FBI

Výpis příspěvků ke štítku „FBI“

Na mostě u Niagarských vodopádů explodovalo auto. Dva mrtví, o teror podle guvernérky nešlo

Dva lidé ve středu odpoledne zahynuli při explozi vozidla poblíž Niagarských vodopádů na mostě Rainbow Bridge, který spojuje USA a Kanadu. Příslušník pohraniční stráže utrpěl zranění, informoval server CNN. Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) incident prověřuje jako pokus o teroristický útok. Newyorská guvernérka Kathy Hochulová ale prohlásila, že první výsledky vyšetřování nenaznačují teroristický motiv. Na záběrech místní televize WKBW je vidět jedno ze stanovišť přechodu v plamenech.

Průlom v případu ubodané představitelky synagogy v Detroitu. Policie zatkla podezřelého

Detroitská policie hlásí zásadní posun v případu zavražděné představitelky tamní synagogy Samanthy Wollové. Šéf kriminalistů James E. White o tom informoval na sociální síti X s tím, že podrobnosti vyšetřování hrdelního zločinu z konce října zůstanou v tuto chvíli důvěrné. O případu píše americká CNN. Velitel White již dříve uvedl, že zatím neexistují žádné důkazy, podle kterých by byl motiv vraždy spojen s antisemitismem.

Po masakru v Maine zeje město prázdnotou. FBI obklíčila podezřelý dům, zabijáka ale nedopadla

Ve Spojených státech pokračuje rozsáhlé pátrání po čtyřicetiletém Robertu Cardovi, který je podezřelý ze střelby ve městě Lewiston ve státě Maine, jež si vyžádala 18 obětí a 13 zraněných. Bezpečnostní složky podle agentury AP obklíčily dům poblíž města Bowdoin, který vlastní příbuzní podezřelého útočníka. Nakonec odešly, aniž někoho zadržely, napsala později AP. Městečko, v němž k masakru došlo, je podle médií téměř vylidněné, všichni obyvatelé se ukrývají doma.

Senior v USA brutálně ubodal šestiletého chlapce palestinského původu. Motivem byla víra

Podle všeho kvůli jejich islámské víře ubodal v sobotu 71letý Američan nedaleko Chicaga šestiletého chlapce a vážně zranil jeho 32letou matku. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na policii, podle níž zločin souvisí s boji mezi Izraelem a palestinským radikálním hnutím Hamás. Krvavý čin odsoudil prezident Joe Biden. Federální úřad pro vyšetřování (FBI) zase upozornil na nárůst počtu výhrůžek jak vůči muslimům, tak židům související s boji na Blízkém východě.

Cena nájmu za konferenci vyjednavačů je běžná, tvrdí Hrad. Vohralíková vystoupí bez honoráře

Na konferenci Klíč komunikace na Pražském hradě ve čtvrtek vystoupí vedoucí Kanceláře prezidenta republiky (KPR) Jana Vohralíková bez honoráře, mluvit bude o důležitosti komunikace ve státní správě. Informoval o tom odbor komunikace Hradu. Média v minulých dnech upozornila na to, že Podnikatelský klub Empiria 21 si pronajal Rudolfovu galerii a Širokou chodbu za 225 000 Kč bez DPH. Podle Lidových novin byl pronájem účtován se zvýhodněnou cenou. Cena pronájmu vychází z dosud platných pravidel, jde o běžnou cenu určenou pro konference, nikoli zvýhodněnou, reagoval odbor.

Expert: Je to zneužívání Hradu. Kancléřka čelí vlně kritiky kvůli akci spolku, který založila

Pražský hrad je pod palbou kritiky, a to kvůli konferenci, kterou tam tento týden pořádá Asociace vyjednavačů. Pikantní je, že její zakládající členkou je šéfka prezidentské kanceláře Jana Vohralíková, která na konferenci sama vystoupí. Akce je navíc jen pro vybrané. Nejdražší vstupenka stojí přes 200 tisíc korun. Na kontroverzní eventy upozornil jako první zpravodajský web Novinky.cz.

Zachránila ji hra. Unesenou dívku našli díky Nintendo Switch

Chytré technologie v současnosti ovlivňují náš život téměř ve všech oblastech, a často si ani neuvědomujeme, s čím vším nám každý den pomáhají. Ve Spojených státech amerických však nedávno došlo k velmi unikátní situaci, kdy dokázala elektronika zachránit i lidský život. K nalezení dívky, která byla unesena, totiž přispěla herní konzole Nintendo Switch. Jak se policii podařilo pachatele dopadnout?

Phishingové útoky cílí na zaměstnance, hackeři je vypilovali téměř k dokonalosti

Phishingových útoků na celém světě přibývá. Jen loni jich průzkum Cyber Signals společnosti Microsoft odhalil na pětatřicet milionů. Nejčastěji v současnosti kybernetičtí hackeři míří na zaměstnanecké e-maily. Cílem mohou být citlivá data i informace. Jak podvodné e-maily rozpoznat a co v případě, že vám v e-mailové schránce nějaký přistane, dělat dál? O tom všem byla řeč v pořadu Interview PLUS.

Je to odporné zneužití moci a zásah do voleb, odmítl Trump federální obvinění. Cítí se nevinen

Aktualizováno

Bývalý americký prezident Donald Trump označil proti němu vznesené federální obvinění v kauze neoprávněného přechovávání utajovaných dokumentů za „odporné zneužití moci“ a „zásah do voleb“. Podle agentury AFP tak učinil v projevu ke svým příznivcům v New Jersey, kam přicestoval v úterý večer místního času z Miami, kde u soudu prohlásil, že se cítí nevinný ve všech 37 bodech obžaloby. Trump také podle agentury Reuters řekl, že v případě svého opětovného zvolení prezidentem jmenuje zvláštního prokurátora, který bude vyšetřovat současného prezidenta Joea Bidena.