CNN Prima News Lukáš Krpálek

Lukáš Krpálek

Výpis příspěvků ke štítku „Lukáš Krpálek“

Zbyněk Vlček reaguje na kritiku své premiéry v Oktagonu: Dokážu nabídnout, co jiní ne

Jako by měl Ken z Barbie hrát v dalším pokračování Postradatelných (The Expendables). Tak nějak vnímají někteří fanoušci Oktagonu, že se do řad zápasníků této organizace zařadí Zbyněk Vlček, který se proslavil zejména coby ženami oblíbený soutěžící z „ostrova lásky“. Jenže dvaadvacetiletý inlfuencer má za sebou 14 let juda a pár zápasů v amatérském MMA. Svým výkonem tak může na turnaji Oktagon 45 v pátek 28. července na pražské Štvanici diváky překvapit.

Krpálek na další zlato nedosáhl. Po třetím trestu v nastavení skončil na mistrovství druhý

Judista Lukáš Krpálek má světové stříbro. Dvojnásobný olympijský vítěz na třetí světový titul nedosáhl. Ve finále kategorie do 100 kilogramů podlehl Armanu Adamjanovi, který mohl na šampionátu startovat díky nedávnému rozhodnutí mezinárodní federace IJF povolit vybraným ruským judistům účast v neutrálních barvách. Český sportovec dotáhl duel do prodloužení, ale pak dostal třetí napomenutí a prohrál.

Zeman po dvou letech předal státní vyznamenání. Zastal se Bohdalové, ocení Zelenského

Prezident Miloš Zeman ve Vladislavském sále na Pražském hradě po několika odkladech předal více než 60 osobnostem státní vyznamenání. Mezi oceněnými byli vědci, podnikatelé, vojáci, politici, umělci i sportovci. Hlava státu nad rámec avizovaných osobností ocení nejvyšším státním vyznamenáním také ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Zeman vyzdvihl jeho odvahu a statečnost. Ceremoniály se v posledních dvou letech nekonaly kvůli pandemii a Zemanově hospitalizaci. Ve Vladislavském sále se ho zúčastnilo asi 600 hostů.

Káva a pak tři salta s pěti vruty. Můj skok předběhl dobu, říká Valenta 20 let poté

V americkém středisku Deer Valley panovalo 19. února roku 2002 ideální počasí. To byl základ pro to, aby akrobatický lyžař Aleš Valenta mohl vystřihnout abnormálně obtížný skok, který měl v šuplíku jako jediný na světě. Našroubovat do tří salt místo čtyř vrutů pět bylo zkrátka něco revolučního. Je to přesně 20 let, co se rodák ze Šumperka roztočil do obrovské vrtule, úspěšně dopadl a o den později se mu na krku houpala zlatá medaile z olympijských her v Salt Lake City.