CNN Prima News Filadelfie

Filadelfie

Výpis příspěvků ke štítku „Filadelfie“

Zvrácený a nenávistný. Biden je nepřítelem státu, reagoval Trump na prezidentův proslov

4. září 2022 09:57

Exprezident Spojených států Donald Trump označil úřadující hlavu státu Joea Bidena za „nepřítele státu“, napsala agentura AFP. Učinil tak v reakci na Bidenův páteční projev ve Filadelfii, kde prezident ostře kritizoval krajní křídlo republikánů a „extrémní filozofii MAGA“. Tato zkratka je narážkou na Trumpovo volební heslo z roku 2016 Make America Great Again (učiňme Ameriku opět velikou).

USA otřásají další masové střelby. Ve Filadelfii zemřeli tři lidé, v Phoenixu 14letá dívka

5. června 2022 15:36

USA řeší další masové střelby, a to rovnou ve třech městech. Ve Filadelfii několik střelců bezhlavě zaútočilo na lidi v ulici plné podniků. Zastřelili tři osoby, dalších dvanáct zranili. V Phoenixu pak neznámý člověk zavraždil teprve 14letou dívku při přestřelce v obchodním domě. Dalších osm lidí utrpělo zranění. V neděli ráno došlo ke střelbě i v Tennessee, zemřeli tři lidé a dalších čtrnáct utrpělo zranění.

Ničivý požár ve Filadelfii si vyžádal 13 mrtvých. Mezi oběťmi je i několik dětí

5. ledna 2022 17:25

Požár dvou bytů v domě ve Filadelfii si vyžádal 13 mrtvých včetně několika dětí, uvedla televize FOX 29 s odvoláním na místní hasičský sbor. Tomu trvalo skoro hodinu, než oheň uhasil. Proč vůbec požár vznikl, zatím není jasné. V nemocnici se také kvůli nehodě nachází matka s dítětem. Oba jsou sice ve stabilizovaném, ale vážném stavu.