FBI

Výpis příspěvků ke štítku „FBI“

Baldwin zažehnal první žalobu. Domluvil se s rodinou zastřelené kameramanky

5. října 2022 21:51

Americký herec Alec Baldwin a producenti westernu Rust uzavřeli dohodu s rodinou kameramanky Halyny Hutchinsové, kterou Baldwin zastřelil loni v říjnu při natáčení tohoto filmu v Novém Mexiku. Informoval o tom manžel zesnulé kameramanky. Místní prokurátorka později uvedla, že dohoda mezi Baldwinem a rodinou Hutchinsové nebude mít žádný vliv na její případné rozhodnutí, zda v případu zahájí trestní stíhání.

Zvrácený a nenávistný. Biden je nepřítelem státu, reagoval Trump na prezidentův proslov

4. září 2022 09:57

Exprezident Spojených států Donald Trump označil úřadující hlavu státu Joea Bidena za „nepřítele státu“, napsala agentura AFP. Učinil tak v reakci na Bidenův páteční projev ve Filadelfii, kde prezident ostře kritizoval krajní křídlo republikánů a „extrémní filozofii MAGA“. Tato zkratka je narážkou na Trumpovo volební heslo z roku 2016 Make America Great Again (učiňme Ameriku opět velikou).

Za Trumpa byl ve světě mír a Čína na ústupu. Podívejte se na situaci teď, prohlásil jeho zeť

3. září 2022 11:53

Zeť minulého šéfa Bílého domu Donalda Trumpa Jared Kushner vystoupil v pátek v rozhovoru pro stanici Sky News. V něm potvrdil, že bývalý kontroverzní státník uvažuje o opětovné kandidatuře v roce 2024. Zároveň se velmi kriticky vyjádřil k médiím a jejich pokrytí amerických událostí posledních let a měsíců. Svého tchána tvrdě obhajoval v kontextu „ukradeného“ volebního vítězství, letošní razie v exprezidentově floridském sídle či v souvislosti s útokem na Kapitol.

Soudce zveřejní klíčové povolení k prohlídce Trumpova sídla. Části textu budou začerněné

26. srpna 2022 05:25

Federální soudce ve Spojených státech nařídil zveřejnění klíčového dokumentu, který uvádí důvody nedávné domovní prohlídky ve floridském sídle bývalého prezidenta Donalda Trumpa agenty Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI), nicméně soudce souhlasil s pečlivým zredigováním textu, tedy začerněním podrobností, uvedla agentura AFP.

Zastavte prověřování dokumentů z mého sídla, žádá Trump soud. Chce nezávislý dohled

23. srpna 2022 01:19

Právníci bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa v pondělí požádali soudce, aby zabránil Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI) pokračovat v prověřování dokumentů zabavených v jeho floridském sídle. Žádají jmenování nezávislého vyšetřovatele, který by na analýzu dokumentů dohlížel, uvedly zahraniční agentury.

Ukrajinská armáda údajně zlikvidovala stovku vagnerovců. Našla je díky fotce

15. srpna 2022 20:27

Ukrajinské armádě se údajně podařilo zlikvidovat štáb ruské žoldnéřské Vagnerovy skupiny v okupované obci Popasna. Místo měly zasáhnout raketomety HIMARS dodané Spojenými státy. Na sociálních sítích navíc kolovaly zvěsti o tom, že při útoku mohl zemřít šéf vagnerovců Jevgeňij Prigožin. Smrt muže, na jehož hlavu FBI vypsala odměnu, ale nepotvrdili ani sami Ukrajinci.

Důvod prohlídky u Trumpa byl odhalen. FBI ho podezřívá z porušení zákona o špionáži

12. srpna 2022 21:31

Agenti Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) v pondělí v sídle exprezidenta Donalda Trumpa zajistili dokumenty s různými stupni utajení a o povolení k prohlídce žádali i kvůli podezření na porušení zákona o špionáži. Informace amerických médiích potvrdily povolení k prohlídce a seznam zabavených věcí, jež v pátek nechal zveřejnit soud na Floridě.

Americký ministr spravedlnosti prolomil mlčení. Schválil jsem prohlídku u Trumpa, řekl

11. srpna 2022 21:47

Americký ministr spravedlnosti Merrick Garland osobně schválil rozhodnutí požádat o povolení k domovní prohlídce v sídle exprezidenta Donalda Trumpa. Řekl to při čtvrtečním brífinku, který byl jeho prvním veřejným vystoupením od bezprecedentního zásahu Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) na Floridě. Média mezitím informují, že Trump před prohlídkou obdržel obsílku kvůli podezření, že u sebe stále má citlivé oficiální dokumenty.