CNN Prima News Filipíny

Filipíny

Výpis příspěvků ke štítku „Filipíny“

Vzkaz opozici od Čechů ze zahraničí: Ostuda, obstrukce vám zúčtujeme ve volbách. Poštou

Rekordní řečnění a výsledek až po šesti dnech jednání. Boj o korespondenční volbu zprostředkovaně sledovali i Češi v zahraničí, kterých se hlasování poštou týká především. Ačkoliv mohou být rádi, že jsou o krok blíže, nadšení nejsou ani náhodou. „To, co předvedla opozice, byla ostuda. Mám pro ni vzkaz: Vaše zdržování vám zúčtujeme ve volbách, až korespondenční volba zcela projde,“ řekl z Indonésie český programátor Pavel Martin. Jiný „pracovník na dálku“ si na adresu české politiky vyloženě „odplivl“. „Přesně kvůli nim jsem odletěl z ČR. Jsem rád, že je česká politika daleko ode mě,“ řekl CNN Prima NEWS Jan Perný, který žije na Filipínách.

OBRAZEM: Podívejte se na nejkrásnější pláže světa. K nejbližší je to z Česka jen půl dne autem

Nejlepší propojení s přírodou? Když cítíte písek mezi prsty u nohou. Vydavatelské impérium cestovatelských průvodců Lonely Planet proto nyní vydalo novou publikaci s názvem „Nejlepší pláže: 100 nejúžasnějších pláží světa“. Samotný tištěný průvodce sice vyjde na zhruba tisíc korun, pětinu pláží však autoři zpřístupnili všem na svém webu. Opomenuty nejsou žádné kouty země – krásné výhledy a úžasné zážitky si lidé užijí jak ve vyhlášených lokalitách, tak na těch méně známých místech. Jedno z nich je navíc jen půl dne cesty autem od České republiky.

Guru Jára zůstává na svobodě. Další osud vůdce sekty určí s napětím očekávaný dopis z Filipín

Krajský soud se rozhodl Jaroslava Dobeše, známého pod pseudonymem guru Jára, prozatím ponechat na svobodě, informuje server iRozhlas. V minulosti byl Dobeš odsouzen za znásilnění několika žen. Soud nyní musí zjistit, zda jej na Filipínách, kam před soudním stíháním utekl, místní úřady opravdu zadržely za trestnou činnost spáchanou v Česku. Pokud soud zjistí, že důvod jeho zadržení byl jiný, vrátí se Dobeš zpátky za mříže.

Hororový konec sousedské pře: Útočník uřízl ženě hlavu kvůli květinám, přinesl ji do hospody

48letý muž ve Filipínách po zdánlivě bezvýznamné hádce uřízl své starší sousedce hlavu, přičemž použil nůž připomínající mačetu. Spor měl podle policie vzniknout kvůli květinám před ženiným domem. Útočník se bezprostředně po konfliktu odebral za svými přáteli, ale po chvíli se za ní vrátil a po vraždě její hlavu přinesl do baru. O incidentu informovala filipínská stanice GMA Network.

Místo kapra prasátko, masové kuličky i zapečené fazole. Jak slaví Vánoce menšiny v ČR?

Vánoce pro Čechy obvykle znamenají svátky klidu a míru. Lidé se z pohodlí domova dívají na pohádky, poslouchají koledy a po štědrovečerní večeři skládající se ze smaženého kapra a bramborového salátu rozbalují dárky, které naleznou pod stromečkem. Jak jsou na tom ale potomci cizinců či příslušníci národnostních menšin žijící v Česku? Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala několik zajímavých příběhů.

Filipíny se po silném zemětřesení obávají ničivé vlny tsunami. Evakuace pokračují

Aktualizováno

Zemětřesení o síle 7,5 stupně v sobotu zasáhlo ostrov Mindanao na Filipínách, uvedlo Evropské seismologické středisko (EMSC). Filipínské vulkanologické a seismologického středisko (PHIVOLCS) uvedlo, že první vlnu tsunami lze očekávat ještě před půlnocí místního času (17:00 SEČ) a vyzvalo lidi na pobřeží k okamžité evakuaci do vnitrozemí. Vlna ale dosud k filipínským břehům nedorazila a americký výstražný systém své dřívější varování na rozdíl od filipínských úřadů stáhl, píše agentura Reuters. Evakuace z pobřeží přitom pokračují.

Nezletilí sourozenci věznění Hamásem jsou na svobodě. Místo úlevy však přišlo další trauma

Sourozenci Orovi z Izraele strávili padesát dní v zajetí v Gaze. Po celou dobu si přáli jediné – shledání se svou matkou. Když však Hamás sedmnáctiletého Noama a třináctiletou Almu propustil, jejich sen se rozplynul. Žena se stala obětí izraelsko-palestinského konfliktu. Píše o tom americká CNN s odkazem na ženina bratra. Sourozence Hamás propustil spolu s dalšími jedenácti Izraelci ve druhém kole výměny rukojmích v sobotu, informovala agentura AP.

Česko chce další zahraniční pracovníky. Ministerstvo se zaměří na Filipínce a Ukrajince v EU

Utlumení možnosti náboru zahraničních pracovníků v Ruskem napadené Ukrajině chce ministerstvo vnitra vyrovnávat větší poptávkou na Filipínách a nasměrováním nabídky k Ukrajincům mimo brannou povinnost. Vzhledem k tomu, že současnou kvótu na 38 tisíc míst Ukrajinci aktuálně vůbec nečerpají, počítá návrh se snížením pro Ukrajinu na 11 tisíc žádostí ročně. Pro Manilu předpokládá navýšení kvóty o 5000 na 10 300 ročně. Návrh poslalo ministerstvo do připomínkového řízení.

Obří kytce páchnoucí po mrtvolách hrozí vyhynutí. V Asii z ní vyrábějí energy drinky

Parazitické rostlině, která má největší květy na světě a páchne jako hnijící maso, hrozí vyhynutí. O vzácnou raflézii se botanici zajímají po staletí, nyní se ale o budoucnost květiny obávají a vyzývají k její záchraně. Rostlinu s květy o průměru přes jeden metr a váze více než deset kilogramů se totiž nedaří rozmnožit a kvůli kácení lesů v jihovýchodní Asii zřejmě brzy nebude mít kde růst. Místní ji přitom využívají k výrobě léčiv nebo energetických nápojů. Píší o tom weby The Guardian či Sky News.