CNN Prima News Záhřeb

Záhřeb

Výpis příspěvků ke štítku „Záhřeb“

Tragická nehoda autobusu v Chorvatsku: Zemřelo 12 lidí, desítky se vážně zranily

6. srpna 2022 09:12
Aktualizováno

Dvanáct lidí zemřelo při nehodě polského autobusu, která se stala v sobotu ráno na dálnici A4 několik desítek kilometrů severně od Záhřebu. Dalších 32 cestujících utrpělo zranění, 19 z nich těžká, informoval chorvatský ministr zdravotnictví Vili Beroš. Mluvčí polského ministerstva zahraničí Lukasz Jasina v televizi TVN24 potvrdil, že všechny oběti jsou polskými občany. Podle polského premiéra Mateusze Morawieckého šlo o poutníky, kteří cestovali do Medžugorje v Bosně a Hercegovině.

Do Chorvatska s eurem: Země splnila všechny podmínky. Od kdy může přejít na novou měnu?

1. června 2022 17:03

Chorvatsko udělalo klíčový krok na cestě k tomu, aby od ledna příštího roku mohlo jako svou měnu začít používat euro. Evropská komise dospěla k závěru, že země plní všechna potřebná kritéria a může se za sedm měsíců stát dvacátým členem eurozóny. Chorvatský parlament již potřebný zákon schválil a definitivní slovo budou mít v červenci členské země, jejichž souhlas by měl být spíše formalitou.

Dron, který spadl v Záhřebu, nesl leteckou pumu. Chorvati znají výsledky vyšetřování

24. března 2022 19:08

Vojenský bezpilotní letoun, který se před dvěma týdny zřítil v Chorvatsku, nesl leteckou pumu s rozbuškou. Není ale jasné, zda puma obsahovala výbušninu, uvedl ve čtvrtek web Balkan Insight, který citoval první závěry vyšetřování. Chorvatská média tento týden informovala, že odborníci v troskách dronu nenašli stopy výbušniny.

Čech posílá drony proti ruskému agresorovi. Nepřátele monitorují i likvidují

16. března 2022 06:39

Když Alex Novotný přemýšlel, jak pomoci Ukrajině v boji proti ruské invazi, měl hned jasno. Spoluzakladatel společnosti DronPro vsadil na obor, kterému dokonale rozumí: Válkou zasažené zemi posílá drony. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, že bezpilotní letouny umí v moderních konfliktech nepřátele monitorovat i likvidovat, čím dál větší roli mají však i v civilním prostředí – za nějaký čas je prý budeme používat místo aut.

Zřícený dron v Záhřebu nesl 120kilovou bombu, tvrdí Chorvaté. Katastrofě zabránila náhoda

14. března 2022 13:06

Bezpilotní letoun, který se minulý týden za dosud nevyjasněných okolností zřítil na okraji Záhřebu, nesl leteckou pumu o váze až 120 kilogramů. Katastrofě zabránilo to, že spadl do měkké půdy a nálož vybuchla pod zemí. Informovala o tom veřejnoprávní stanice HRT s odvoláním na zdroj z chorvatského ministerstva obrany.