CNN Prima News Lukáš Krpálek

Lukáš Krpálek

Výpis příspěvků ke štítku „Lukáš Krpálek“

Zlato pro Krpálka. Judistický šampion triumfoval na Grand Slamu v Abú Dhabí

23. října 2022 17:22

Dvojnásobný olympijský vítěz Lukáš Krpálek zapsal do své veleúspěšné kariéry další úspěch. Na Grand Slamu v Abú Dhabí triumfoval poté, co ve finále váhové kategorie nad 100 kilogramů porazil na ipon Nizozemce Jura Spijkerse. Předtím 31letý judista vyřadil Itala Sylvaina Lorenza Agra, Slovince Eneje Mariniče a Temura Rachimova z Tádžikistánu.

Zeman po dvou letech předal státní vyznamenání. Zastal se Bohdalové, ocení Zelenského

7. března 2022 21:45

Prezident Miloš Zeman ve Vladislavském sále na Pražském hradě po několika odkladech předal více než 60 osobnostem státní vyznamenání. Mezi oceněnými byli vědci, podnikatelé, vojáci, politici, umělci i sportovci. Hlava státu nad rámec avizovaných osobností ocení nejvyšším státním vyznamenáním také ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Zeman vyzdvihl jeho odvahu a statečnost. Ceremoniály se v posledních dvou letech nekonaly kvůli pandemii a Zemanově hospitalizaci. Ve Vladislavském sále se ho zúčastnilo asi 600 hostů.

Káva a pak tři salta s pěti vruty. Můj skok předběhl dobu, říká Valenta 20 let poté

19. února 2022 07:02

V americkém středisku Deer Valley panovalo 19. února roku 2002 ideální počasí. To byl základ pro to, aby akrobatický lyžař Aleš Valenta mohl vystřihnout abnormálně obtížný skok, který měl v šuplíku jako jediný na světě. Našroubovat do tří salt místo čtyř vrutů pět bylo zkrátka něco revolučního. Je to přesně 20 let, co se rodák ze Šumperka roztočil do obrovské vrtule, úspěšně dopadl a o den později se mu na krku houpala zlatá medaile z olympijských her v Salt Lake City.

Jágr se pochlubil silvestrovskou fotkou se svou milou. Dostal ten nejsladší novoroční dárek

1. ledna 2022 19:55

Rok 2021 byl pro některé české sportovce ve znamení velkolepých úspěchů. Mnozí z nich se k vybojovaným medailím a titulům vrátili i ve svých novoročních zdravicích. Judista Lukáš Krpálek poděkoval za přízeň fanoušků, tenistka Kateřina Siniaková popřála vše nejlepší z Austrálie. Hokejista Jaromír Jágr byl zase o něco stručnější a vkročil do roku 2022 s hudlanem od své přítelkyně.

Olympijský hrdina Krpálek se stal Sportovcem roku. Předčil Krejčíkovou i Prskavce

22. prosince 2021 23:34

Judista Lukáš Krpálek se stal už potřetí českým Sportovcem roku. Olympijský vítěz z letních her v Tokiu v 63. ročníku ankety Klubu sportovních novinářů získal 1720 bodů a s přehledem o 202 bodů porazil druhou tenistku Barboru Krejčíkovou. Třetí skončil vodní slalomář Jiří Prskavec, mezi kolektivy triumfovali basketbaloví reprezentanti. Výsledky ankety byly v úterý slavnostně vyhlášeny v pražském hotelu Hilton.