CNN Prima News Záhřeb

Záhřeb

Výpis příspěvků ke štítku „Záhřeb“

Kam na zajímavé adventní trhy v Evropě? Čedok nabízí německou klasiku i vánoční pohodu u moře

Každoročně s klienty vyrážíme za vánoční atmosférou jak do sousedních zemí, tak i do vzdálenějších destinací, letos jsme nabídku rozšířily také o další vlakové či letecké zájezdy v období adventu. Pořádáme v předvánočním období řadu autobusových jednodenních zájezdů například do Vídně, Drážďan, Norimberku nebo do Vratislavy. Tyto výlety se pohybují od 520 korun za osobu a účastní se jich i český průvodce. Letos připravujeme také zájezd za Popelkou a adventem na zámku Moritzburg s návštěvou pevnosti Königstein.

Bouřky v Chorvatsku si vyžádaly životy tří lidí. Oběť hlásí i turistická oblast ve Slovinsku

Bouře se silným větrem a vydatnými srážkami si ve středu na území Chorvatska a Slovinska vyžádaly životy nejméně čtyř lidí. Velmi silná bouřka zasáhla chorvatské hlavní město Záhřeb, ve kterém zahynuli dva lidé. Bouře vyvracela stromy a způsobila přerušení dodávek proudu také v Bosně a Hercegovině. Varování před špatným počasím vydaly úřady rovněž v Srbsku. O tématu informovala agentura AP.

Nová vyhláška v Chorvatsku. Ve Splitu můžete vyfasovat tisícové pokuty, varuje český diplomat

Chorvatsko bojuje proti neukázněným turistům. Od letošního roku proto platí vyhláška, která se zaměřuje na přestupky proti veřejnému pořádku. Vedoucí konzulárního úseku velvyslanectví ČR v Záhřebu Tomáš Stolina v pořadu 360° na CNN Prima NEWS upozornil, že za přestupky hrozí pokuty až do výše 300 eur, tedy zhruba 7 100 korun. Přiblížil také ceny, které se od minulého léta mohly lehce zvýšit.