CNN Prima News Formule 1

Formule 1

Výpis příspěvků ke štítku „Formule 1“

Red Bull vládne formuli 1, ale… Mezi býky to vře, legenda viní neřízenou střelu Verstappena

26. března 2023 06:37

Kdyby končila sezona formule 1 po prvních dvou závodech, bere tým Red Bull všechno. V Bahrajnu i pak v Saúdské Arábii ukázal ostatním záda, která navíc byla v nedohlednu. Max Verstappen a Sergio Pérez si zarezervovali první a druhé místo, na těchto pozicích se prostřídali. I když by měla být úvodní dominance jasným důvodem k pohodě, opak je pravdou. U „býků“ to během dvoutýdenního volna vře.

Alonso špatně zaparkoval a rozpoutal chaos. Slavil třetí místo, pak zase ne, nakonec ano

20. března 2023 11:48

V životopise pilota formule 1 má Fernando Alonso zapsáno přes 350 startů. Nikdo jiný se nemůže pochlubit vyšším počtem Grand Prix. Přesto velezkušený Španěl před startem nedělní Velké ceny Saúdské Arábie nezaparkoval správně. A tím spustil interesantní chaos. Veterán bouřlivě slavil třetí místo, aby mu pak bylo sebráno. Po půlnoci místního času se dozvěděl, že znovu patří na „bednu“.

Závod F1 v Džiddě ovládl Red Bull, i přes Verstappenovy trable. Alonso se vrátil na pódium

19. března 2023 19:49

Také druhý závod nové sezony formule 1 Velkou cenu Saúdské Arábie ovládli jezdci mistrovské stáje Red Bull. Vyhrál Sergio Pérez. Obhájce titulu Max Verstappen, který se v kvalifikaci potýkal s technickými problémy, byl po startu z 15. místa druhý. Potíže se nevyhnuly ani dalšímu favoritovi Charlesi Leclercovi, který kvůli trestu z kvalifikace startoval až z dvanácté pozice. Na třetí příčce původně skončil Fernando Alonso, kvůli trestu však o pódium později přišel. Jeho penalizace se nakonec zrušila, vrátil se proto na stupně vítězů.

Zaplaťte tři miliony a mějte pocit jako Verstappen. Red Bull láká na drahý simulátor

16. března 2023 14:34

Zanícení fanoušci formule 1 snící o tom, jak sedí ve voze Red Bull místo dvojnásobného mistra světa Maxe Verstappena, mají ke splnění fantazií nyní trochu blíže. Musí však zaplatit v přepočtu 2,7 milionu korun. Za takovouto tučnou sumu dostanou torzo loňského monopostu RB18, které slouží jako věrný počítačový simulátor.

Enge: F1 už nikdy nebude nuda. Schumacherovi zavařilo příjmení, na ostatní neměl

2. března 2023 07:10

O víkendu letos poprvé zhasnou červená světla. Formule 1 se v plné parádě vrátí formou Grand Prix v Bahrajnu a už podruhé bude z pozice úřadujícího šampiona ostatními „loven“ Max Verstappen. Jediný Čech, který se kdy v královně motorsportu objevil, Tomáš Enge mluví za všechny fanoušky, když si přeje drama do posledního závodu. Pro CNN Prima NEWS rozebírá i propuštění Micka Schumachera nebo premiérové závodění mezi kasiny v Las Vegas.

Další smutná slova k Schumacherovi. Co o legendě řekl jeho první šéf ve formuli 1?

1. března 2023 20:18

Eddie Jordan je mužem, který může říct: „Pomohl jsem stvořit šampiona.“ V roce 1991 dal Michaelu Schumacherovi premiérovou šanci ve formuli 1. Němec se stal v dalších letech hned sedminásobným mistrem světa a legendou svého sportu. I 74letému byznysmenovi se tak těžko mluví o tom, jak se jeho nejslavnějšímu jezdci daří. Nezastírá, že ne příliš dobře.