Porovnávat piloty formule a rallye? Absurdní, žasnou fanoušci nad chystanou revolucí

16. října 2021 07:14

Poměrně kuriózní koncept se rodí v hlavách představitelů Mezinárodní automobilové federace (FIA). Tenisový žebříček zná asi každý sportovní fanoušek. Hráči jsou podle výkonů – získaných bodů – za uplynulý rok seřazeni a ti nejlepší usilují o post světové jedničky. A takovýto „ranking“ by se měl brzy zrodit také v motorsportu napříč různými disciplínami – rallye, formule 1, formule E a tak dále.

Strach o hvězdu Harryho Pottera. Čaroděj ze Zmijozelu zkolaboval přímo na golfovém hřišti

23. září 2021 23:17

Fanoušci kouzelnické série Harry Potter zažili pořádný šok. Herec Tom Felton, který ztvárnil jednu z hlavních postav, filmového záporáka Draca Malfoye, zkolaboval přímo na golfovém hřišti ve Wisconsinu, když se chystal na prestižní turnaj celebrit, který předchází hlavní soutěži mužů Ryder Cup. Příčiny jeho kolapsu nejsou prozatím známy.

Živě
ON-LINE 15. den OH: Fuksa vyplul suverénně za medailí, mílařka Mäki ve finále poslední

5. srpna 2021 23:00

Česká výprava se na olympiádě v Tokiu snažila o zisk další medaile. Mílařka Kristiina Mäki ovšem ve finále v běhu na 1 500 metrů skončila poslední, ale nemá se za co stydět. Do finále se pak nepodívají čeští parkuristé či štafeta čtyřstovskařů. Závody mají za sebou také všichni čeští chodci, umístili se ve třetí, respektive páté desítce. Největší úspěch dne dosáhl kanoista Martin Fuksa, který suverénně postoupil do zítřejšího semifinále.

Živě
ON-LINE 14. den OH: Lezec Ondra na medaili nedosáhl, desetibojaři ve druhé desítce

4. srpna 2021 23:00

Česká výprava v Tokiu je o další medaili bohatší. Pro bronz si dojeli deblkajakáři Josef Dostál a Radek Šlouf. Lezec Adam Ondra po dramatickém souboji v poslední disciplíně skončil šestý. Závod už mají za sebou také desetibojaři. Adam Sebastian Helcelet byl 16., Jiří Sýkora jen o příčku níže. Golfistka Klára Spilková absolvovala druhé ze čtyř kol turnaje a je aktuálně na 24. místě. Závod začal ve čtvrtek také pro moderní pětibojaře.

Transgender golfistka: U profíků se rozdíly stírají, mužská kostra má ale výhodu

4. srpna 2021 13:37

Na úrovni vrcholového sportu se rozdíly mezi ženami a transgender sportovkyněmi stírají, ne všechny soutěžní disciplíny jsou jen o síle, vysvětlila transgender golfistka Anna Nicole Kučerová v pořadu Nový den. Hormonální léčba výrazně ubere na síle, v některých sportech ale může hrát roli třeba silnější mužská kostra, doplnila v ranním vysílání CNN Prima NEWS.

ON-LINE desátý den olympiády: České tenistky braly zlato. Králem sprintu se stal Ital

31. července 2021 23:00
Aktualizováno

České tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková to dokázaly. Ovládly finále čtyřhry a stávají se olympijskými vítězkami. Duel o zlato proti švýcarské dvojici Belinda Bencicová-Viktorija Golubicová vyhrály díky dvěma získaným setům. První po urputném boji vybojovaly poměrem 7:5. Druhý set již Češky přepnuli na vyšší výkonnostní stupeň a ovládly jej 6:1. Do jisté míry tak Bencicové vrátily sobotní finále dvouhry, které švýcarská tenistka vyhrála proti jiné české reprezentantce Markétě Vondroušové.

Češi na olympiádě: Nejlepší český golfista Ondřej Lieser je v Tokiu po snové sezoně

28. července 2021 20:00

Ondřej Lieser bude mít jako první český golfista možnost zabojovat o olympijskou medaili. Devětadvacetiletý profesionál si účast v Tokiu vysloužil loňským celkovým vítězstvím v druhé evropské sérii Challenge Tour. Díky tomu se posunul ve světovém žebříčku dostatečně vysoko (231. místo), aby se v redukovaném pořadí dostal mezi šedesátku vyvolených.

„Jako kdybych to znova vyhrál.“ Dojatý Šebrle má po pěti letech zpět ztracené zlato

24. června 2021 13:51

Zlatá olympijská medaile Romana Šebrleho je opět na světě. Ztracený artefakt, který získal v roce 2004, poslal zatím neznámý nálezce v obálce na obecní úřad v Nosislavi na Brněnsku. Šebrle o ni přišel v roce 2016 během dětského golfového turnaje. Za její nalezení dokonce vypsal odměnu. Ve čtvrtek si ji v malé obci 20 km jižně od Brna osobně vyzvedl. Vypsanou odměnu 100 tisíc korun zatím nikdo nechce.