CNN Prima News FC Sevilla

FC Sevilla

Výpis příspěvků ke štítku „FC Sevilla“

Hasta luego. Vaclík zamával milované Seville a čeká na novou výzvu. Kde k ní dojde?

O víkendu odehrály týmy ze španělské La Ligy poslední zápasy sezony 2020–2021. Pro brankáře Tomáše Vaclíka to byla nejen derniéra v uplynulém ročníku, ale také v rámci angažmá v Seville. Zatímco v předchozích týdnech a měsících pro něj bylo místo v bráně andaluského celku zapovězené, pro svoji rozlučku dostal šanci se naposledy ukázat v dresu „Rojiblancos“. Pak pověsil na sociální sítě emotivní vzkaz ve španělštině.

Rozzlobený Zidane: Co je ruka? Vysvětlete mi to někdo, žádal trenér po klopýtnutí Realu

Jeden z klíčových duelů v boji o fotbalový titul ve španělské La Lize nedopadl pro Real Madrid dobře. Los Blancos nevyužili možnost posunout se do čela soutěže a se Sevillou pouze remizovali 2:2. Trenér madridského celku Zinédine Zidane po zápase nechápal jednání rozhodčích, byť je nechtěl z ničeho osočit. „V utkání se ve dvou situacích hrálo rukou a jedna z nich byla odpískaná v neprospěch Realu. Taková je pravda,“ konstatoval francouzský kouč.

Oblečte se a zpátky na hřiště, zavelel rozhodčí. Zápas španělské ligy ukončil předčasně

Netradiční až lehce komický závěr nabídlo nedělní utkání elitní španělské fotbalové ligy mezi Sevillou a Granadou. Hlavní rozhodčí Ricardo de Burgos Bengoetxea nastavil na konci zápasu čtyři minuty, klání ale omylem ukončil již po třech. Chybu si uvědomil a zbývající minuta se po krátké prodlevě dohrála. Někteří hráči domácí Sevilly se museli znovu oblékat, protože po předčasném hvizdu zamířili do šaten.

Gólman Bunú pomohl Seville do finále Evropské ligy. Vaclík znovu jen na lavičce

Fotbalisté Sevilly v semifinále Evropské ligy porazili 2:1 Manchester United a v pátečním finále narazí na lepšího z utkání Inter Milán – Šachtar Doněck. V brance Sevilly dostal stejně jako v předchozím průběhu soutěže před českým reprezentantem Tomášem Vaclíkem přednost Jasín Bunú a několika skvělými zákroky pomohl španělskému celku k postupu do šestého finále.