CNN Prima News Filadelfie

Filadelfie

Výpis příspěvků ke štítku „Filadelfie“

New York zasáhlo vzácné zemětřesení, ukazují videa. Záchvěvy v USA pocítilo 42 milionů lidí

Americký stát New Jersey v pátek dopoledne místního času zasáhlo zemětřesení. Podle údajů tamních úřadů mělo sílu 4,8 stupně Richterovy škály, napsal web americké CNN. Otřesy byly cítit v New Yorku i ve Filadelfii. Newyorská policie uvedla, že nebyly hlášeny žádné škody ani zranění. Web britské BBC dodal, že zemětřesení se v dané oblasti vyskytuje jen vzácně.

Most v Baltimoru hrál důležitou roli v přepravě. Loď Dali nezpůsobila škody poprvé

Aktualizováno

Francis Scott Key Bridge v Baltimoru, který se zřítil v úterý ráno po nárazu nákladní lodě, je z hlediska přepravovaného zboží devátým největším mostem ve Spojených státech. Svou roli hraje i jako spoj přístavu s dálničními tahy. Podle statistik přes něj ročně přejede více než 11 milionů aut. Loď Dali, jež do něj narazila, nezpůsobila škody poprvé. Na svědomí má také havárii v Belgii z roku 2016. Tématu se věnují i zahraniční weby Washington Post nebo Vesselfinder.

Totální anarchie v Oceánii: Stávku policistů lidé využili k rabování, v chaosu zemřelo 16 lidí

Aktualizováno

Nejméně 16 lidí zahynulo na Papui-Nové Guineji v Oceánii při rozsáhlých nepokojích, které propukly v největších dvou městech včetně metropole Port Moresby. Chaos a rabování v ostrovním státě propukly po stávce a demonstraci policie a dalších úředníků kvůli snížení platů, informovala místní a australská média. Premiér země James Marape kvůli násilnostem vyhlásil na dva týdny mimořádný stav a povolal na pomoc s dodržováním pořádku tisícovku vojáků.

Rasová diskriminace bělošky? Manažerku vyhodili ze Starbucks, vysoudila 500 milionů

V USA padl neobvyklý soudní verdikt. Běloška zažalovala Starbucks za rasovou diskriminaci a porota jí dala za pravdu. Shannon Phillipsová obvinila svého bývalého zaměstnavatele kvůli výpovědi, kterou dostala po incidentu, kdy byli z jedné z kaváren vyvedeni policií dva černoši, kteří si nic neobjednali. Vysoudila si přes 25 milionů dolarů (zhruba 550 milionů Kč), informuje CNN.