Fantastický Krpálek. Český judista ovládl Grand Prix v Záhřebu ve váze nad 100 kilo

Judista Lukáš Krpálek vyhrál Grand Prix v Záhřebu. Dvojnásobný olympijský vítěz ve finále váhy nad 100 kg porazil Hjogu Otu z Japonska. Na turnaji této kategorie zvítězil popáté a navázal na letošní květnový triumf v Linci.

Dvaatřicetiletý Krpálek v chorvatské metropoli postupně porazil Rumuna Vladuta Simionesca, Srba Igora Vracara, Amadoua Meiteho z Francie a v semifinále zvládl i duel s Munirem Ertugem z Turecka.

Úřadující vicemistr světa v nižší váze do 100 kg si v Záhřebu vynahradil zklamání ze začátku srpna, kdy na Masters v Budapešti vypadl už v prvním kole.

Ve váze do 90 kg skončil David Klammert s bilancí jedné výhry a jedné porážky. Po volnu v prvním kole porazil Fabiana Kansyho z Německa, další souboj s Rakušanem Thomasem Scharfetterem už nezvládl.