CNN Prima News Frýdek-Místek

Frýdek-Místek

Výpis příspěvků ke štítku „Frýdek-Místek“

Řada rodičů neplatí školkám za jídlo. Na peníze čeká každá osmá, soudy se ale nevyplatí

24. ledna 2023 11:08

Mateřské školy musejí zajistit pro děti, které do nich docházejí, pravidelné stravování – snídani, svačinu, oběd a odpolední svačinu. Jenže jak to vypadá, někteří rodiče se zřejmě domnívají, že je to zadarmo. Každá osmá školka má problém s neplacením. A to i přesto, že ministerstvo práce a sociálních věcí poskytuje rodinám v nouzi finanční pomoc právě na jídlo ve školce.

Na Frýdecko-Místecku se objevila ptačí chřipka. Ohniska nákazy se v Česku množí

29. prosince 2022 12:59

V malochovu slepic v Kunčicích pod Ondřejníkem na Frýdecko-Místecku se objevila ptačí chřipka. V chovu bylo devět slepic, šest jich 23. prosince náhle uhynulo. Zbývající tři měly příznaky nemoci a v souladu s legislativou byly o vánočních svátcích utraceny, uvedl Petr Majer ze Státní veterinární správy. Jde o osmnácté letošní ohnisko ptačí chřipky v Česku, od začátku prosince o osmé.

Rychleji na severní Moravu či do Polska. Do Vánoc se otevřou dvě nové části dálnic

20. listopadu 2022 07:32

Řidiči se ještě do konce roku dočkají několika předvánočních dárečků v podobě dvou nových úseků dálnic a jedné silnice první třídy. Lidem se tak znovu výrazně zkrátí cesta z Čech na Moravu díky novému úseku dálnice D35, která bude nově končit již téměř před Vysokým Mýtem. Uleví se také obyvatelům Frýdku-Místku díky částečnému dokončení dálničního obchvatu.

Reportáž z česko-slovenské čáry: Syřani v lese, Ukrajinci žijí v celnici

30. září 2022 05:19

Když policie v noci na čtvrtek obsadila hraniční přechod v beskydské osadě Konečná, ukrajinští uprchlíci žijící v budově někdejší celnice tyhle manévry vůbec nechápali. Hlídkování hranice v rozpůlené česko-slovenské osadě přináší i další problémy. Policie tam lustruje také Čechy, kteří hranici na Slovensko vůbec nepřekračují.

Meteorologové vyhlásili smogovou situaci pro Ostravsko. Upozornili, kdo by měl omezit zátěž

22. července 2022 19:45

Meteorologové vyhlásili v pátek odpoledne pro část Moravskoslezského kraje smogovou situaci kvůli vysokým koncentracím přízemního ozonu v ovzduší. Lidé by měli omezit fyzickou zátěž. Doporučení platí zejména pro osoby s chronickými dýchacími potížemi, starší lidi a malé děti. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Vlak u Frýdku-Místku srazil dvouleté dítě. Chlapeček skončil v nemocnici

21. dubna 2022 20:35

Dvouletého chlapce srazil nedaleko Frýdku-Místku vlak. Dítě zůstalo zaklíněné pod soupravou a vyprostit ho museli hasiči. Záchranáři ho pak naložili do vrtulníku, který ho přepravil s poraněním hlavy a oděrkami po celém těle do ostravské fakultní nemocnice. Nehodu vyšetřuje policie. Zjišťuje, jak se chlapec do blízkosti kolejí dostal.