reklama

FAČR

Výpis příspěvků ke štítku „FAČR“

Tresty v kauze Berbr: Vyšehrad končí v ČFL, tři sudí dostali osmiletý zákaz

21. prosince 2021 14:42

Etická komise Fotbalové asociace České republiky (FAČR) udělila tresty v korupční kauze okolo bývalého svazového předsedy Romana Berbra. Komise vyloučila FK Slavoj Vyšehrad ze třetí nejvyšší fotbalové soutěže ČFL. Pražský klub může od příští sezony startovat až v páté nejvyšší soutěži, tedy v pražském přeboru. Rozhodčí Zdeněk Koval, Jiří Musil a Miloš Vitner nesmí osm let působit ve fotbale. Miroslav Svoboda má na rok a půl zakázáno zastávat funkci delegáta.

Tragikomické Berbrovy perly z odposlechů: Nejvyšší Číňan Tvrdík, Asiati i suchý záchod

13. prosince 2021 17:21

Roman Berbr dostal od kriminalistů přezdívku „Dirigent“. A není se čemu divit. V policejních spisech s odposlechy bývalého místopředsedy FAČR je všudypřítomné osobité dirigování všech možných funkcionářů a zainteresovaných osob plné vulgárních výrazů. V článku naleznete přehled kuriózních hlášek muže, který čeká na verdikt v kauze táhnoucí se od loňského října.

Pls help, žádal Mynář Berbra o přízeň fotbalových rozhodčích. Popravčí četa nepřijela

10. prosince 2021 16:34

V policejním spisu ke kauze bývalého místopředsedy Fotbalové asociace ČR (FAČR) Romana Berbra, který spolu s dvěma desítkami lidí čelí stíhání kvůli údajné korupci a ovlivňování výsledků druhé a třetí ligy, podle webu Seznam Zprávy figuruje jméno vedoucího prezidentské kanceláře Vratislava Mynáře. Berbra požádal o pomoc, která se podle vyšetřovatelů týkala podpory či ochrany prvoligového klubu 1. FC Slovácko před rozhodčími. V tom smyslu, aby sudí klubu neublížili. Mynář odmítl na dotazy webu prostřednictvím mluvčího prezidentské kanceláře odpovědět.

Pelta ovlivňoval dotace pro sport, rozhodl soud. Dostal nepravomocně šest let vězení

26. listopadu 2021 10:34

Miroslav Pelta i exnáměstkyně ministerstva školství Simona Kratochvílová jsou v dotační kauze vinní. Bývalý šéf českého fotbalu dostal šest let vězení nepodmíněně a pětimilionovou pokutu, jeho někdejší milenka o půl roku více. Jde o nepravomocný rozsudek. Pelta měl před lety těžit ze vztahu s Kratochvílovou a díky ní dostat pro fotbalovou asociaci více peněz. Soud zároveň osvobodil předsedu České unie sportu Miroslava Janstu, sekretáře unie Jana Boháče i exředitele ministerského odboru sportu Zdeňka Břízu.

Nad Berbrem se ještě více setmělo. Ve vězení může být mnohem déle, než se čekalo

18. listopadu 2021 17:50

Závadné činy Romana Berbra v českém fotbale měly mít podle původních předpokladů hodnotu až šesti let a osmi měsíců za mřížemi. Vyšetřování však horní hranici odnětí svobody takřka zdvojnásobilo. Ukázalo se totiž, že bývalý místopředseda FAČR zpronevěřil více než milion korun a byl vedoucím činitelem organizované zločinecké skupiny, jak informoval web iSport.cz.

Česko má s UEFA velké plány. Chce finále Konferenční ligy i pořádání kongresu

21. října 2021 19:49

Vrcholní zástupci Fotbalové asociace ČR v čele s předsedou Petrem Fouskem se v minulých dnech setkali se šéfem UEFA Aleksanderem Čeferinem. V sídle evropské fotbalové asociace v Nyonu usilovali mimo jiné o kandidaturu na pořadatelství budoucího finále Evropské konferenční ligy a také požádali o možnost organizovat kongres UEFA. Čeferin následně přijal pozvání do Česka, kam by měl zavítat v příštím roce.

Před rokem se Berbr z vazby rozloučil s fotbalem. Co všechno se od té doby změnilo?

19. října 2021 18:22

Přesně před rokem rezignoval na všechny funkce v českém fotbale muž vzbuzující dlouhé roky kontroverze. Roman Berbr neopustil posty v čele s místopředsedou FAČR zčistajasna – o tři dny dříve ho totiž kvůli rozsáhlé úplatkářské aféře zatkla policie. Co všechno se po pádu funkcionáře přezdívaného „Lord Voldermort“ v jeho někdejším království událo a jak probíhá proces „deberbrizace“?

Kauza sportovních dotací: Státní zástupce chce pro Peltu 9 let za mřížemi a tučnou pokutu

12. října 2021 11:26
Aktualizováno

Začíná být jasno, jaké by mohly být důsledky kauzy sportovních dotací. Systém rozdělování peněz byl podle bývalých úředníků ministerstva školství chaotický a neexistovala v něm pravidla. Hlavními aktéry problematického nakládání s financemi jsou i bývalý předseda FAČR Miroslav Pelta a šéf České unie sportu (ČUS) Miroslav Jansta. Státní zástupce chce nyní pro někdejšího bosse českého fotbalu devět let vězení a pokutu 25 milionů korun.

Volba předsedy FAČR: Novým šéfem fotbalu je Fousek, Poborského porazil ve 2. kole

3. června 2021 16:19
Aktualizováno

Na 23. valné hromadě FAČR v Nymburce byl zvolen nový šéf českého fotbalu. Dosavadního předsedu Martina Malíka střídá Petr Fousek, který ve druhém kole porazil jediného protikandidáta Karla Poborského. Vítěz získal 106 hlasů, poražený bývalý fotbalista s velkým renomé bral 91 hlasů. Klíčový byl velmi jednoznačný názor moravské komory.

reklama