reklama
CNN Prima News Ester Ledecká

Ester Ledecká

Výpis příspěvků ke štítku „Ester Ledecká“

Ženy vládnou nad muži. Kolik milionů vydělaly za uplynulou sezonu nejlepší lyžařky?

Rozdíly v platech mezi muži a ženami, anglicky nazývané gender pay gap, jsou palčivým tématem napříč společností. Ve sportu ale často převažuje z hlediska finanční odměny rovnoprávnost, alpské lyžování není výjimkou a ona propast je zasypávána. Paradoxně si v čerstvé uplynulé sezoně hned tři závodnice vydělaly více než nejlepší muž Alexis Pinturault. A kolik vydařený ročník na sjezdovkách „hodil“ české star Ester Ledecké?

Ledecký: Život už nebude stejný. Někteří nebudou chtít ani sedět vedle cizích lidí

Otec slavné sportovkyně Ester Ledecké, hudebník Janek Ledecký, ve vysílání CNN Prima NEWS přiznal, v čem ho pandemie velmi změnila. „Až krize skončí a začneme zase hrát, budu si vážit každého jednotlivého koncertu. To bude nový zážitek, nikdy jsem nečekal, že to pro mě bude tak důležité,“ přiznal. Nemyslí si ale, že se život vrátí do doby před koronavirem.

Na poslední chvíli velká změna. Ledecká vynechá mistrovství světa ve snowboardingu

Velká škoda. Ester Ledecká měla v pondělí útočit na zlato na mistrovství světa ve snowboardingu, ve kterém vyhrála olympiádu v Pchjongčchangu a v paralelních disciplínách dvakrát ovládla také mistrovství světa. Nakonec celý šampionát ve slovinské Rogle musí vzdát. O účast ji připravilo nespecifikované zranění z dopoledního tréninku. Uvedla to agentura Sport Invest, která českou závodnici zastupuje.

Jak se lyžařská ikona Shiffrinová postila téměř ke zlatu. Po super-G chce dokonat dílo

Mikaela Shiffrinová pokazila medailovou radost českým fanouškům. Byla to právě americká fenomenální lyžařka, která v super-G na mistrovství světa v italské Cortině d'Ampezzo skončila o titěrných šest setin vteřiny na bronzové příčce před Ester Ledeckou. Shiffrinová sice byla úřadující šampionkou v superobřím slalomu, nicméně rychlostní disciplínu jela poprvé po dlouhých 382 dnech. Párkrát si zatrénovala a hned z toho byl osmý cenný kov ze světové akce.

Kdy už konečně Ledecká vyrazí za světovým zlatem? Počasí mění program šampionátu

Touto dobou už jsme měli znát nové mistryně a mistry světa alpského lyžování ve čtyřech disciplínách. Počasí v italské Cortině d'Ampezzo ale zatím nedovolilo vyjet na trať ani jednomu závodníkovi. Pokud se umoudří, šampionát naostro začne ve čtvrtek 11. února soutěží žen v superobřím slalomu. Rovněž další program doznal řady změn, podívejte se.

Ledecká a spol. mají smůlu. Hustá mlha nedovolila odstartovat MS závodem super-G

Počasí nadále komplikuje světový šampionát ve sjezdovém lyžování v italské Cortině d'Ampezzo. Víkendová sněhová nadílka donutila pořadatele odložit pondělní alpskou kombinaci žen, teď v úterý zase museli odpískat ženský závod super-G. Tedy silnou disciplínu Češky Ester Ledecké, která superobří slalom vyhrála na olympiádě v Pchjongčchangu a dařilo se jí v něm i v aktuálním ročníku Světového poháru.

reklama