CNN Prima News Filipíny

Filipíny

Výpis příspěvků ke štítku „Filipíny“

Počet obětí bouře Megi na Filipínách narůstá. Lidé pod nánosy bahna neměli šanci přežít

14. dubna 2022 06:33

Počet obětí tropické bouře Megi na Filipínách od středy vzrostl více než dvojnásobně, následkem živlu zahynulo nejméně 121 lidí. Dalších 240 je zraněných, uvedly dnes podle agentury DPA filipínské úřady. Domovy kvůli záplavám a sesuvům půdy muselo opustit přes 200 000 lidí. Místní úřady rovněž zaznamenaly závažné škody na zemědělství a infrastruktuře.

Britští vědci zkoumají skrytou mutaci omikronu. Obchází očkování a je přenosnější

21. ledna 2022 19:44

Britští vědci zkoumají koronavirovou mutaci BA.2, která je skrytou verzí původního omikronu. Podle jejich dosavadních informací má být ještě přenosnější a odolnější vůči očkování, zároveň je i hůře odhalitelná. Dosud Velká Británie eviduje zhruba 80 případů, skutečný počet však může podle odborníků atakovat tisícovku.

Čech, který zažil tajfun na Filipínách: Lidem dochází zásoby, živel jim sebral domovy

25. prosince 2021 22:47

Stovky tisíc lidí na Filipínách oslavily Vánoce bez střechy nad hlavou, pořádného jídla a dokonce pitné vody. Příčinou nepříznivé situace je smrtící tajfun Rai, který se během minulého týdne prohnal provincií Bohol a dalšími oblastmi. Místní obyvatelé se snaží z následků živelné pohromy vzpamatovat, přístup k humanitární pomoci však ztěžují poškozené silnice, záplavy a přerušené elektrické vedení a komunikační sítě. Katastrofickou situaci popsal Čech Tomáš Sluka, který na Filipínách žije.

Místo kapra celé sele a Vánoce od září do ledna. Jak slaví menšiny v Česku?

24. prosince 2021 20:45

Vánoce jsou pro Čechy obvykle svátky klidu a míru. Lidé se z pohodlí domova dívají na pohádky, poslouchají koledy a po štědrovečerní večeři skládající se z kapra a bramborového salátu rozbalují dárky, které našli pod stromečkem. Jak jsou na tom ale národnostní menšiny žijící v Česku? Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala několik zajímavých případů.

Pracovníky budeme shánět v Asii. Ukrajinci už radši směřují na Západ, říká Jásek

25. listopadu 2021 12:07

Česká ekonomika by mohla vzrůst až o 2,5 procenta, pokud by přišlo 100 tisíc pracovníků ze zahraničí. Takový je odhad Unie zaměstnavatelských svazů ČR. Na pracovní místa, o která nemají Češi zájem, přicházeli dříve lidé ze zahraničí, hlavně z Ukrajiny, Běloruska anebo Moldavska. Ti jdou ale v poslední době za prací raději na Západ, kde mají lepší pracovní podmínky. „Budeme muset lovit ve vodách jihovýchodní Asie, jako je Vietnam nebo Filipíny,“ odhaduje šéf této unie Vít Jásek.