reklama

Firmy mohou své financování řešit kompletně online

Firmy mohou své financování řešit kompletně online
Zdroj: Profimedia.cz

Papírovým žádostem o financování téměř odzvonilo. S nástupem technologií se stále více manažerů přiklání k online řešením, která jim šetří nejen čas, ale i náklady na zasílání papírových žádostí poštou nebo kurýrem. Své o tom ví například v Raiffeisenbank, kde každý měsíc přibývají klienti, kteří chtějí žádat o čerpání úvěru či vystavení bankovní záruky online.

reklama

Díky online řešení Raiffeisenbank klient získá detailní přehled o všech žádostech týkajících se čerpání úvěru, o vystavení bankovní záruky, včetně informací o jejich stavu. Žádosti má možnost vytvářet z předdefinovaných formulářů nebo z kopií předešlých žádostí. Služba navíc nevyžaduje žádnou speciální instalaci, jelikož je součástí internetového bankovnictví a její využívání je zdarma. Navíc je ve stejné aplikaci k dispozici také online přehled o všech využívaných úvěrových i trade finance produktech, včetně možnosti vygenerovat si ke každému produktu oficiální úvěrový výpis.

„Po vyzkoušení služby se klienti k papíru zpravidla nevracejí. Aktivně navíc zapracováváme jejich zpětnou vazbu na funkčnost služby, takže jsou přímo součástí dalšího vývoje platformy,” říká Ondřej Raba, produktový manažer korporátních úvěrů Raiffeisenbank.
Ondřej Raba
Ondřej Raba
Zdroj: Raiffeisenbank

„S klienty bankovních záruk jsme při přechodu do digitálního prostředí v intenzivním kontaktu a pomáháme jim s hladkým přechodem do světa online žádostí. Tento individuální přístup je ze strany klientů velmi oceňován a má pozitivní dopad na rychlou utilizaci nabízené služby,“ říká Michaela Hrušková, vedoucí oddělení bankovních záruk a dokumentárních obchodů.

Benefity online žádostí:

  • rychlost a flexibilita komunikace,
  • zástupce firmy může podepisovat i v zahraničí,
  • všechno v jedné aplikaci (účty, karty, úvěry, trade finance produkty, žádosti),
  • přehled úvěrů a trade finance produktů na jednom místě,
  • statutární zástupce může podepsat žádost ve svém počítači, přičemž nemusí být pro podpis přihlášen do aplikace (IB),
  • samotná žádost vzniká vyplněním formuláře přímo v internetovém bankovnictví (není zpracována mimo platformu).

K tématu

Jaký je poměr financování online/papír? Jak se pohybuje v čase?

Banka aktuálně zpracovává online asi 10 % žádostí o čerpání úvěrů a 37 % žádostí o vystavení bankovní záruky, přičemž čísla každý měsíc stoupají. Pro letošní rok je cílem zpracovat online celkově až 40 % takových požadavků firem.

Velký posun vnímáme u čerpání trade finance produktů digitální cestou, kdy poměr těchto žádostí rychle posunul z 10 % na aktuálních 37 %. Zároveň zájem o službu a její využívání neustále roste. „Klienti oceňují možnost intuitivního a rychlého podání žádosti nejen o vystavení nové záruky, ale i přípravu jejího návrhu. Trvalý nárůst počtu klientů využívajících digitální kanál je důkazem, že jdeme správnou cestou.“ říká Michaela Hrušková, vedoucí oddělení bankovních záruk a dokumentárních obchodů.

Je rozdíl mezi výší možného úvěru online/papír? Případně jiné rozdíly?

Žádná omezení v tomto ohledu pro digitální žádosti nejsou. Naopak, digitální žádosti mají výhodu rychlosti jejich zpracování a zcela bezpapírového procesu. Klientům nabízíme plnohodnotnou online službu.

K tématu

Zvýšila se čísla s příchodem koronaviru? Umíte odhadnout, jestli je víc těch, kteří teď chtějí řešit vše online a naopak o kolik přicházíte v důsledků krizí některých firem?

Covid-19 obecně urychlil potřebu a ochotu klientů hledat alternativní cesty k papírovému procesu podávání žádostí, stejně jako snahu banky o změnu a přechod na digitální formu komunikace.

S nasazením omezení jsme nezaznamenali růst u čerpání úvěru, stále tu byl pečující bankéř, který klientovi pomohl a papírovou žádost zpracoval.

V případě bankovních záruk, kde je velké propojení klienta a oddělení garancí, je situace trochu jiná. Díky intenzivnímu kontaktu s klientem a aktivnímu nabízení digitálního kanálu, je přechod do online prostředí poměrně rychlý. Více informací na www.rb.cz

Tagy: Raiffeisenbank
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Plzeňský kraj

Dva mrtví po úniku nebezpečné látky z plzeňské čističky. Další dva jsou ve vážném stavu

Dva mrtví po úniku nebezpečné látky z plzeňské čističky. Další dva jsou ve vážném stavu

Po pátečním úniku chemikálií v Plzni-Skvrňanech zemřeli dva lidé, další dva jsou ve velmi vážném stavu. Řekla to Jana Šimůnková z plzeňské fakultní nemocnice. Podle hasičů chemikálie na bázi síry unikly ve vysokých koncentracích v Plzni-Skvrňanech v areálu firmy, která se zabývá zpracováním tekutých průmyslových kalů. Únik látek zasáhl sedm lidí, tři odešli z objektu sami, čtyři další zdravotníci resuscitovali a ve vážném stavu převezli do nemocnice. Dva lidé pak zemřeli.

Dlouho jsi nebyl v Chile, řekl prezident Zeman a daroval Klausovi pero
Putin překvapil a zastal se Bidena: Je to profesionál. Měl za sebou velmi náročnou cestu
reklama
reklama
Zničíme ty anglický bastardy: Tisíce Skotů zaplavily Londýn. Zajímá je alkohol a fotbal

EURO 2021

Domácí zpravodajství

Tepleji než u moře: V ČR bude až 36 stupňů, hrozí přehřátí i požáry. Jak se chránit?
Další články
reklama
reklama