reklama

FAČR

Výpis příspěvků ke štítku „FAČR“

Češi před zápasem ve Walesu nepoklekli. K boji proti rasismu se přihlásili jinak

Čeští fotbalisté se před začátkem utkání kvalifikace mistrovství světa nepřipojili k domácím Velšanům, kteří před výkopem poklekli na podporu hnutí Black Lives Matter (Na černošských životech záleží). Reprezentanti vyjádřili v Cardiffu svůj boj proti rasismu i dalším projevům nesnášenlivosti, xenofobie či antisemitismu tak, že ukázali na nápis na rukávu dresu, odkazující na kampaň s názvem UEFA Respect.

Slavia Kúdelovi zápas s Walesem kvůli bezpečnosti zatrhla, stoper by i tak měl hrát

Vzhledem ke stále turbulentní situaci, kterou řeší Slavia Praha a zejména pak její defenzivní opora Ondřej Kúdela, vršovický klub stoperovi zakázal, aby s reprezentací odletěl na poslední zápas první části kvalifikace na mistrovství světa. „Sešívaní“ se báli, že by Kúdela nemusel být po příletu do Walesu v bezpečí. Podle webu iSport.cz ale momentálně platí, že 34letý fotbalista utkání odehraje.

Odmítáme rasismus i předpojatost vůči hráčům ze střední Evropy, vzkazuje FAČR do Skotska

Předseda Fotbalové asociace České republiky (FAČR) Martin Malík oceňuje postup fotbalové Slavie a věří ve spravedlivé rozhodnutí ohledně událostí zápasu pražského celku na půdě skotského Glasgow Rangers v rámci Evropské ligy. UEFA vyšetřuje možné rasistické urážky stopera Pražanů Ondřeje Kúdely, ale zejména možné napadení slavistického hráče jeho skotským protějškem v útrobách stadionu po zápase. Skotská fotbalová asociace se záložníka Rangers černé pleti Glena Kamary razantně zastává.

reklama