CNN Prima News Eredivisie

Eredivisie

Výpis příspěvků ke štítku „Eredivisie“

Ptáčci musí pryč. Ajax narazil u UEFA s alternativními dresy na počest Boba Marleyho

Když fotbalový Ajax Amsterdam představil v srpnu třetí sadu dresů, jeho e-shop potkal kolaps. O černé trikoty se zelenými, žlutými a červenými proužky byl enormní zájem nejen mezi fanoušky nizozemského klubu, ale také mezi komunitou z celého světa. Odkaz na Boba Marleyho zkrátka zafungoval skvěle. Ovšem Ajax musel povedený kousek podrobit změně. Organizace UEFA totiž měla na základě jednoho zvláštního pravidla problém s nepatrným detailem.

Robben se po dlouhých trablích dočkal odměny. Pak se rozbrečel v emotivním rozhovoru

Už to vypadalo, že je načase říct veleúspěšné kariéře sbohem. Fotbalista Arjen Robben se loni v létě vrátil do mateřského klubu, tedy nizozemského Groningenu. Až do tohoto víkendu však nastoupil v základní sestavě jen jednou – plnohodnotný comeback mu hatilo zranění. V neděli proti Emmenu nicméně ukázal, že ještě nic ze svého umu nezapomněl. A když byl po utkání tázán na potenciální účast na Euru, rozbrečel se.

Galásek o Ibrahimovicovi: Svérázná povaha. Chtěl slyšet, že je lepší než Koller

Diskuze o tom, kdo je nejlepším fotbalistou současnosti jsou takřka nekonečným příběhem, ve kterém se hádá tábor „Lionel Messi“ se zastánci jména „Cristiano Ronaldo“. Pokud ale přijde řeč na nejzajímavějšího hráče, fanoušci pravděpodobně ukážou na Zlatana Ibrahimovice. Zblízka měl možnost švédskou ikonu potkat bývalý český reprezentant Tomáš Galásek, který s „Ibrou“ strávil tři roky v Ajaxu Amsterdam. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, jaký byl útočník narozený v Malmö svéráz už v mládí.

Nemilosrdná a rekordní poprava. Nizozemský Ajax rozdrtil ligového soupeře 13:0

Amsterdamský masakr kulatým nesmyslem. Tak by se dalo nazvat počínání fotbalistů Ajaxu na hřišti VVV-Venlo v rámci nejvyšší nizozemské soutěže Eredivisie. „Potomci bohů“ se se soupeřem absolutně nepárali a porazili ho 13:0. Obhájci ligové trofeje zaznamenali rekordní vítězství v šedesátileté historii ligy. K demolici nejvýznamněji přispěl pětigólový Lassina Traoré.

Reklama na sexuální pomůcky na dresy nesmí. FC Emmen má zakázáno propagovat sponzora

Už se těšili, jak si každou sezonu přijdou na půl milionu eur (přibližně 13,4 milionu korun). Fotbalový klub Emmen z nizozemské nejvyšší soutěže Eredivisie se dohodl na partnerství se společností EasyToys vyrábějící sexuální pomůcky. Dostanou však danou sumu v případě, že nemohou firmu propagovat na svých dresech? Spolupráce se ani trochu nelíbí Nizozemskému fotbalovému svazu (KNVB).