruští velitelé jsou přitom páteří armády

V Rusku každý den pohřbívají vojáky, kteří zahynuli na Ukrajině, napsala ve středu ruská pobočka BBC. Britská veřejnoprávní stanice zároveň zanalyzovala dostupné informace o padlých ruských vojácích a dospěla k závěru, že zhruba 20 procent identifikovaných zabitých členů ruských ozbrojených sil jsou důstojníci. Ruské ministerstvo obrany naposledy 25. března připustilo 1 351 zabitých vojáků na Ukrajině. Ukrajinská armáda uvádí výrazně vyšší počet ruských ztrát, a sice přes 18 600 vojáků.