CNN Prima News Frýdek-Místek

Frýdek-Místek

Výpis příspěvků ke štítku „Frýdek-Místek“

Záměna dětí, kóma i smrt. Tragédii na Bulovce předcházely i jiné omyly lékařů, jak skončily?

Tragické následky běžných zákroků nebo výměny dětí. Za pochybení v tuzemských nemocnicích už v minulosti padaly vysoké tresty i odškodnění. Často také došlo na zákaz činnosti. Soudy se ale zpravidla táhnou dlouhé roky a rodinám peněžité odškodnění jejich blízké nevrátí. Tématu se redakce CNN Prima NEWS věnuje v souvislosti s fatální záměnou pacientek v pražské Fakultní nemocnici Bulovka, která vyústila v potrat zdravé ženy.

Těžká havárie policistů u Frýdku-Místku. Jejich auto uhořelo, zranili se tři lidé

Civilní automobil policie havaroval v úterý kolem poledne při pronásledování ujíždějícího motocyklu nedaleko Paskova na Frýdecko-Místecku. Po nárazu auto zcela shořelo. Tři lidé, z toho dva policisté, utrpěli zranění. O nehodě informovala mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská. Policisté motocykl pronásledovali, protože mu chyběla registrační značka.

Brutální vražda během silvestra děsí dodnes. Deviant Blanku škrtil, pak ji zabil petardou

Kriminalisté mu přezdívali „Novoroční vrah“. I přesto, že Antonín Marčík vraždil o silvestrovské noci roku 1990, dodnes patří jeho čin mezi ty nejbrutálnější, které čeští policisté vyšetřovali. Svou oběť, mladou maminku, si vyhlédl během oslav, a když společně přivítali Nový rok, surově na ni zaútočil. Rány pěstmi, škrcení a údery skleněnou lahví mu nestačily. Své zvrácené touhy uspokojil až ve chvíli, kdy už bezvládné ženě zapálil petardu v rozkroku. Příběh vám redakce CNN Prima NEWS přináší v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších tuzemských kriminálních případech.

Muž ohrožoval ostrahu nemocnice v Třinci samopalem. Dostal sedm let vězení

Na sedm let poslal Krajský soud v Ostravě do vězení pětačtyřicetiletého muže, který loni v červnu se samopalem a pistolí ohrožoval ochrannou službu nemocnice v Třinci na Frýdecko-Místecku. Jednou dokonce vystřelil. Pracovník bezpečnostní služby dodneška trpí posttraumatickou stresovou poruchou. Rozsudek zatím není pravomocný, řekl v pátek mluvčí soudu Igor Krajdl. Státní zástupce se sice ještě v soudní síni vzdal práva na odvolání, obžalovaný si ale ponechal lhůtu na rozmyšlenou. Na rozhodnutí upozornil deník Blesk.

Uprchl před válkou a v Česku založil cukrářského giganta. Byla to náhoda, říká šéf Marlenky

Všechno to začalo náhodou, začít podnikat v cukrářství jsem neplánoval, řekl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS zakladatel společnosti Marlenka Gevorg Avetisjan. Muž původem z Arménie se do Česka odstěhoval kvůli válce o Náhorní Karabach a se svou sestrou zde začali prodávat tradiční arménské medové dorty. Své výrobky nyní vyváží do více než 50 zemí světa a zaměstnává 350 lidí. Zároveň se také snaží dát něco zpět své komunitě.

Nejmedovější město Frýdek-Místek: Je domovem Marlenky, proč je její těsto záměrně křivé?

Frýdek-Místek, malebné dvojměstí rozprostřené na obou březích řeky Ostravice a současně na širším úpatí Beskyd. Líbí se tady místním i turistům, kterých sem ročně zavítají tisíce. Ti mohou přímo v centru města obdivovat fasády původně renesančních a barokních budov. Ale také nahlédnout pod pokličku tajemného procesu, který dává vzniknout vyhlášenému dezertu, Marlence. Vše zmíněné jsme společně objevovali v dalším díle pořadu Prima Česko.