CNN Prima News finanční podpora

finanční podpora

Výpis příspěvků ke štítku „finanční podpora“

Kritická situace: USA mohou Ukrajině prohrát válku, míní experti. Hrozí útok na klíčové město

Pokud Spojené státy brzy Ukrajině neuvolní peníze, tak jí prohrály válku. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to prohlásil prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiří Hynek. Situace je kritická i podle bezpečnostního analytika Jiřího Vojáčka. Upozornil mimo jiné na spekulace o tom, že Rusové začnou ofenzívu směrem na Charkov, který tvoří hlavní opěrný bod ukrajinské obrany na východní frontě.

Německo trápí vysoké ceny elektřiny. Tamní vláda chystá megaplán, jak firmám situaci ulehčit

Německá vláda kvůli vysokým cenám elektřiny podpoří průmyslové podniky, dohodla se na pětiletém balíku opatření. Kancléř Olaf Scholz (SPD) uvedl, že firmy jen příští rok pocítí úlevu ve výši až 12 miliard eur (přes 295 miliard korun), informovala agentura Reuters. Opatření jsou financována v rámci takzvané dluhové brzdy, uvedl ministr financí Christian Lindner (FDP).

Fico hodlá přidusit peníze z EU pro Ukrajinu. Patří k nejzkorumpovanějším zemím světa, řekl

Slovensko podmiňuje finanční podporu Ukrajiny zárukami, že evropské peníze, včetně těch slovenských, nebudou zpronevěřeny. Na svém Facebooku to oznámil nový slovenský premiér Robert Fico. Ukrajina podle něj patří mezi nejzkorumpovanější země světa. V reakci na to předseda slovenské sněmovny Peter Pellegrini sdělil, že zastavení vojenské pomoci Ukrajině novou vládou v Bratislavě se nedotkne komerčních zakázek.

Vznikne nové ohnisko terorismu. Peníze pro Palestinu Hamás vždy zneužije, míní Pospíšil

Do poklidné části Palestiny na západním břehu Jordánu se po tamních volbách, ve kterých může uspět Hamás, může rozšířit současný válečný konflikt. Tak se k financování problematického území staví v pořadu Zprávy Plus na CNN Prima NEWS europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09). Dodal rovněž, že jakékoliv peníze, které se do oblasti pošlou, budou přímo na místě zneužity operující teroristickou organizací. S tím však nesouhlasí jeho kolega z europarlamentu Mikuláš Peksa (Piráti), který varoval, že je třeba i nadále zamezovat radikalizaci arabské komunity v geografické blízkosti válečného střetu.

PŘEHLEDNĚ: Bojíte se, že nemáte na výbavu pro školáka? Podívejte se, kde žádat o pomoc

Děti se pomalu loučí s prázdninami, zatímco rodiče se začínají připravovat na velké nákupy školních pomůcek. Ty letos vyjdou zase o něco dráž. Některým lidem ve výrazné finanční tísni již několik let s obstaráním výbavy pro školáka pomáhají nadační fondy, a to jak v rámci města, tak na úrovni státu. Ohledně úhrady zájmových kroužků je rovněž možné oslovit zdravotní pojišťovny. Na jakou podporu máte ve své ekonomicky nepříznivé situaci nárok a kam se můžete obrátit? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehledné shrnutí.

Se sedmiletým Kubou se život nemazlí. Bojuje se vzácným syndromem, rodina prosí o podporu

Nelehký život připravil osud jednomu malému chlapci z Ústecka. Sedmiletý Kuba žije s velmi vzácným onemocněním, jde o Shwachman-Diamondův syndrom. S maminkou Renátou je tak neustále na cestách po lékařích a mnohdy i úřadech. Renáta je jako samoživitelka závislá na podpoře od státu. Příspěvek na auto, které se synem velmi potřebují, ale nedostali.