CNN Prima News fotograf

fotograf

Výpis příspěvků ke štítku „fotograf“

Neobvyklá osvěta: Na pláži se svlékly tisíce lidí, aby upozornily na nebezpečí rakoviny kůže

26. listopadu 2022 05:44

Na jedné ze známých pláží v Sydney se svléklo 2 500 lidí, aby upozornili na nebezpečí rakoviny kůže. Lidé pózovali pro amerického fotografa Spencera Tunicka, který je známý svými hromadnými fotografiemi nahých lidí. Počet účastníků se více méně shoduje s počtem lidí, kteří v Austrálii ročně zemřou v souvislosti s rakovinou kůže, napsala agentura AFP.

Nehumánní odchyty mustangů v Americe trvají, hříbata bez matky i mrtví koně

13. července 2022 09:00

V USA probíhají odchyty divokých koní každý rok. Pokaždé jde o formu nahánění koní do pastí pomocí helikoptér a sjednaných kovbojů na koních. Stát se hájí tím, že tyto odchyty jsou nutné z důvodu přemnožení a špatného stavu koní s ohledem na množství pastvy a vody v obdobích sucha. Ochránci a advokáti těchto mustangů však tvrdí, že koně ve většině oblastí, kde odchyty probíhají, jsou ve výborné kondici.

Biden omylem ukázal svůj tahák. Pozdrav a poděkuj, sedni si na své místo, zní pokyny

24. června 2022 16:49

Americký prezident Joe Biden opět zaujal svými netradičními taháky. Zatímco v červenci 2021 obletěl svět papírek s poznámkou, že prezident „má něco na bradě“, ve čtvrtek omylem ukázal notičky na schůzku s vedoucími pracovníky amerického větrného průmyslu. Jednotlivé body plánované akce si pečlivě zaznamenal. Včetně toho, aby si nezapomněl sednout, neměl moc dlouhý projev a na konci poděkoval ostatním.

Partner Lucie Bílé zhubl 32 kilo, vybral si ho fotograf Schwarzeneggera. Čím se odměnil?

16. června 2022 22:33

Radek Filipi prošel viditelnou proměnou. Partner Lucie Bílé je známý svou muskulaturou a obřími bicepsy. Nyní je ale o úctyhodných 32 kilo lehčí. Za novou vizáží stojí pět měsíců dřiny a přísné diety. Kromě dokonalé postavy přišla i nabídka na prestižní focení. Za objektiv se totiž postavil fotograf legendárního Arnolda Schwarzeneggera.

Pamětník: V srpnu 1968 jsem dostal rozkaz střílet na Rusy a málem spustil třetí světovou

14. května 2022 19:37

Československá armáda dostala 21. srpna 1968 jasný rozkaz: Proti sovětským okupantům v žádném případě nepoužívat zbraně! Několik velitelů se kapitulaci alespoň pokusilo vzepřít. „Od našeho kapitána jsme dostali rozkaz, že když se u kasáren objeví ruské tanky, tak máme střílet. Vydali nám těžké zbraně a pak se tanky skutečně objevily,“ vypráví pro CNN Prima NEWS 72letý renomovaný fotograf František Zvardoň, který tehdy sloužil na západoněmeckých hranicích.

Ukrajinci vždy nenáviděli své vládce. Za Zelenského se ale modlíme, říká uprchlík

5. dubna 2022 06:24

Do Česka kvůli válce na Ukrajině přišlo odhadem už 300 tisíc uprchlíků. Někteří z nich našli azyl přímo v českých rodinách. Jedním z nich je i Mykola V., který se svojí manželkou Annou našel přístřeší v bytě mladých Čechů v Praze. Na Ukrajině pracoval jako fotograf a rád by v tom pokračoval i v Česku. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS ovšem říká, že kromě této oblasti hledá práci i jinde, třeba ve světě vědy. Uprchlík zároveň popisuje svůj kontakt s válkou a co si myslí o prezidentovi Volodymyru Zelenském.

Instagramem Schillerové se už zabývá policie. Ministerstvo zaplatilo fotografům dva miliony

4. dubna 2022 08:45

Národní centrála pro boj s organizovaným zločinem (NCOZ) se zabývá případem exministryně financí Aleny Schillerové (ANO), která během působení na tomto rezortu z veřejných peněz financovala fotky a příspěvky na svých soukromých sociálních sítích. Poslankyně je podezřelá z porušení povinnosti při správě cizího majetku, upozornil web Neovlivní.cz.

CNN: Trefili ho do krku, krvácel. Fotograf popsal, jak u Kyjeva zemřel americký novinář

29. března 2022 23:24

Projížděli jsme kontrolním stanovištěm, když jsem zahlédl dva vojáky. Jeden z nich vytahoval AK-47, chystal se střílet. Kamaráda Brenta Renauda trefili do krku, snažil jsem se zastavit jeho krvácení. Těmito slovy popsal nečekaný útok poblíž Kyjeva uznávaný fotograf Juan Arredondo. Renaud byl první západní novinář, který přišel na Ukrajině o život. „Nikdy jsem nezažil takové přepadení. V jednu chvíli jsem si říkal, že je konec – že umřu,“ doplnil pro americkou stanici CNN.