CNN Prima News fotograf

fotograf

Výpis příspěvků ke štítku „fotograf“

Kratochvíl: Bratrance v uprchlickém táboře zabili Albánci, musel jsem se prát každý den

Patří mezi světově nejslavnější fotografy. Před jeho objektivem pózovaly ty největší hvězdy hudby i filmu, navíc se proslavil i jako válečný fotoreportér. Antonín Kratochvíl má za sebou opravdu mimořádnou kariéru. Na začátku své životní cesty ale musel bojovat o život v rakouském uprchlickém táboře. „Ještě mám jizvy. Polák s břitvou, on se zbláznil. Jdu zrovna chodbou a kamarád na mě zařval: ‚Bacha!‘“ zavzpomínal Kratochvíl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS na okamžik, kdy musel bojovat o život.

Kratochvíl: Nejhorší je zápach smrti. Na Ukrajině se bude bojovat, dokud Putin bude chtít

Stal se jedním z nejvýznamnějších fotografů své doby. Jeho černobílé snímky mnohokrát obletěly svět, ať už fotil hrůzy války, nebo největší hvězdy showbyznysu. Cesta Antonína Kratochvíla k práci, jíž se proslavil, však nebyla snadná. Hned po emigraci musel bojovat o život v rakouském uprchlickém táboře. „Mého bratrance tam Albánci zabili. Vyhodili ho z okna. Já jsem se tam musel prát každý den,“ vzpomíná na těžké období světoznámý fotograf v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Dojemné vzpomínky na Šulcovou: Ať je v hereckém nebi také tak krásná, smutní Jandák

Nikdy bych neřekl, že se z té kdysi zaražené holky stane velká herečka, vzpomněl na zesnulou Janu Šulcovou bývalý ministr kultury Vítězslav Jandák. Ve vysílání CNN Prima NEWS vyslovil přání, ať je v hereckém nebi také tak krásná. O umělkyni hovořili také moderátor a hlasatel Alexander Hemala, fotografka Lenka Hatašová či moderátor CNN Prima NEWS Petr Vágner.

Bartošův „výlet“ kritizovali kvůli nákladům. Šlo o důležitou misi, brání se ministerstvo

Červnová služební cesta ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše (Piráti) a jeho týmu do Japonska a Jižní Koreje měla státní kasu vyjít na více než milion korun. Uvedená částka se dočkala kritiky ze strany médií, trnem v oku je zvláště plat fotografa, který výpravu doprovázel. Ministerstvo se proti těmto tvrzením vymezuje a specifikuje celkové výdaje. „Výlet“, jak média Bartošovu cestu označila, byl podle resortu důležitou pracovní misí, jež ze strany zúčastněných zástupců českých firem sklidila velmi pozitivní ohlasy.

PELOTONIE přijela na Bořislavku. Výstava cyklistických snímků představí přední české sportovní fotografy

Aktualizováno

Fotografie plné fyzického vypětí, emocí závodníků i fanoušků během jedinečných momentů předních českých i světových cyklistických závodů. Jedinečná výstava s názvem „PELOTONIE, The best of Cycling Photography“ nadchne příznivce sportovních snímků a cyklistiky. Koná se v pražském Bořislavka Centru ve foyer sídla skupiny KKCG a přístupná bude až do konce srpna. Fotografie je možné si zakoupit a všechny získané peníze půjdou na dobročinné účely. Výstavu společně podpořily Sazka a Czech Cycling Tour.

Zablokovali nás popeláři, Harry a Meghan byli nervózní. Taxikář popsal honičku s paparazzi

Princ Harry a jeho manželka Meghan byli během úterního pronásledování fotografy velmi nervózní, popsal newyorský taxikář Sukhcharn Singh, který vévody ze Sussexu deset minut vezl. Podle něj však nebezpečí, o kterém zástupci páru hovořili, nehrozilo. Člen Harryho ochranky Chris Sanchez tvrdil, že počínání paparazzi mohlo vést ke smrtelné katastrofě.